reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko modyfikowane-prowokacja

Dołączył(a)
8 Czerwiec 2017
Postów
2
Cześć,

Mam taki problem, ponieważ u mojego dziecka stwierdzono skaze białkową w pierwszym miesiącu życia i przepisano nam Bebilon Pepti, przeszliśmy już 1, gdy dziecko skończyło pół roku zrobiliśmy prowokacje zwykłym Babilonem 2 ale na drugi dzień już pojawiła się wysypka i mała była niespokojna, wiec kontynuowaliśmy Pepti 2. Teraz Maja ma już 11 miesięcy i lekarza kazał nam przeprowadzić kolejną prowokacje i teraz moje pytanie jest takie, w jaki sposób Wy przeprowadziliście ją u Waszych maluszków i jakim mlekiem bo zastanawiam się czy może nie spróbować:

Bebilon HA 2

Hipo Combiotik HA 2

Nestle NAN Optipro HA 2

Myśle o nich ponieważ jest w nich częściowo hydrolizowane białko i może nie będzie bo nich takich ostrych reakcji. Dodam, że Maja czasami podjada sobie coś z nabiału rzadko ale jednak i np ostatnio zjadła 2 danonki bo dostała od cioci i nic jej nie było. Mam nadzieje ze wyrosła, ale liczę na wasze porady.
 
reklama
U nas wprowadzenie nabiałów zaczęło się właśnie od serków a nie od mleka. Pediatra doradziła codziennie na deser 2-4 łyżeczki bakusie, serka wiejskiego, jogurtu greckiego ( mają certyfikat instytutu matki i dziecka). Tak przez 2 tyg. żeby sprawdzić czy alergia nie wystąpi, a potem stopniowo zwiększać ilość jogurtów i dopiero potem mleko.
 
Każdego dnia zastąp miarkę mleka, mlekiem nowym. Czyli jeżeli dajesz 5 miarek mleka, to 4 daj Pepti a 1 zwykłego Bebilonu. I tak codziennie zwiększaj. Zobaczysz reakcje małej. Mi tak polecił lekarz pediatra. Podobno jest mniejszy szok dla dzidziusia. Mam nadzieję, że nie napisałam zbyt skomplikowanie. :-) :)
 
Cześć,

Mam taki problem, ponieważ u mojego dziecka stwierdzono skaze białkową w pierwszym miesiącu życia i przepisano nam Bebilon Pepti, przeszliśmy już 1, gdy dziecko skończyło pół roku zrobiliśmy prowokacje zwykłym Babilonem 2 ale na drugi dzień już pojawiła się wysypka i mała była niespokojna, wiec kontynuowaliśmy Pepti 2. Teraz Maja ma już 11 miesięcy i lekarza kazał nam przeprowadzić kolejną prowokacje i teraz moje pytanie jest takie, w jaki sposób Wy przeprowadziliście ją u Waszych maluszków i jakim mlekiem bo zastanawiam się czy może nie spróbować:

Bebilon HA 2

Hipo Combiotik HA 2

Nestle NAN Optipro HA 2

Myśle o nich ponieważ jest w nich częściowo hydrolizowane białko i może nie będzie bo nich takich ostrych reakcji. Dodam, że Maja czasami podjada sobie coś z nabiału rzadko ale jednak i np ostatnio zjadła 2 danonki bo dostała od cioci i nic jej nie było. Mam nadzieje ze wyrosła, ale liczę na wasze porady.

@MaryH napisała żebyś stopniowo podawała jogurty, ok wszystko sie zgadza tylko żadne bakusie itd. Bo jest w tym chemia która może również uczulic. Jak już nabiał będziesz chciała stopniowo podawać to polecam Ci nabiał firmy Figand. Marka dość nieznana, ale wierz mi wszystko inne się kryje w składzie również. Żadnych syropow fruktozowo-glukozowych itd.
Link do: Zakład Mleczarski FigAND - Produkty mleczarskie
Ja juz wszystko z tej firmy kupuje i specjalnie jeżdżę do Auchan. :)
 
U nas tak samo jak napisała stacy, z tymże zaczynaliśmy od 1/2 miarki nowego mleka. Do tego zrobiłam młodemu kurację Latopic.
 
U nas tak samo jak napisała stacy, z tymże zaczynaliśmy od 1/2 miarki nowego mleka. Do tego zrobiłam młodemu kurację Latopic.
Właśnie a jak z tą kuracją latopic, Maja brała go zaraz na początku jak się dowiedzieliśmy o skazie ale tylko jedno opakowanie, a czytałam ze przy dłuższym stosowaniu skaza mija ale nie wiem ile w tym prawdy, wgl po jakim czasie minęła skaza u Waszych maluszków ?
 
Kuracja Latopic trwa 3 miesiące. U mojego syna nie stwierdzono skazy, jedynie nietolerancje mleka. Od 2 miesiąca życia był na Nutramigenie. Jak miał ok. roku zaczęłam podawac Latopic. Po czym w przychodni jak chcialam umowic się po przyjscie po receptę na mleko, to mi wyznaczyli termin za 1,5 tygodnia. Więc się zdenerwowalam, zmieniłam lekarza a dziecku kupiłam zwykle mleko. Ku mojemu zdziwieniu żadnych reakcji skórnych i rewelacji brzuszkowych nie bylo.
 
reklama
Cześć,

Mam taki problem, ponieważ u mojego dziecka stwierdzono skaze białkową w pierwszym miesiącu życia i przepisano nam Bebilon Pepti, przeszliśmy już 1, gdy dziecko skończyło pół roku zrobiliśmy prowokacje zwykłym Babilonem 2 ale na drugi dzień już pojawiła się wysypka i mała była niespokojna, wiec kontynuowaliśmy Pepti 2. Teraz Maja ma już 11 miesięcy i lekarza kazał nam przeprowadzić kolejną prowokacje i teraz moje pytanie jest takie, w jaki sposób Wy przeprowadziliście ją u Waszych maluszków i jakim mlekiem bo zastanawiam się czy może nie spróbować:

Bebilon HA 2

Hipo Combiotik HA 2

Nestle NAN Optipro HA 2

Myśle o nich ponieważ jest w nich częściowo hydrolizowane białko i może nie będzie bo nich takich ostrych reakcji. Dodam, że Maja czasami podjada sobie coś z nabiału rzadko ale jednak i np ostatnio zjadła 2 danonki bo dostała od cioci i nic jej nie było. Mam nadzieje ze wyrosła, ale liczę na wasze porady.

U nas jest podobna sytuacja jak u Ciebie i ostatnio dawałam córeczce (12 miesięcy) kanapeczki z Bieluchem i z serkiem Wieluń (mają dobry skład) i na początku też nic jej nie było. Pomyślałam sobie, że mogę dać jej więcej... No i niestety. Znowu to samo, reakcja jak po mleku innym niż pepti. Ja póki co zostaję przy nim, bo chyba nie mam wyboru :)
 
Do góry