reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko Nutramigen

Pepti zawiera laktozę, a Nutramigen jej nie ma. Zatem po Nutramigenie będzie mniej skutków ubocznych.
@Lelum A czym odróżniasz refluks od ulewania?

I nie zgodzę się z tym, że po zmianie mleka jest więcej ulewania...
refluks to złożony zespół objawów i ten kto przeżył, ten wie, że u dzieci to piekło na ziemi 😔 wyginanie się, przeraźliwy płacz z bólu przy leżeniu na plecach czy brzuchu. Niechęć do jedzenia. Płacz cały dzień, brak snu czy drzemek z bólu i często mdlenie ze zmęczenia. Duszenie się jedzeniem, dławienie, charczenie…często wjeżdżają mocniejsze leki i czasem hospitalizacja - można tak wymieniać i wymieniać. Ale zwykłe ulewanie to nie refluks.
Ale zaznaczmy, że dzieci nie mają testów alergicznych i domniemana alergia na BMK może oznaczać alergię na inne rzeczy. My musieliśmy na chwilę być na Neocate, niby najlepsze, a wywołało okropną reakcję alergiczną, niestety. SMA też, a też dla alergików. I znam przypadki, nie tylko swój, że nic oprócz Pepti nie pomogło. Ulewanie przy zmianie jest normalne, lekarz uprzedził, no i miał rację. Przez pierwsze 2 tygodnie może tak być
 
reklama
No to się bardzo mylisz. Moje dziecko miało refluks i ma do tej pory. Ale większość z Twoich objawów u nas nie wystąpiło. Bo było wręcz przeciwnie - dziecko zjadało baardzoo dużo, jedzeniem się nie dławiło, I NIE ULEWAŁO.
 
No to się bardzo mylisz. Moje dziecko miało refluks i ma do tej pory. Ale większość z Twoich objawów u nas nie wystąpiło. Bo było wręcz przeciwnie - dziecko zjadało baardzoo dużo, jedzeniem się nie dławiło, I NIE ULEWAŁO.
nie mylę ☺️bo jest i cichy refluks, czyli to co opisujesz 😏 prawda jest taka, że na wszystko lekarze przyklepują refluks, a uwierz mi, że to nie jest to samo.
 
No to się bardzo mylisz. Moje dziecko miało refluks i ma do tej pory. Ale większość z Twoich objawów u nas nie wystąpiło. Bo było wręcz przeciwnie - dziecko zjadało baardzoo dużo, jedzeniem się nie dławiło, I NIE ULEWAŁO.
Na jakiej podstawie lekarz refluks stwierdził? Sorry, ale mnie szlag trafia jak ktoś rzuca słowem „refluks” na zwykłe ulewanie. Oczywiście, są różne stadia, ale samo ulewanie nigdy nie będzie refluksem. To niedojrzały układ pokarmowy.
 
@witch84 i jestem naprawdę ciekawa na jakiej podstawie u Was wykryto refluks, skoro nie mieliście żadnych objawów. Może być ukryty, ale nigdy nie będzie aż tak bez objawowy. Rozumiem, że dziecko zachowywało się normalnie, poszliście do lekarza i lekarz powiedział, że to macie?
 
Czy możesz zacząć odpisywać jednym postem? Bo się czytać nie da 🤷‍♀️

@Lelum Ja u Twojego dziecka po Twoim opisie uznałabym, że jest to niedojrzałość układu pokarmowego, a nie refluks - ale to moja opinia na podstawie tego, co piszesz 🤷‍♀️

@Lelum Korzystaliśmy z usług specjalistów. Dużo by pisać o objawach i etapach diagnozy i leczenia. Myślę, że nie jest to miejsce, by straszyć autorkę postu, bo na ten moment ta wiedza nie jest jej do niczego potrzebna.
 
My mamy tak samo jak @witch84 🤷‍♀️ stwierdzony refluks, a żadnych z tych objawow, ktore opisujesz @Lelum wiec zastanowiłabym się, czy to co opisywałaś nie bylo czymś więcej niż sam refluks.
 
@witch84, @Lady Loka, nie było niczym więcej, a z kolei na pewno nie niedojrzałością układu pokarmowego. Przechodziliśmy przez lekarzy i SOR milion razy, właśnie z tego powodu. Omeprazol nie jest przepisywany na „ulewanie”, bo niestety, ale jest dość silnym lekiem. Mówienie o operacji również. Czytać się nie da? To już raczej problem z Twoim czytaniem 🤷‍♀️
I dziwne masz myślenie, że u Was niczego nie było, a nazywasz to refluksem, za to u nas książkowe objawy stwierdzone w dodatku przez specjalistów to „niedojrzałość pokarmowa” 😄 ale niech Ci będzie
 
@witch84, @Lady Loka, nie było niczym więcej, a z kolei na pewno nie niedojrzałością układu pokarmowego. Przechodziliśmy przez lekarzy i SOR milion razy, właśnie z tego powodu. Omeprazol nie jest przepisywany na „ulewanie”, bo niestety, ale jest dość silnym lekiem. Mówienie o operacji również. Czytać się nie da? To już raczej problem z Twoim czytaniem 🤷‍♀️
I dziwne masz myślenie, że u Was niczego nie było, a nazywasz to refluksem, za to u nas książkowe objawy stwierdzone w dodatku przez specjalistów to „niedojrzałość pokarmowa” 😄 ale niech Ci będzie
Nie, ze niczego nie było, tylko nie było nic z tego, co Ty opisujesz. To, ze mieliście bardzo nasilone objawy nie oznacza, ze to jedyna postać refluksu. Objawów może byc mniej, można nawet funkcjonować bez lekow, a wiedziec, ze dziecko ten refluks ma.
 
reklama
Nie, ze niczego nie było, tylko nie było nic z tego, co Ty opisujesz. To, ze mieliście bardzo nasilone objawy nie oznacza, ze to jedyna postać refluksu. Objawów może byc mniej, można nawet funkcjonować bez lekow, a wiedziec, ze dziecko ten refluks ma.
no tak, ale zauważ, że wspomniałam o tym wyżej. Może mieć również inne/słabsze objawy, bo tak jak mówiłam, jest refluks cichy (ukryty) i są różne etapy, ale @witch84 wcześniej napisała, że refluks to zwykłe ulewanie, co jest kompletną bzdurą, przez co później nie jest brany na poważnie i 90% dzieci ma to przyklepane. No i jest GORD i GERD
 
Do góry