reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko Nutramigen

Nie wiem po co SOR na refluks, ale pozostawię na wszelki wypadek bez komentarza. Tak samo jak Waszą diagnozę.

@Lady Loka U nas są okresy, gdzie syn funkcjonuje bez leków. Ale są okresy, że i leki średnio pomagają. I mimo że ma już ponad 10 lat, to nie jestem w stanie zaobserwować żadnej zależności od czego mu się pogarsza.

@Lelum Proszę zacytuj, gdzie napisałam "że refluks to zwykłe ulewanie". Bo raczej staram Ci się uświadomić, że dziecko może mieć refluks, ale nie ulewać.
 
reklama
Nie wiem po co SOR na refluks, ale pozostawię na wszelki wypadek bez komentarza. Tak samo jak Waszą diagnozę.

@Lady Loka U nas są okresy, gdzie syn funkcjonuje bez leków. Ale są okresy, że i leki średnio pomagają. I mimo że ma już ponad 10 lat, to nie jestem w stanie zaobserwować żadnej zależności od czego mu się pogarsza.

@Lelum Proszę zacytuj, gdzie napisałam "że refluks to zwykłe ulewanie". Bo raczej staram Ci się uświadomić, że dziecko może mieć refluks, ale nie ulewać.
autorka napisała, że dziecko ulewa bardziej po mleku i nic nie napisała więcej. Ty wyskoczyłaś z refluksem, że jak bardziej ulewa, to wynika on z niedojrzałości pokarmowej. No nie, bo każde dziecko rodzi się z niedojrzałością, niektóre nie mają refluksu tylko ulewają, niektóre mają słabe objawy, niektóre silniejsze. Jak nie wiesz po co SOR na refluks to wynika tylko z tego, że jesteś zapatrzona tylko na swoje objawy, bo niestety, ale relatywnie często hospitalizacja jest przy tym potrzebna. I nie wierzę, że przy zmianie mleka (bo i podejrzewam, że przez to przeszliście wcześniej), żaden lekarz nie wspomniał, że większe ulewanie jest normalne.
 
@Lelum Szczerze mówiąc, to nie da się Ciebie czytać. Jesteś strasznie zafiksowana i nie dopuszczasz do siebie innych możliwości niż Twój przypadek. A ich jest naprawdę sporo i nie powinnaś patrzeć jedynie przez pryzmat tego co Was spotkało.

I ulewanie przy zmianie mleka nie jest normalne i nie powinno wystąpić. Zwłaszcza gdy idzie się w kierunku mleka, które jest stosowane przy alergii/nietolerancji BMK.
 
@Lelum Szczerze mówiąc, to nie da się Ciebie czytać. Jesteś strasznie zafiksowana i nie dopuszczasz do siebie innych możliwości niż Twój przypadek. A ich jest naprawdę sporo i nie powinnaś patrzeć jedynie przez pryzmat tego co Was spotkało.

I ulewanie przy zmianie mleka nie jest normalne i nie powinno wystąpić. Zwłaszcza gdy idzie się w kierunku mleka, które jest stosowane przy alergii/nietolerancji BMK.
Nie masz innych argumentów, więc ciągle o tym czytaniu. To już naprawdę Twoja kwestia i nic więcej. Oczywiście, że są. Ale na pewno nie jest samym ulewaniem i tyle, co stwierdziłaś pod tym poście. Ty swoje, ja swoje, nie dogadamy się, ale skoro masz dziecko z refluksem i z lekami, to myślę, że samej otwiera Ci się nóż w kieszeni, kiedy ktoś mówi, że niemowlęce ulewanie to refluks. Sama wiesz jak jest.
 
NIC TAKIEGO NIE STWIERDZIŁAM - ty naprawdę masz problem z czytaniem, powtórzę jeszcze raz dużymi literami, to może w końcu zrozumiesz:

DZIECKO MOŻE MIEĆ REFLUKS I NIE ULEWAĆ

I nic mi się nie otwiera w kieszeni, bo każde dziecko potrzebuje pomocy niezależnie jak ktoś nazywa swój problem 🤷‍♀️ Jeden i drugi przypadek potrafi nieźle dać w kość. A diagnoza jest najczęściej długotrwałym procesem...
 
Jeśli Nutramigen uczula, to powrót do wcześniejszego mleka tylko pogorszy sytuację...

Refluks niekoniecznie musi być związany z alergią/uczuleniem - może to być niedojrzałość układu pokarmowego (a na to pomaga głównie czas).
więc skąd tutaj mowa o refluksie, skoro autorka napisała o ulewaniu tylko? Nie mówię, że musi ulewać, ale rozmowa zaczęła się od Twojej wypowiedzi wyżej.
 
To zapytam jeszcze raz - wiesz co to jest refluks żołądkowo-przełykowy?
Na wszelki wypadek Ci napiszę - jest schorzenie polegające na nieprawidłowym cofaniu się kwaśnej treści żołądkowej do przełyku z powodu niesprawności zwieracza dolnego przełyku.

Zatem niedojrzałość układu pokarmowego może powodować refluks w wieku niemowlęcym, czyli de facto cofanie się treści żołądkowej, której następstwem jest ulewanie. I w tym przypadku ulewanie jest skutkiem REFLUKSU spowodowanego fizjologiczna niedojrzałością układu pokarmowego.

I stąd mowa o refluksie.
 
Edytowałam, bo nie chce mi się prowadzić tych dywagacji. Niedojrzałość przewodu pokarmowego może prowadzić do nieprawidłowego cofania się treści żołądkowej - wtedy dziecko ulewa. Ale samo cofanie nie jest refluksem, bo to jest zespół objawów. I tyle.
 
Ostatnia edycja:
No i tu się mylisz 🤷‍♀️

A do autorki @owocowa13 - pilnuj koniecznie, aby dziecko nie łapało powietrza w trakcie jedzenie oraz odbijania po jedzeniu, jeśli dziecko Ci często ulewa, postaraj się, by po jedzeniu nie odkładać go na płasko, a najlepiej podłóż coś pod materac, by dziecko miało zawsze wyżej głowę. Jeśli jeszcze nie dostaliście skierowania do alergologa od rodzinnego, to o nie poproś. Od niego warto zacząć diagnostykę, a przynajmniej dostaniecie Nutramigen na ryczałt.
Przestawienie się na nowe mleko trwa ok 2 tygodni. W przypadku Nutramigenu mogą pojawić się zaparcia, więc musisz obserwować. No i po Nutramigenie kupki mogą przyjąć zielonkawy kolor, ale nie panikuj - to nic strasznego - za kolor odpowiada żelazo zawarte w mm.
Na ten moment mogą wychodzić jeszcze reakcje zarówno na pożywienie jak i np. środki myjące. Zaczerwienienie na policzkach może być od ulewania, więc warto smarować warstwą ochronną.

edit. Widzę, że ma dość suchą skórę za uchem - obserwuj i smaruj, bo przy alergiach/nietolerancjach może nawet pękać.
 
reklama
No i tu się mylisz 🤷‍♀️

A do autorki @owocowa13 - pilnuj koniecznie, aby dziecko nie łapało powietrza w trakcie jedzenie oraz odbijania po jedzeniu, jeśli dziecko Ci często ulewa, postaraj się, by po jedzeniu nie odkładać go na płasko, a najlepiej podłóż coś pod materac, by dziecko miało zawsze wyżej głowę. Jeśli jeszcze nie dostaliście skierowania do alergologa od rodzinnego, to o nie poproś. Od niego warto zacząć diagnostykę, a przynajmniej dostaniecie Nutramigen na ryczałt.
Przestawienie się na nowe mleko trwa ok 2 tygodni. W przypadku Nutramigenu mogą pojawić się zaparcia, więc musisz obserwować. No i po Nutramigenie kupki mogą przyjąć zielonkawy kolor, ale nie panikuj - to nic strasznego - za kolor odpowiada żelazo zawarte w mm.
Na ten moment mogą wychodzić jeszcze reakcje zarówno na pożywienie jak i np. środki myjące. Zaczerwienienie na policzkach może być od ulewania, więc warto smarować warstwą ochronną.

edit. Widzę, że ma dość suchą skórę za uchem - obserwuj i smaruj, bo przy alergiach/nietolerancjach może nawet pękać.
Staramy się żeby nie łapał powietrza a po każdym karmieniu odbijamy a do łóżeczka kładziemy na lewym lub prawym boczku mamy też monitor oddechu. O alergologa oczywiście zapytam.
Ale czy to normalne że dziecko po każdym karmieniu Nutramigenem ma takie coś? Przecież to ewidentna alergia na dane mleko. Po Humanie nie miał czegoś takiego absolutnie.. tylko ta sucha skóra podobno atopowa. A odkąd stosowałam Nutramigen co karmienie dostawał taką wysypkę z przodu na rączkach,brzuszku,policzkach a nawet za uszkami. Przyznam szczerze że po tych 2-3dniach stosowania wróciłam do Humany bo szczerze mówiąc nie dostałam konkretnej odpowiedzi a mój lekarz Pediatria stwierdził że to czynniki zewnętrzne a nie uczulenie na mleko…Idę we wtorek do nowego pediatry i zobaczę co ona mi powie.
Aktualnie pije znowu Humane i tak jak po Humanie nie miał nic nagle ni stąd ni zowąd pojawiło się uczulenie(rączki,policzki) czego wcześniej nie było więc faktycznie obstawiam te uczulenie na te mleko.
Ale po Nutramigenie miał to samo tylko po 2dniach stosowania.
Mój maluch nie je jeszcze innych rzeczy a środki używamy z Emolium,Laroche więc są to dobre kosmetyki które go nie uczulają.
Zaczerwienienie na policzkach zawsze ma po karmieniu przy odbijaniu już bo podczas karmienia nic nie ma.
 
Do góry