reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki, czyli nowe pokarmy w diecie maluszkow :-)

reklama
Jejku mój to umiaru nie ma i mógłby pić z butelki ile wlezie. Raz tak pil i nie chciał skończyć myślę sobie głodny czy co a on zwymiotowal na mnie. No i teraz się boje i nie wiem zupełnie co robić. Na noc daję mu 200 i jak skończy to jeszcze ma odruch ssania ale dostaje smoczek i idzie spać bez problemu. Dala bym mu więcej ale boję się że znow zwróci. ..

A jak wasze dzieci sygnalizuja że mają dość? Wypływają smoczek czy coś?

Może ja coś źle robię?
 
Jejku mój to umiaru nie ma i mógłby pić z butelki ile wlezie. Raz tak pil i nie chciał skończyć myślę sobie głodny czy co a on zwymiotowal na mnie. No i teraz się boje i nie wiem zupełnie co robić. Na noc daję mu 200 i jak skończy to jeszcze ma odruch ssania ale dostaje smoczek i idzie spać bez problemu. Dala bym mu więcej ale boję się że znow zwróci. ..

A jak wasze dzieci sygnalizuja że mają dość? Wypływają smoczek czy coś?

Może ja coś źle robię?
moj je spokojnie, a jak ma dosc to sie zaczyna bardzo wiercic i wypluwa smoczek.
 
Ayni Moja jak ma dość to wypluwa smoczek albo zaczyna się uśmiechać i przestaje pić, często też odpycha moją rękę z butelką. Wymioty jej się nie zdarzyły tylko ulewanie.
 
Palemka Ada też zajada około 100, a na karmienie o 12 w dzień to ostatnio 60 pije. W nocy wciągnie 130, a dziś spróbuje jej dać 150.
Ayni Młoda pluje, wierci się, albo zasypia, to znaczy, że ma dosyć:-D
 
Ayni

moja wypija po 125,co 2,5godziny do 3... jak ma dosyc odpycha butle lub moja reke raczka,albo wykreca buzke w bok,albo sie zaczyna usmiechac i gadac... Przewaznie wypija wszystko... probowalam jej podac pare razy po 150 ale wtedy zwraca... wiec zostaje przy tych 125ml,
 
Moja strasznie łapczywie je, więc muszę co jakiś czas wyciągnąć jej butlę i jak nie ryczy :))))))) to znaczy, że ma już dość.


A powiedzcie mamy karmiące mm jak to jest z przejściem na mleko 2, miesza się je czy zmniejsza ilość mleka 1 w ciągu dnia???
Już się nie mogę doczekać kiedy podam pierwsze warzywko mojej malutkiej ;)
 
reklama
Mi położna powiedziała że lepiej dawać jedna miarkę bądź dwie więcej mleka 1 niż przechodzić na "następne" bo ono jest cięższe do strawienia. Mówiła o Bebilon 1 (od 0 do 6mż) i Bebilon 2 (od 6 do 12mż)

Ja odniosłam porażkę z kleikiem ryżowym małą boli brzuszek po nim. Przeszłysmy z Bebilon 1 na Bebilon dla głodomorków.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry