reklama

Mleko sojowe!

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez kura domowa:), 26 Kwiecień 2010.

1. kura domowa:)

kura domowa:) Aktywna w BB

Bardzo bym chciala wiedziec czy ktoras z Was karmila swoje dziecko mlekiem soyowym?
    Ja od kilku dni podaje mojemu rocznemu synkowi mleko sojowe ''ALPRO soja'' tak 150 ml dziennie.
    Wczesniej dawalam mu tez jogurt sojowy tej firmy i nic mu nie bylo ( zadnych oznak alergii).
    Ale dzisiaj zauwazylam na jego buzi wysypke i mam nadzieje ze to nie od tego mleka (sojowego), bo od krowiego ma straszna reakcje alergiczna takze napewno mu nie podam, a cycuszka powoli odstawiamy:-(.
    Wielkie dzieki za wasze opinie na ten temat.

2. ANEK M

ANEK M Fanka BB :)

Niestety Alpro soja nie jest przeznaczone dla tak małych dzieci jest to mleko przeznaczone dla dzieci starszych i dorosłych.tak małym dzieciom podaje się mleko sojowe w proszku np.ISOMIL przepisywane przez lekarza na receptę.
    Mój synek pił to mleko od 18 m do 7 roku życia i problemów żadnych nie było.

3. reklama
  4. kura domowa:)

Alpro soya mozna podawac dzieciom od 6 miesiaca, tak przynajmniej napisane jest na etykiecie, ale sama nie jestem do niego w 100% pewna, dlatego pytam narazie na forum. A to mleko ISOMIL w w. brytani dostane?

5. ANEK M

ANEK M Fanka BB :)

Ups...:sorry2: w UK chyba będzie problem ale popytaj w aptece może lub lekarza jeśli dasz radę sie porozumieć.

6. Iwonka1985

Iwonka1985 Fanka BB :)

o ile wiem to tutaj jest mleko SMA i ono jest sojowe właśnie.

7. Amelkowa

Amelkowa Fanka BB :)

Dziewczyny, ale wiecie, że mleko sojowe zawiera estrogeny, które mogą zaburzyć rozwój układu hormonalnego u dzieci?
    Szczególnie dla chłopców może być zgubna, bo może powodować hamowanie produkcji testosteronu, czym to się objawia można się domyśleć.
    A u dziewczynek powoduje zbyt wczesne dojrzewanie...

Niestety soja jest dodawana prawie do wszystkiego... Pomijając produkty stricte sojowe...

8. kura domowa:)

9. kura domowa:)

I moze ktoras z was zna jakies strony z wypowiedziami lekarzy wlasnie na ten temat?

10. reklama
  11. kura domowa:)

Jeszcze jedno, moj synek nie ma zadnych wysypek na ciele po mleku krowim jedyne co u niego zaobserwowalam to po podaniu np. danonka czy czegokolwiek innego z mlekiem, zaczyna kichac ,smarkac ,kaszlec , oczy zaczerwienione takze po tym stwierdzilam ze to alergia. Nie bylam z nim jeszcze u lekarza, bo dopiero kilka razy tak sie stalo, ale sie przymiezam zeby isc:) tylko pewnie do polskiego, bo wiadomo co sie dzieje u angielskiego GP.

12. Iwonka1985

Iwonka1985 Fanka BB :)

myślę że to nie koniecznie alergia na mleko. teraz wiosna i kwiatki i takie tam pylą więc ja bym raczej myślała że to coś w powietrzu.
    skoro nie ma wysypki i nie boli go brzuszek, czy też nie ma biegunki to ja bym została przy krowim mleczku.
    Licz się też z tym że jak szybko zrezygnujesz z czegoś co by go mogło delikatnie uczulać możesz doprowadzić do tego że mu już zostanie do końca życia alergia na to.
    A z tego co czytam to mleko sojowe wcale nie jest takie zdrowe jak ja to myślałam wcześniej!

No i oczywiście do lekarza trzeba iść.

Poleć forum