reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko to podstawa a posiłki stałe

Monag89

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Lipiec 2019
Postów
152
Moje dziecko ma 11 miesięcy. Karmię piersią. Bardzo proszę o podpowiedź jak powinien wyglądać jadłospis takiego dziecka? Dużo mówi się o tym, że mleko do ukończenia roku to podstawa diety. Ale jak to rozumieć... mleko ma być podstawą a posiłki uzupełniające dodatkiem? Mleko ma przeważać w codziennej diecie nad innymi posiłkami?
le razy dziecko powinno być karmione piersią i ile ma mieć posiłków stałych?
Dziewczyny karmiące piersią- ile razy karmicie swoje 10,11- miesieczne niemowlaki? Czy dajecie pierś przed posiłkami stalymi? Najpierw pierś a np po pół godziny obiadek? Ja robiłam tak na początku, ale teraz już nie.
U nas wygląda to mniej więcej tak, że pierś podaje 2 razy w nocy, rano po wstaniu, wieczorem przed snem i w ciągu dnia raz albo dwa głównie przed drzemką. Wychodzi 3-4 karmienia w ciągu dnia plus karmienia nocne. Do tego dziecko je śniadanie (kaszka na wodzie z owocami), obiad (jakaś zupka, mięso), podwieczorek (jogurt, owoce) i kolacje (chlebek, jajko, biały serek jakieś warzywa na parze). Plus jakaś przekąska w ciągu dnia typu chrupka, kawałek owoca.
Czy 3 karmienia w ciągu dnia są wystarczające dla takiego dziecka czy to za mało i powinnam podawać częściej? Ostatnio dziecko nie opomina się tak często o pierś i zjada więcej normalnego jedzenia. I tu się zastanawiam czy sama nie proponować dziecku częściej piersi, czy ma wystarczająca ilość witamin, wapnia z mleka itd.
Nie wiem czy dobrze robie, więc bardzo proszę o poradę.
I proszę także o odpowiedź ile posilkow mlecznych powinno mieć roczne dziecko w ciągu dnia, ponieważ za niedługo skończy roczek.
Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź. Z góry dziekuje.
 
reklama
Moje dziecko ma 11 miesięcy. Karmię piersią. Bardzo proszę o podpowiedź jak powinien wyglądać jadłospis takiego dziecka? Dużo mówi się o tym, że mleko do ukończenia roku to podstawa diety. Ale jak to rozumieć... mleko ma być podstawą a posiłki uzupełniające dodatkiem? Mleko ma przeważać w codziennej diecie nad innymi posiłkami?
le razy dziecko powinno być karmione piersią i ile ma mieć posiłków stałych?
Dziewczyny karmiące piersią- ile razy karmicie swoje 10,11- miesieczne niemowlaki? Czy dajecie pierś przed posiłkami stalymi? Najpierw pierś a np po pół godziny obiadek? Ja robiłam tak na początku, ale teraz już nie.
U nas wygląda to mniej więcej tak, że pierś podaje 2 razy w nocy, rano po wstaniu, wieczorem przed snem i w ciągu dnia raz albo dwa głównie przed drzemką. Wychodzi 3-4 karmienia w ciągu dnia plus karmienia nocne. Do tego dziecko je śniadanie (kaszka na wodzie z owocami), obiad (jakaś zupka, mięso), podwieczorek (jogurt, owoce) i kolacje (chlebek, jajko, biały serek jakieś warzywa na parze). Plus jakaś przekąska w ciągu dnia typu chrupka, kawałek owoca.
Czy 3 karmienia w ciągu dnia są wystarczające dla takiego dziecka czy to za mało i powinnam podawać częściej? Ostatnio dziecko nie opomina się tak często o pierś i zjada więcej normalnego jedzenia. I tu się zastanawiam czy sama nie proponować dziecku częściej piersi, czy ma wystarczająca ilość witamin, wapnia z mleka itd.
Nie wiem czy dobrze robie, więc bardzo proszę o poradę.
I proszę także o odpowiedź ile posilkow mlecznych powinno mieć roczne dziecko w ciągu dnia, ponieważ za niedługo skończy roczek.
Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź. Z góry dziekuje.
Dzień dobry ja
Moje dziecko ma 11 miesięcy. Karmię piersią. Bardzo proszę o podpowiedź jak powinien wyglądać jadłospis takiego dziecka? Dużo mówi się o tym, że mleko do ukończenia roku to podstawa diety. Ale jak to rozumieć... mleko ma być podstawą a posiłki uzupełniające dodatkiem? Mleko ma przeważać w codziennej diecie nad innymi posiłkami?
le razy dziecko powinno być karmione piersią i ile ma mieć posiłków stałych?
Dziewczyny karmiące piersią- ile razy karmicie swoje 10,11- miesieczne niemowlaki? Czy dajecie pierś przed posiłkami stalymi? Najpierw pierś a np po pół godziny obiadek? Ja robiłam tak na początku, ale teraz już nie.
U nas wygląda to mniej więcej tak, że pierś podaje 2 razy w nocy, rano po wstaniu, wieczorem przed snem i w ciągu dnia raz albo dwa głównie przed drzemką. Wychodzi 3-4 karmienia w ciągu dnia plus karmienia nocne. Do tego dziecko je śniadanie (kaszka na wodzie z owocami), obiad (jakaś zupka, mięso), podwieczorek (jogurt, owoce) i kolacje (chlebek, jajko, biały serek jakieś warzywa na parze). Plus jakaś przekąska w ciągu dnia typu chrupka, kawałek owoca.
Czy 3 karmienia w ciągu dnia są wystarczające dla takiego dziecka czy to za mało i powinnam podawać częściej? Ostatnio dziecko nie opomina się tak często o pierś i zjada więcej normalnego jedzenia. I tu się zastanawiam czy sama nie proponować dziecku częściej piersi, czy ma wystarczająca ilość witamin, wapnia z mleka itd.
Nie wiem czy dobrze robie, więc bardzo proszę o poradę.
I proszę także o odpowiedź ile posilkow mlecznych powinno mieć roczne dziecko w ciągu dnia, ponieważ za niedługo skończy roczek.
Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź. Z góry dziekuje.
Hej.
Jestem mamą dwóch dziewczynek dwulatki i czteromiesięcznej. Starsza na piersi do 16 miesiąca(zaawansowana ciaza nie pozwoliła mi dalej karmić, a byl plan na 2lata)
I mogę napisac tylko z wlasnego doswiadczenia jak to było u nas. Córka karmiona była na tzw. żądanie, a dieta rozszerzana była metodą BLW. Polega na ominięciu etapu papek i pozwoleniu dziecku na samodzielne jedzenie już od pierwszego posiłku. I tak córka "jadła" sobie razem z nami pierś dostawala po posiłku. Do drzemek i na spanie oraz w nocy. Zasaniczą sprawa jest to że to my wybieramy co dziecko je, a dziecko decyduje ile zje. Na początku to więcej zabawy niż jedzenia poznawanie smaku tekstury kształtów. Zaczęliśmy od warzywa brokuł, batat, ziemniaki później makaron marchewka, owoce banan jabłko gruszka mango, ryż i kasze, a na końcu mięsa. To byl dlugi proces rozszerzenia,ale dla nas było to zbawienne gdyż wprowadza się po jednym produkcie np przez dwa dni marchewka. W ten sposób wyłapaliśmy alergię na orzechy. Kwestia przewagi mleka nad "posiłkami" to jest dokładnie tak ze mleka dalej ma być najwiecej. Polecam poczytac na Hafija.pl ja znalazłam tam bardzo dużo informacji. A że rodzinę mamy w Polsce i nie mial kto poradzić co i jak ,to informacje tam byly na wage złota.
Powodzenia w rozszerzaniu i najważniejsze ufaj sobie.
 
Do góry