reklama

mniam, mniam

Temat na forum 'Dzieci urodzone w kwietniu 2005' rozpoczęty przez toja1979, 8 Wrzesień 2005.

1. toja1979

toja1979 Fanka BB :)

kleik ryżowy z brzoskwinią - dla maluchów od 7. miesiąca życia (czyli już niedługo)

pół dojrzałej brzoskwini
    3-4 łyżeczki kleiku ryżowego
    100ml wody

w rondelku wymieszaj kleik z wodą. gotuj przez kilka minut. zestaw z gazu. uzupełnij wyparowany płyn gorącą wodą. owoc sparz, obierz ze skórki, zetrzyj na tarce o drobnych oczkach. brzoskwinię dodaj do kleiku. gotuj jeszcze przez 1-2 minuty.

smacznego!

2. toja1979

zupka jarzynowa - od 7. miesiąca życia

1 marchewka
    1 mała pietruszka
    mały kawałek selera
    por
    kilka różyczek kalafiora
    2 ziemniaki
    pół litra wody

warzywa umyj, obierz i pokrój w kostkę. ugotuj w 1/2 litra wody. gdy warzywa będą miękkie, zmiksuj je na gładką masę. starszemu dziecku (powyżej roku) można podawać zupę z groszkiem ptysiowym.

3. reklama
  4. Ziu_ta

Ziu_ta Fanka BB :)

ooooooooooooooo
    jaki fajny temacik ;D

5. Betti

Betti Fanka BB :)

Fajny temat i postaram się coś napisać za jakiś czas. ;D

6. Ania28

Ania28 Fanka BB :)

Supcio. Jak cos znajde, to dopisze
    ANia

7. toja1979

znalazłam jeszcze jeden przepisik od 7. miesiąca

mięso na słodko z kaszką ryżową
    1jabłko
    filet z piersi indyka lub część podudzia - 2 łyżeczki gotowanego mięsa
    3 łyżeczki kaszki ryżowej lub kukurydzianej
    łyżeczka świeżego masła

dokładnie umyj jabłko, obierz ze skórki, pokrój w kawałki i ugotuj w niewielkiej ilości wody. osobno ugotuj mięso, potem połącz je z rozgotowanym jabłkiem, kaszką oraz odrobiną masła. wszystko jeszcze raz zagotuj.

znalazłam jeszcze listę warzywek jakie można wprowadzać i kiedy:
    5. miesiąc - marchew, ziemniaki, pietruszka, dynia, kalarepka, seler, por
    6. miesiąc - brokuły, cukinia, kalafior, kukurydza, kabaczek
    7. miesiąc - zielony groszek, pomidory
    10. miesiąc - kapusta, fasolka szparagowa
    12. miesiąc - rzodkiewka, sałata, szparagi, ogórek

8. Ziu_ta

Ziu_ta Fanka BB :)

oczywiscie zamiast tego bebilon mozna "swoje" mleko /NAN czy jakies inne/

Koktajl mleczno-owocowy
    powyżej 4. miesiąca Produkt bezglutenowy
    mleko modyfikowane Bebilon 2 lub Bebiko 2 3 miarki
    woda 90 ml
    jabłko 1/2 szt.
    maliny 10 szt.

Sposób przygotowania:
    Owoce umyć, dokładnie obrać, sparzyć wrzącą wodą i włożyć do miksera. Zagotować i przestudzić wodę. Dodać mleko modyfikowane Bebiko 2 i dokładnie wymieszać. Przygotowane mleko wlać do miksera i zmiksować.

Kisiel owocowy z mlekiem
    powyżej 4. miesiąca Produkt bezglutenowy
    woda 100 ml
    mąka ziemniaczana 2 łyżeczki
    sok owocowy BoboVita 100 ml
    cukier 1 łyżeczka
    mleko modyfikowane Bebiko 2 lub Bebilon 2 2 miarki
    woda do przygotowania mleka 30 ml

Sposób przygotowania:
    Zmieszać sok z wodą. Większą część wody z sokiem (60 ml) zagotować z cukrem. Mąkę ziemniaczaną rozprowadzić z pozostałą częścią (40 ml) zimnej wody z sokiem. Wlać na wrzącą wodę z sokiem i ciągle mieszając, zagotować. Kisiel polać mlekiem modyfikowanym rozprowadzonym w połowie wody podanej w przepisie na opakowaniu (będzie gęstszy!).

9. toja1979

no! powoli się rozkręcamy! jeszcze trochę i stworzymy największą w Polsce książkę kucharską dla dzieci!

10. reklama
  11. skup.alicja

skup.alicja totalnie uzalezniona...

Dziewuszki a ja mam pytanie... może głupie, ale się nie śmiejcie...
    Czy te potrawy można podawać dzieciakowi który jest na cycu i 1 posiłek ma przecierowy? Bo Dominika przez większość dnia je cycka, ale około 1500 dostaje słoiczek. Chętnie wcina marchew z ziemniakiem lub jabłko, resztą pluje aby dalej :)
    No i nie wiem czy mogę jej podać coś innego...
    A warzywka macie z własnych zasobów, czy z zaufanego sklepu ??? bo mnie lekarz przestrzegał bym uważała co daje za warzywka małej i teraz boję się sama zrobić zupkę :(

12. giza

giza kwiecień 05/luty 08

cześć,
    Przemko nie je jeszcze samego takiego posiłku. Dostaje tylko kika łyżeczek i zapija mleczkiem. Ja daję mu i gotowe przetwory za słoiczków i robione przeze mnie. Nam pediatra zwracała uwagę na marchewkę - tylko z własnej uprawy lub ze słoiczków. A pozostałe warzywa i owoce moga być kupne, choć oczywiście lepiej też mieć swoje.
    A co do smaków. Dynia posmakowała Przemkowi dopiero za 4-tym podejściem. Brokuł taki ze słoiczka jadł, ale bez entuzjazmu, a jak mu sama przygotowałam, to się zajadał.

Marchewka z koperkiem (od 5-go miesiąca) - Przemkowi smakowała
    marchewka
    koperek
    woda
    Marchewkę pokroić w kawałki i gotować w niewielkiej ilości wody (ja gotuję w szybkowarze). Pod koniec gotowania dodać koperek. Potem wszystko razem zmiksować, albo ugnieść widelcem. Ja dodaję jeszcze odrobiny oliwy z oliwek - dosłownie kilka kropel.

Pozdrawiam
    Giza

Poleć forum