reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mniam Mniam :)

Aniu ty powinnaś założyć wątek ogólnodostępny pt.Książka kucharska Anny.;-)Skąd ty masz tyle przepisów?
 
reklama
mija przecież ten wątek jest ogólnodostępny:-);-)
a wiesz wczoraj szukałam w necie inspiracji na dobre mięsko na imieniny dla M (nie wiem czy zasługuje:dry:) i te przepisy które wkleiłam mnie zaciekawiły
ps ty mogłabyś być współzałożycielką:rofl2::tak:
 
Zupka z mielonego - mniam mniam polecam:-D
0,5 kg mielonego
0,5 kg pieczarek
2 średnie pry
serek topiony podłużny najlepiej śmietankowy

0,5 kg pieczarek - pokroić w cienkie plasterki i usamyżyć doprawione w miarę solą i pieprze.
0,5 kg mielonego - też usmażyć (osobno, bez pieczarek) doprawione solą i pieprzem.
W garnek z 2-3 l wody i 3 kostkami włożyć pokrojone w miarę cienkie plasterki 2 średnie pory, dodać pieczarki i mięso, gotować ok. 30-40 minut. W miseczczkę włożyć serek topiony, rozprowadzić go wywarem i wlać całość do garnka. Doprawić do smaku solą, pieprzem, odrobiną bazylii i tymianku.PYCHA!!!
 
Sałatka ze schabem - też polecam:-D
30-40 dkg schaby pokrojonego w kostkę i usamżobego z orientalną przyprawą -kebab , gyros...)
2-3 pomidory pokrojone w półplasterki
2-3 jajka ugotowane i pokrojone w kostkę
sałata różne rodzaje ( ja miałam jedną)
2 cebulki drobno pokrojone
15-20 dkg sera vgoudy startego
śmietana kwaśna plus sól i pieprz do smaku lub gotowy sos ziołowy knorra
wszystko wymieszać i polać sosem (ja miałam śmietanę) PYCHA!!!
 
Ja znowu na słodko.:-DTymrazem sprawdzone (niedzielne)rafaello.
Upiec biszkopt nie za wysoki.
Krem:
2 białe czekolady, 0,5l kremówki, 3 łóżki wiórek kokosowych, 2śnieżki
Rozpuścić czekolade na parze.Gdy lekko przestygnie dodać śmietany i ubijać.Podczas ubijania wsypać snieżki(proszek-nie ubitą)i wiórki.
Posmarowac masą biszkopt,posypać wiórkami.Wstawic do lodówki najlepiej na kilka godzin przed podaniem na stół.
 
to i ja na słodko i sprawdzone :-)
przepis od innej koleżanki z bb:

Sernik lany na ciasto:

Podkład:

1,5 szklanki mąki,0,5 szklanki cukru pudru,1,5 łyżeczki proszku do pieczenia,1 żółtko(białko odłożyć na pianę),3/4 kostki margaryny

Masa twarogowa:
4 żółtka,1,5 szklanki cukru pudru-zmiksować
dodać 1 kg zmielonego twarogu i 2 całe jajka(ja daję twaróg we wiaderku)
miksować stopniowo dodając 2 budynie śmietankowe bez cukru
dodać 1/2 szklanki oleju i 3 szklanki mleka

wylać na ciasto(masa bardzo rzadka)
Piec około 50 miut.

Białka z 5 jaj(od spodu 1 i 4 od sernika)ubić z 1-2 szklanek cukru
Do ubitych białek dodać łyżkę mąki ziemniaczanej

Gdy ciasto jest już przyrumienione(czyli pod koniec pieczenia) wystawić,polać ubitą pianą,posypać wiórkami kokosowymi i wstawić jeszcze do piekarnika na około 15 minut.


Przepis na dużą blaszkę, piec w ok 200 stopniach
 
Ciasteczka a'la pieguski
pixel_trans.gif
Składniki
1 kostka miękkiego masła
1 szklanka cukru
1 jajko
2,5 szklanki mąki
1/2 łyżeczki soli
1 łyżeczka sody
1,5 tabliczki gorzkiej czekolady
1 szklanka orzechów włoskich
Wykonanie
Czekoladę pokroić w kostkę, orzechy posiekać, ale dość grubo. Masło (ja podzieliłam na kilka części i lekko rozpuściłam tak żeby pływały w nim jeszcze jakieś kawałki)utrzeć z cukrem, dodać jajko i wymieszać. Dodać makę, sodę, sól i dokładnie wymieszać (można zmiksować). Do masy dodać orzechy i czekoladę. Z masy robić małe kuleczki (wielkości orzecha włoskiego) i układać na blaszce, zachowując dość duże odstępy(jakieś 5 cm) , ponieważ ciasteczka się "rozpłyną". Piec 10 minut.
 
reklama
Ja z wyrobami świątecznym odpadam.W wielką sobote do 16 pracuje,więc zanim wróce do domu ,posprzatam na swieta bedzie koło 19.Z jajkiem mąz bedzie musiał iść.W niedziele na 2 chrzty.Poniedziałek spędze sama z Patrycją.J w pracy,mama też więc do rodziców niepójde.I tak bez własnych wypieków mina świeta.:-p
 
Do góry