reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

moczenie nocne

Ja też miałam takie problemy z moim Konradkiem! Przez długi czas. Nie zakładałam mu pampersów, ograniczałam popołudniowe napoje, brałam po kilka razy w nocy do toalety i też Śpiącego, bo niemogłam go dobudzić. Po pewnym czasie systematycznego takiego postępowania zaczął sam wstawć. Później wytrzymywał całą noc. Czasem zdarzało mu się, że jak po śpiącemu wstawł, to nie trafił do toalety, ale np. do szafy, albo załatwił się na podłogę! Robiłam mu badania i wszystko było ok. No i wyrósł z tego. ważne jest, żeby nie zawstydzać dziecka i nie rozmawiać przy min o tych sprawach, ale tłumaczyć, ze musi wstawać do toalety. Budzić o stałych porach. Nam się udało w ciągu kilku miesięcy, choć później czasami zdarzały się wpadki. Życzę cierpliwości!
 
reklama
Ja mam 17 i tez mocze sie od kilkunastu miesiecy regularnie w lozko czy powinnam zakladac na noc pieluchy lub pielucho matki.czekam na odpowiedz na gg 9901591
 
Michaś ma 3,5l.Od lipca śpi bez pieluchy w nocy, ale niestety tylko nieliczne noce są suche.Odsikuję go w nocy ze dwa razy, a mimo to rano jest mokry.Pilnuję nawet, żeby wieczorem dużo nie pił, ale to nic nie daje.
Mam na imie Monika i tez od jakiegos czasu mocze sie regularnie w nocy a mam 17 lat.czy powinnam nosic pieluchy na noc lub pielucho majtki .czekam na wiadomosc na GG6490061.
 
Witam.
Mój 6 letni syn moczy sie w sumie od zawsze,myślałam że "wyrośnie" z tego tzn tak wmówiła mi moja wspaniała pani doktor...wyprowadziłam się i zmieniłam lekarza,który zmienił moje podejście,przerabiałam mniejsze ilości picia przed snem,wysadzanie 2h po zasinięciu( w tym czasie nawet się nie budził,na śpiąco szedł do łazienki,a i tak w środku nocy czasami sika),ale wszystko bez skutku.
Zrobiłam mu badania,krew,mocz,posiew,usg,wizyta u nefrologa,urologa i nic,z badań wynika że wszystko jest dobrze,nefrolog powiedział że wszystko jest ok,ale coś jest nie tak...
Może to jakoś genetycznie przechodzi,ja też miałam taki problem i to długi czas,do 6klasy podstawówki moczyłam się,ze strony mojego ojca tez miał ktoś taki problem...
Lekarz zapisał jakieś dwa leki,dość drogie,ale trzeba spróbować,mam nadzieje ze zadziałają bo to męczoca sprawa i dla mnie i dla mojego synka...
Widze że to dość powszechny problem u dzieci i starszych...:-(
 
Owszem jest to bardzo powszechny problem.
U nas w ogóle z siusianiem były same kłopoty bo syn bardzo długo nie chciał korzystać z nocnika w dzień a i mokre noce zdarzały mu się jeszcze jak miał 9 lat także było troszkę problemów ale wybrnęliśmy.
Nasz lekarz kazał przeczekać zapewniając, że syn wyrośnie i tak też się stało choć troszkę to trwało :-(
Niestety długo korzystaliśmy z pieluszek w dzień jak i w nocy co uznaje za naszą wychowawczą porażkę :zawstydzona/y:
 
Palemka nie zawsze jest taj jak by sie chcialo i normalne ze nie na wszystko ma sie zloty srodek ;)
Co do lekarzy ktorzy twierdza ze dziecko wyrosnie hmm... jedno wyrosnie a inne bez leczenia bedzie sikac do 16roku zycia,to nie jest regula...kazdy lekarz powinien skierowac dziecko na badania itd itp a nie "wyrosnie" moj syn ma 6 lat i co?Mam czekac?A jak nie przejdzie?Ja tez sie moczylam i to dluuuuugo,w koncu dostalam leki hormonalne i wiadomo jak to sie skonczylo,przestalam sie moczyc...ale mam za to inny problem...
Moj syn bierze Driptane,ciezko powiedziec czy pomaga,mimo wszystko staram sie go wysadzac 1,5h po zasnieciu,czasem go nie wysadze i roznie jest,jest sucha noc,ale sa i mokre...
Powinien zaczac brac 2 lek,ale jak uslyszalam cene w aptece to sie podemna nogi ugiely...200zl a to nie jest jednorazowo ,tylko na mieciace leczenia...gdyby Pani doktor zechciala wpisac na recepcie w jedna glupia kratke P a nie X to one kosztowaly by duzo mniej,ale nie moze bo to nie jest choroba przewlekla i mam placic 200zl...tylko skad...
Bylam z tym u psychologa,ze moze to na tle nerwowym,tylko nie ma powodow zeby to od stresu itp,psycholog powiedziala zeby sprobowac budzika,kupilam budzik nastawiam na 1,5 po zasnieciu,ale to nie przejdzie on go nie slyszy,budzik drze sie do ucah a on smacznie chrapie :)
 
Witam.Ja mam też problem z moczeniem nocnym.Mój synek w lutym skończył 5 lat i do dzisiaj nosi pampersy.Robiłam badanie moczu i wszystko ok.Nawet dawałam mu takie tabletki na "nie sikanie' i to też nie pomogło.Spał bez pampersa i też mokro,wysadzaliśmy go i też mokro.Już nie wiem co mam robić.W dzień nie siusia w majtki już od 1,5 roku.:-(Widzęże mu to też przeszkadza bo rano wstaje zawiedziony że znowu mokro.
 
Chyba wiem o jakim leku mówisz minirin czy coś takiego.Moja doktorka wypisała mi recepte i kosztował ok.5 zł.ale i to nie pomogło.Niby po kilku razach miał się nie moczyć a anie jednej suchej nawet w okresie przyjmowania tabletek.
 
reklama
Witam serdecznie... mam podobny problem... mam czteroipółletniego synka. Zdrowo sie rozwija z jednym wyjatkiem... posikuje... u nas noce zazwyczaj sucho przespane są, ale w ciągu dnia niestety potrafi się zesiusiać... nie wiem dlaczego, wizyta u lekarza zazwyczaj kończą sie tak samo... psycholog.... wizytę u psychologa też mielismy... nic niepokojącego sie nie dzieje z dzieckiem, mimo, ze niedawno brałam rozwód z ojcem Filipa, jednak z byłym partnerem mamy dobre kontakty, Filip przebywa często z tatą, ma z nim dobre kontakty... wiec niepokoję sie, ze to jednak sprawa urologiczna... nie wiem do jakiego lekarza sie zwrócić, bo chyba jakieś skierowania są konieczne, niestety nasza przychodnia albo lekarze tam pracujący dosć opieszali są w dawaniu skierowań....czemu?? nie mam bladego pojecia, o głupie skierowanie na wymaz z noska musiałam się prosi chyba z pół roku... poradźcie cos bardziej doswiadczone mamy, moze któraś z Was wie gdzie zapukać, zeby sie odezwali??Pozdrawiam serdecznie
 
Do góry