reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Modne i zadbane stycznióweczki :)

Mi lekarz powiedział, że mam małego odstawić, bo karmienie wywołuje skurcze macicy i mozna poronić i że ok 4 miesiąca skład mleka sie zmienia i dziecko moze juz nie chciec ssać.

z tym ryzykiem poronienia to jakaś bzdura moim zdaniem, karmienie może i powoduje skurcze, ale chyba tylko na początku, nie po roku!
Ja liczę na to, że rzeczywiście smak się zmieni i mały sam odstawi pierś, bo na razie mu się nie chce:)
 
reklama
ja czytalam na necie o tym, ze mozna karmic jezeli nie ma przeciwskazan typu: poronienia czy urodzenie wczesniaka. jezeli badania sa dobre to mozna karmic no chyba, ze dziecko samo pzrestanie. pozatym najpierw to co trzeba dostaje dzidzia w brzuszku, pozniej mleczko a na koncu mama. ja bym nie chciala rezygnowac z karmienia.:-)
 
moja koleżanka karmiła w sumie do 7 miesiąca ciąży później lekarz zalecił odstawienie u nas wyszło tak że Gabi sama sie odstawiła z poczatkiem maja :)
 
Będąc w ciąży trzeba szczególnie o siebie zadbać - więc dla mnie są najważniejsze trzy punkty:
1) porządny, dopasowany biustonosz, o czym już kiedyś pisałam. Piersi w okresie ciąży stają się większe i cięższe - dlatego warto zainwestować w dobry biustonosz by móc się póżniej cieszyć ich ładnym kształtem.
2) oliwka - sprawdzała się w poprzedniej ciąży to i teraz się sprawdzi myślę, chyba najlepiej nawilża i ujędrnia
3) buty - to jest dla mnie największy ból bo uwielbiam szpilki i nawet sobie niedawno kupiłam takie piękne 11 cm, No cóż będą musiały przeleżeć do następnego sezonu w pudełku a ja się przerzucam na klapeczki ( no z lekkim koturnem)

A ciuchy? kolorowe sukienki, kapelusze, tuniki i getry. To dla mnie tak radosny i wyjątkowy czas że chcę go spędzić kolorowo. Pewnie oblecę okoliczne ciucholandy, może sama sobie coś uszyję, na pewno nie założę na siebie nic burego, nic czarnego
Na jesień będę myśleć nad czymś wygodnym - ale to już sobie pójdę wtedy na zwolnienie i będę ewentualnie dreptać sobie po wsi

Kurcze, już mnie ciągnie żeby kupić takie malutkie śpioszki

Hejka dziewczyny;-)
też mam ochotę kupić śpioszki, ale nie wiem jaki kolorek heh żeby nie zapeszać:zawstydzona/y:

Biustonosz kupiłam bo boję się że teraz są o wiele cięższe piersi a potem będą obwisłe:-(
buty to zawsze niskie lubiłam bo wyska jestem 173cm:tak:
malujecie się?? ja nadal chce dabać o siebie jak przed ciążą, a znam mamy co przez całą ciąże się nie malowały, ani nie pachniały więc wiadomo co od nich czuć było, ja uwielbiam zawsze być świeża, tylko czasem robie sobie dzien dziecka, żeby włosy odpoczęły bo ogólnie myję co dzień:-), ale wtedy siedzę w domu, nie umiałabym wyjść z domu bez kąpieli i makijażu, wtedy czuję się naprawdę zadbana i kobieca!!!
A Wy jakie macie zdanie na temat dbania o siebie:p???
 
No trzeba dbać o siebie, w końcu jesteśmy kobietami. Ja jak już nie będę mogła sama paznokci od nóg pomalować to tak jak w poprzednich ciążach Miśka poproszę :)))
Uwielbiam ładnie pachnieć ale nie chodzi mi o perfumowanie się tylko ja np 2-3 razy dziennie biorę prysznic i uwielbiam pięknie pachnące płyny pod prysznic :)
 
hej dziewczynki fajny temacik :-) ja napewno bede chodzila w tunikach ale przeraza mnie mysl o kortce na zime bo gdzie ja dostane taaaaaaaaaki rozmiar i to na kilka miesiecy :-/ a co do rozstepow to ja juz sobie zamowilam krem ktory mialam wyprobowany ale po ciazy a teraz kupilam sobie dla kobiet w ciazy ale tej samej firmy boja po ciazy mialam bordowe i bardzo szerokie rozstepy a po tym kremie zrobily sie jasne i wezsze :-) wiec teraz bede sie nim smarowala cala ciaze

ktoras kobietka zastanawiala sie jaki kolor spioszkow kupic a wiec mozna teraz kupic bezowe zielone kremowe i jest wiele innych kolorkow neutralnych ktore pasuja i na chlopcow i na dziewczynki a kilka takich malych ciuszkow nikomu niezaszkodzi tylko dla nas to tylko przyjemnosc i jakos utozsamiamy sie z maluszkeim i wogole same plusy :-) ja juz mam prawie wszystko przygotowane w szawce hihihihi corcia odstopila szafke dla dzidzi :-)
 
Kurcze - a ja szafki jeszcze nie mam. A czas tak leci...
Ja sobie te śpiochy chyba kupię - taki namacalny dowód tego co mnie czeka :) Ciągnie mnie na niebieski kolor
 
Kurcze - a ja szafki jeszcze nie mam. A czas tak leci...
Ja sobie te śpiochy chyba kupię - taki namacalny dowód tego co mnie czeka :) Ciągnie mnie na niebieski kolor
oj mnie tez :-) wszystko mam juz przygotowane na niebiesko niewiem czemu :-D

zapomnialam napisac co to za krem na rozstepy bardzo dobry nazywa sie PALMERS u nas mozna go kupic tylko na allegro a tak dostepny jest tylko w uk i usa
 
O tych kremach już ześmy pisłały gdzieś.

Dziewczyny OLIWKA NIE NAWILŻA - OLIWKA WYSUSZA SKóRĘ U DOROSŁYCH pocztajcie na ten temat. Oliwka jest dla skóry dziecka i chroni ją przed utratą wody ze skóry. U dorosłego działa całkowicie inaczej w naszej skórze wody jest za mało.
Na rozstępy polecam krem bbalsam itp, a najlepiej dobre odżywanie i tabletki na elastyczność skóry - ale nie oliwkę!
 
reklama
O tych kremach już ześmy pisłały gdzieś.

Dziewczyny OLIWKA NIE NAWILŻA - OLIWKA WYSUSZA SKóRĘ U DOROSŁYCH pocztajcie na ten temat. Oliwka jest dla skóry dziecka i chroni ją przed utratą wody ze skóry. U dorosłego działa całkowicie inaczej w naszej skórze wody jest za mało.
Na rozstępy polecam krem bbalsam itp, a najlepiej dobre odżywanie i tabletki na elastyczność skóry - ale nie oliwkę!
a co pisalyscie jesli moge wiedziec ?? :-) bo ja i mopja szwagierka jestesmy z tych kremow bardzo zadowolone 1 raz dostalam je od mamy z kanady
 
Do góry