reklama

mój synek cierpi na bezdech senny !

Temat na forum 'Przedszkolaki' rozpoczęty przez nela, 9 Marzec 2005.

1. nela

nela Gość

Mój 5-cio letni synek chrapie w nocy!! Często są okresy( np. około tygodnia) kiedy ma bezdech w czasie snu. Całą noc nasłuchuję czy wszystko z nim w porządku. najgorsze jest to,że chrapie po przewróceniu na bok.W tej chwili nie mam możliwości, żeby iść do lekarza bo jesteśmy za granicą-dopiero za dwa miesiące.
    Czy to zapowiedź alergii? (do drugiego roku miał atopowe zapalenie skóry). Proszę o pomoc mamy, które mają ten sam problem i czy to jest coś poważnego????

2. aniaslu

aniaslu Administrator Członek załogi

To może oznaczać przerośnięcie trzeciego migdała. Po powrocie do kraju powinniscie pewnie pokazać sie u laryngologa.
    pozdrawiam ania ś.

3. reklama
  4. mela

mela Fanka BB :)

To rzeczywiście wygląda na trzeci migdał lub obrzmienie wszystkich migdałków i może być spowodowane alergią, dymem papierosowym, ale także zwykłym stanem zapalnym gardła. Jeśli to "tylko" ;) chrapanie to możesz spokojnie poczekać 2 miesiące z wizytą, jeśli natomiast dziecko nagle zaczęło mieć bezdechy (przestaje chrapać i ma problemy z zaczerpnięciem oddechu, krztusi się, śpi bardzo niespokojnie itp.) to myślę, że powinnaś udać się do lekarza.
    Pozdrawiam cieplutko

5. nela

nela Gość

Dziękuję za odpowiedzi, które trochę mnie uspokoiły i dzięki wszystkim, którzy dopiero przyślą odpowiedź..POZDRAWIAM

Poleć forum