reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Moja córeczka nie robi kupki

Hej, my mielismy podobny problem gdy nasza malutka jadla mm bebilon, lekarz poradzila nam zebysmy sprobowali hipp bio combiotik i problem przeszedl po 2 dniach. Wypróżniala sie regularnie 5-6 razy na dzien. Do dzis korzystamy z tego mleka ( Amelka ma juz 8 mcy) i nigdy wiecej problem sie nie powtorzyl.
 
reklama
tez wydaje mi sie, ze najlepszym rozwiazaniem bylby probiotyk. on bardzo dobrze odbudowuje flore bakteryjna i dzieki temu nie ma problemow z zaparciami. mozna sobie zrobic miesieczna kuracje tym lekiem, a potem stopniowo zmniejszac dawke. u naszej pociechy pomoglo :)
 
Mnie na zaparcia u noworodka 7-dniowego zalecono, dopajanie wodą lub słabą herbatka rumiankową. Malec powinien wypić po kilkanaście ml pomiędzy karmieniami, kupa wychodzi wtedy bez bólu i plastyczna jak miękka plastelinka.

Na gazy, po mleku bebilon, polecam Delicol (ułatwia trawienie laktozy ->zawiera laktazę), 2 kropelki do butelki do każdego posiłku i problem zagazowania znika. Bez tego córka prężyła się, wrzeszczała i ani masaż ani pojenie wodą nie pomagało, a wydalanie baczków było bolesne.
 
chyba gdzieś ktoś polecał na zaparcia i kolki u maluszków jakieś zioła , tzn herbatki ziołowe Spokojny Brzuszek czy coś takiego i do tego delikatne masowanie brzuszka
 
Do góry