reklama

Moje dziecko nie potrafi się samo bawić!!!

Aniuśka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Styczeń 2019
Postów
359
Rozwiązania
0
Ostatnio zauważyłam że moja córka nie potrafi się sama bawić. W sensie wcześniej tak nie było od jakiegoś czasu co chwilę mamo chodź się bawić, mamo chodź jak nie idę zaczyna się o płacz, jak tłumacze że mama musi coś zrobić płacz. Potrafiła sobie znaleźć zajęcie, miała wyobraźnię. A teraz sama nie wiem dlaczego stale coś, kurcze ja naprawdę uwielbiam się z nią bawić ale mam również swoje obowiązki i nie mogę stale siedzieć i się bawić :( mam tylko trochę spokoju gdy pozwalam jej oglądać bajki, a raczej gdy leci Świnka Pepa :-/ jak już się bawi sama to max 10 minut i już mamo mamo.
 
reklama

Aguu

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Listopad 2008
Postów
2 117
Rozwiązania
5
A może odwrócić sprawę i zaciągnąćją do Twoich obowiązków. Pomoc w kuchni czy przy sprzątaniu może być super zabawa.
Dzieciaki mają takie etapy, zwłaszcza jeśli poza rodzicem nie mają kogoś do zabawy. Najlepiej starszego bo to też taki wiek.
 

Aguu

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Listopad 2008
Postów
2 117
Rozwiązania
5
W takim razie musisz pierwsza proponować wspólne gotowanie/sprzątanie. Może bardziej zamiast pomóc - "pobawimy się razem gotując", zawody w kto szybciej pościera kurze, wrzuci ubrania do pralki. Itd. Bo jak dziecko już ma pomysł i wizję na zabawę, to wtedy trudno mu zająć się czymś innym :)
 

Sopek

Moderator
Dołączył(a)
28 Grudzień 2012
Postów
2 385
Rozwiązania
2
Tez to przerabiałam;) dalej się zdarza wiec zawsze wciagam w moje obowiązki. Jak gotuje zupę to obieram warzywa a dzieci je myją, wrzucaja do garnka, leją wodę, wrzucają przyprawy. Do pralki leją płyn, wysypują proszek, nastawiają. Jak ścieram kurze to daje im szmatki i dzieci myją: córka swoją kuchnie, syn garaż. Angażuje do czego się da a dzieci to bardzo lubią. Często klucą się miedzy sobą kto ma pomagać i muszę wymyślać dodatkową robotę;) przy okazji przyda im się taka forma zabawy na przyszłość. Najmłodszy syn ma 1,5 roku ale potrafi sam włączyć zmywarkę, wsadzić kostkę gdzie trzeba i włączyć pralkę:) radocha przy tym ogromna zawsze, wiem ze dłużej to wszystko trwa ale coś za coś.
 

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Zbudujmy coś razem. Konkurs z Alexandrem

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/05/2019

Test

Przetestuj kołdrę obciążeniową Senso-Rex™

Zgłoszenia przyjmujemy do 26/05/2019

Konkurs

Sport&Fun. Konkurs z Alexandrem

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/05/2019

Konkurs

Zagrajmy w coś! Konkurs z Alexandrem

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/05/2019

Nowe pytania

Do góry