reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Moje dziecko

Natalia1208

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Moja córeczka ma 5tygodni, jestem już w ciężkim stanie psychicznym...po porodzie z komplikacjami i pobycie w szpitalu w drugim tygodniu pojawia się kolejny problem. Mała czasem zaczyna strasznie płakać A ja nie umiem jej uspokoić. Krzyczy na cały blok, powiedziałabym, że może to kilka bo też ma troszkę problemy z wyproznianiem ALE uspokaja się u innych osób u teściowej, kuzynki, szwagierki. Jest to dla mnie tak przykre, że popada chyba w depresję...Ja ja noszę na różne sposoby i krzyk, bierze ja ktoś inny...spokój. czy możliwe, że ona mnie nie akceptuje lub źle ja trzymam? Nie wiem co robić, jest mi wstyd. Dodatkowo mąż mówi, że sobie nie radzę. Któraś z Was tak miała?

reklama

Alaina7

Rozwiązania
0
Napisze coś co pewnie każdy Ci tu napisze. Dziecko naprawdę wyczuwa emocje u innych. Wiele razy tak miałam że byłam już mega zmęczona i chciałam żeby już córką zasnęła. A ona ciągle płacz. A u męża odrazu w kimę. Wkońcu się jej nauczyłam i było dobrze. Potrzebujesz odpocząć i się zregenerować fizycznie i psychicznie. Spojrzeć na wszystko z dystansem. A mężowi powiedz że potrzebujesz teraz wsparcia A nie krytyki. Niech zostanie z dzieckiem na kilka godzin A Ty zrób coś dla siebie. Fryzjer, masaż czy co tam lubisz:)

MojrAnka

Rozwiązania
0
Moja córeczka ma 5tygodni, jestem już w ciężkim stanie psychicznym...po porodzie z komplikacjami i pobycie w szpitalu w drugim tygodniu pojawia się kolejny problem. Mała czasem zaczyna strasznie płakać A ja nie umiem jej uspokoić. Krzyczy na cały blok, powiedziałabym, że może to kilka bo też ma troszkę problemy z wyproznianiem ALE uspokaja się u innych osób u teściowej, kuzynki, szwagierki. Jest to dla mnie tak przykre, że popada chyba w depresję...Ja ja noszę na różne sposoby i krzyk, bierze ja ktoś inny...spokój. czy możliwe, że ona mnie nie akceptuje lub źle ja trzymam? Nie wiem co robić, jest mi wstyd. Dodatkowo mąż mówi, że sobie nie radzę. Któraś z Was tak miała?
Przede wszystkim uwierz w siebie i w to, że jesteś najlepszą mamą dla swojego dziecka. Na pewno nosisz ją prawidłowo. Myślę, że raczej Maluszek wyczuwa Twoje nerwy i niepokój, dlatego jak bierze go w ręce inna osoba, to się uspokaja.
Wiem, że to marne pocieszenie, ale kołki nie trwają wiecznie i niestety trzeba je przetrwać. Możesz spróbować ulżyć Maleństwu robiąc ciepłe okłady lub masaż brzuszka. W skrajnym przypadku można zastosować wlewki ułatwiające wypróżnienie, np.

IMG_6573.JPG

Głowa do góry, wszystko się poukłada.
I pamiętaj, dasz radę Super Mamo!

aspekt

Rozwiązania
10
Masażu przed zakończeniem pologu nie polecam (masażysta powinien odmówić).

Przykro czytać kolejny raz, że Twój mąż Cię oskarża o błędy. Nie daj sobie wmówić, że jesteś złą mamą - nawet jeśli do tej pory Twój mąż był dla Ciebie mega autorytetem, przyjacielem i w ogóle cud-miód, teraz olej jego komentarze, jeśli pogarszają Twój stan. Czasem pierwsze miesiące z dzieckiem są bardzo trudne. Trzymaj się, myśl więcej o sobie, poszukaj sposobu, żeby dziecko mniej płakało. Może bujanie w wózki? Chusta?

Natalia1208

Rozwiązania
0
Wózek nie pomaga, próbuje bujać na różne sposoby i nic, Mała strasznie krzyczy. To dla mnie traumatyczne. Mój mąż miał przerwę w pracy i będzie teraz do niej wracał... na myśl, że mam zostać sama chce mk się wymiotować. Nie umiem zrozumieć dlaczego uspokaja się przy wszystkich tylko nie przy mnie

Alaina7

Rozwiązania
0
Myślę że się nakręcasz coraz bardziej. Masz może jakaś dobra przyjaciółkę? Fajna mamę z którą się dobrze dogadujesz? Mogłaby spędzić z Tobą dzień, odciążyć Cię. Musisz sobie poukładać w głowie wszystko na nowo. Naprawdę wszystko mija! Moja córka darła się na każdym spacerze. Chwilę pospala i potem biegiem do domu bo dziecko plakalo jakby je ktoś ze skóry obdzieral. Zazdroscilam spokojnie spacerujacym mamom.
U nas spacer = stres. Trwało to 4mc. I wiesz co, poprostu z dnia na dzien przeszło. Co było dla mnie niewiarygodne:)
Masz teraz trudny czas, wiele matek to przechodzi. I nie ma co się wstydzić że sobie chwilowo nie radzisz. Za kilka tygodni naprawdę będzie coraz lepiej :)

Natalia1208

Rozwiązania
0
Po prostu jest mi wstyd. Ostatnio była u mnie teściowa, mała zaczęła krzyczeć w nocy na co teściowa przybiegala i brała ja ode mnie... leciała do drugiego pokoju. Mała się uspokajala, teściowa dumna, mąż że sobie nie radzę a ja zestresowana i mi wstyd. Myślałam, że.dziwcku jest najlepiej przy matce. Moja mama jest starsza i boi się małych dzieci A gdy jej się żale to mówi, że nie mam tak źle i mam nie przesadzać

Alaina7

Rozwiązania
0
To widzę że nie masz totalnie wsparcia...A wręcz wszyscy Cię doluja:/ bardzo Ci współczuję. Mam nadzieję że znajdziesz w sobie siłę i jeszcze im wszystkim pokażesz że sobie świetnie radzisz:) A z mężem porozmawiaj na spokojnie. Powiedz mi co czujesz.

Natalia1208

Rozwiązania
0
Mówiłam mu że jest mi przykro... A on mówi, że mam zobaczyć jak jego mama to robi i się uczyć. Teraz zabrał mi Mała i z nią śpi, powiedziałam że chyba ma rację , że nie umiem sobie poradzić i że jest mi przykro że przy mnie płacze on nic na to nie powiedział

reklama

Alaina7

Rozwiązania
0
Nie masz czego się uczyć od teściowej. Na pewno dobrze trzymasz dziecko itd. To tylko kwestia Twoich nerwów. Wielka szkoda że mąż Cię nie rozumie... A lekarza macie fajnego? Może z nim byś porozmawiala? Zobaczysz że powie Ci to samo , że dziecko chłonie emocje innych. Pamiętaj. Szczęśliwa mama to szczesliwe dziecko:)

Natalia1208

Rozwiązania
0
Moja położna widzi, że się martwię. Zagadala do męża czy nie potrzebuje wsparcia psychologa, powiedziała że załatwi mi wizytę. Powiedziałam do męża że sttesuje sie też przez niego i co pomoże psycholog skoro on się nie zmienia. Jutro mąż wyjeżdża na cały dzień a ja mam już stres że będę sama. Myślałam, że macierzyństwo jest piękne

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
K Czy moje dziecko urodzi się zdrowe? Potrzebuję porady 14
D Moje dziecko nie je pomocy :( Potrzebuję porady 4
K Moje dziecko nie śpi Potrzebuję porady 3
D Moje dziecko chce pić z piersi BB położna radzi mamom 4
U Moje dziecko nie potrafi się samo bawić!!! Potrzebuję porady 7
M Obcy ludzie zaczepiają moje dziecko Roczniaki i dwulatki 24
M Moje dziecko od 1,5 godziny nie przestaje sie ruszac w brzuszku? Boje sie ze cos się dzieje Potrzebuję porady 2
JestemMamą Moje dziecko śpi tylko w wózku Potrzebuję porady 6
Monia1989 Moje dziecko nie chce leżeć w wózku Potrzebuję porady 14
PerseaNigra Moje dziecko śpi zbyt krótko BB psycholog dziecięcy radzi mamom 3
R Moje 3.5 miesięczne dziecko je w nocy co 2 godziny Potrzebuję porady 7
U Kiedy moje dziecko usiądzie? Potrzebuję porady 34
R Czy moje dziecko jest gotowe do przedszkola? BB psycholog dziecięcy radzi mamom 14
Serbiene Pomocy, moje dziecko ciągle chce ssać pierś :-( Potrzebuję porady 18
bezeluszek Moje dziecko mnie nie słucha BB psycholog dziecięcy radzi mamom 20
kasiaaaa87 Czy moje dziecko jest uzależnione od telefonu komorowego? Początek szkoły 14
G Coś gryzie moje dziecko. Potrzebuję porady 20
M jak przeniesc moje dziecko do innej szkoly? Mamy nastolatków 4
E moje dziecko nic nie chce jeść ani pić!!! pomocy! Potrzebuję porady 1
S Czy moje dziecko mnie lubi? Potrzebuję porady 17
D Moje dziecko ciągle płacze histerczynie... Pomocy ! Noworodek 6
N Moje pół roczne dziecko nie chce nic jeść!! Potrzebuję porady 7
Andzia_26 Moje dziecko nie umie się samo czymś zająć. Czy to moja wina? Trzylatki 9
M Czy moje dziecko nie rozwija się zbyt wolno? Niemowlaki 10
Ann17 Czy moje 8 miesięczne dziecko nie je za mało? Żywienie 5
Kasandraa88 Problem! Moje dziecko nie pije mleka modyfikowanego . Żywienie 12
I Moje dziecko nie chce chodzić po dworzu, tylko raczkuje... Dzieci urodzone w październiku 2012 2
pchelka10.05 moje dziecko nienawidzi warzyw (( Trzylatki 13
M Moje dziecko NIE ŚPI :/ Spanie 22
Ania_789 Chwalę się - czyli MOJE DZIECKO JUŻ POTRAFI :-) Dzieci urodzone w grudniu 2012 65
xXxIzuLQaxXx Czy moje dziecko prawidłowo się rozwija? Porady - rozwój i zdrowie dzieci 1
Aestima Cosiki, czyli co śmiesznego zrobiło/ powiedziało ostatnio moje dziecko:) Dzieci urodzone w czerwcu 2011 437
agniecha83 Moje dziecko sie bije Porady - rozwój i zdrowie dzieci 3
B Jak sprawdzic czy moje dziecko ma dalej skaze bialkowa i nietolerancje laktozy? Żywienie 10
T Ratunku!Moje dziecko nie śpi w nocy! Roczniaki i dwulatki 21
W Moje dziecko nie bierze nic do ust. Prosze o rade. Żywienie 2
anna_w moje dziecko jest leniwe! Roczniaki i dwulatki 12
tulaga Moje dziecko nie spi juz 2 miesiące.POMÓŻCIE Spanie 12
I Moje dziecko nie chce pić Żywienie 6
I Czy moje dziecko nie je za dużo ? Roczniaki i dwulatki 6
M Moje dziecko tez bedzie wczesniakiem Wcześniaki 21
gosiagd5 Moje dziecko jest nie jadkiem Przedszkolaki 20
mamaWojtusia Moje dziecko walczy o życie a ja nie mam już siły Wcześniaki 153
P moje 8 miesieczne dziecko robi zeza Zdrowie 9
I Moje dziecko nie chce pić, co robić?? Żywienie 47
Katarzyna F moje dziecko nie przybiera na wadze Jedzeniowe ABC 7