reklama

Moje pół roczne dziecko nie chce nic jeść!!

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Nataleczka24, 2 Kwiecień 2015.

1. Nataleczka24

Nataleczka24 Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moje półroczne dziecko nie chce nic jeść nawet mleka modyfikowanego, dodam, że zmieniałam już na każde i nadal jest to samo,o zupkach też mogę zapomnieć bo wszystko wypluwa. Jedyne co spożywa to jogurciki i soczki. Ale to zbyt mało...Poradźcie mi coś proszę!!!

2. Megami

Megami Bóg jest szaleńcem ;)

Najlepsze odpowiedzi:
    11
    Weź mu odstaw te soczki i jogurciki, proponuj często mm. W ogóle nie je czy bardzo mało? Dietę rozszerzaj warzywami, a nie niezdrowymi zapychaczami. Po co mu one? Co na ten brak apetytu lekarz? Dziecko zdrowe?

3. reklama
  4. Nulini

Nulini Po prostu szczęśliwa!

Najlepsze odpowiedzi:
    51
    Podobnie jak poprzedniczka odradzam słodkości, bo się dziecko przyzwyczaja do słodkiego smaku i innego nie chce. Dietę rozszerzamy najpierw warzywami, dopiero później owocami...

5. kasiap3

kasiap3 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Po pierwsze spokojnie. Dużo dzieci wcale nie jest zachwycone pomysłem rozszerzania diety ;-)
    Tak jak dziewczyny piszą, rozszerzaj dietę warzywami. Nam pomogło dodanie małej ilości dobrej jakości masła. Smak był inny i maluch przekonał się do nowości. Jednak zajęło nam to sporo czasu. Na początku zjadał kilka łyżeczek i to przy dużym wysiłku. Głupie miny, jakieś akuku i kilka łyżek udawało się wepchnąć ;-) z owocami też było ciężko. Wszystkie były blllleeee Zaczęłam mieszać je z kaszką manną, z jogurtem naturalnym itp i jakoś ruszyło.
    Przede wszystkim dużo cierpliwości i codziennie z uśmiechem na twarzy. Wiem, ze ciężko ale uwierz, że w końcu zadziała :-D

6. ola_kowalczyk

ola_kowalczyk Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jeśli Twój maluszek jest typem niejadka to zdecydowanie podawanie soczków nie jest dobrym rozwiązaniem. W prawdzie są one bogate w witaminy jednak są bardzo sycące i Twój malec może nie mieć już apetytu na konkretny posiłek.
    Jeśli podajesz gotowe dania ze słoiczka, może maluch będzie preferował Twoją kuchnię? Spróbuj mu ugotować ulubione warzywa. Lub odwrotnie- wybrać nowy smak słoiczka, którego jeszcze nie miał okazji poznać:) A może dłuższy spacer i świeże powietrze zaostrzą jego apetyt?
    Mój maluszek do tej pory ma czasami dni, kiedy jest bardziej marudny przy posiłkach. Jednak później szybko nadrabia to zaniedbanie.

7. mika8

mika8 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Może napisz nam jak wygląda typowe menu, ile czego zjada w ciagu dnia. Czasem wydaje się,że dziecko zjada niewiele ale jak spojrzeć na to z boku, może nie jest wcale tak źle. :tak:

Jak poprzedniczki, odstawiłabym soki i jogurty bo to wszystko słodkie i zapycha, a poza tym zmienia preferencje smakowe.
    Mm wprowadzasz dopiero teraz? Wcześniej karmiłaś piersią?
    To chwilowy brak apetytu czy zawsze tak było?
    No i jak wypada na siatkach centylowych?

8. monika74

monika74 Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Proponowałbym robić papki na bazie warzyw.

9. ola_kowalczyk

ola_kowalczyk Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Poprawił się maluszkowi apetyt? Chętniej je? A może pojawią się ząbki? Dzieci wówczas też są bardziej marudne i kapryśne przy jedzeniu. Podziel się z nami dodatkowymi informacjami:)

10. reklama

Poleć forum