reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mokry kaszel - zakaz podawania syr. wyksztuśnego

reklama
Ja podaję swoim dzieciom zapobiegawczo ecomer junior i nie mam problemów z syropami. Nie pamiętam kiedy ktokolwiek w rodzinie był chory. Do tego oczywiście zdrowa dieta.
 
Mojej 3-letniej córce, przy kaszlu mokrym, podajemy syrop wykrztuśny. Należy jednak pamiętać o tym, aby leków mukolitycznych (rozrzedzających wydzielinę), czy to w formie syropu czy tabletek, nie zażywać po godzinie 17.00, bo rozrzedzona wydzielina może utrudnić spanie. Do tego, w okresie zażywania tych leków należy pić dużo płynów.
 
Ja też wole naturalny syrop dać dziecku, niż ten syntetyczny. Wiadomo, nie ma takiego, co by od razu zwalczył kaszel. Chodzi by złagodzić przebieg choroby i pomóc w szybszym pozbyciu się wydzieliny, więc dla mnie Bronchosol jest idealny.
 
jeśli macie takie dziwne problemy to polecam klinikę MML, nam tam pomogli odrazu specjaliści laryngolodzy i nie musieliśmy się ciągle prosić :)
 
Ja na mokry kaszel podaję przeciwzapalny i wykrztuśny fosidal. Wcześniej niestety często infekcje u dziecka kończyły się zapaleniem oskrzeli, ale odkąd ten syrop przy przeziębieniu podaję, to nie mamy takiego problemu już.
 
reklama
fosidal jest lekiem przeciw zapalnym i rozrzedzającym a nie wykrztuśnym zgodnie z tym co jest napisane na ulotce
 
Do góry