reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Monitoring cyklu

Hej dziewczyny.
Wybieram się na monitoring cyklu.
Staramy się z mężem już 9 cykl.
Na czym polega badanie.
To będzie mój pierwszy raz jak będę monitorować cykl.
Pozdrawiam.
 
reklama
Hej,

U mnie to wyglądało tak że najpierw przed @byla kontrola czy nie ma torbieli (bo u mnie często się pojawiały). USG było wszystko ok wiec dostałam receptę na leki stymulujące (bo nie mam naturalnej owulacji). Miałam je brać 3 do 7 dzień cyklu i wrócić na kontrolę między 10 a 11. Wtedy lekarz sprawdza jakie jest endometrium i czy są pęcherzyki dominujące. Znowu dostałam leki żeby wyregulować to i owo i miałam wrócić za 3 dni, żeby sprawdzić czy któryś urósł więcej alvo pękł. U mnie był ładnie ale nie pękł więc doetalam zastrzyk na pekniecie. A potem po 7 dniach kolejna kontrola czy pekl po zaryzykuje i czy się nie wytworzyła torbiel.

Generalnie to u każdego pewnie inaczej - szybciej lub wolniej :)
 
Hej,

U mnie to wyglądało tak że najpierw przed @byla kontrola czy nie ma torbieli (bo u mnie często się pojawiały). USG było wszystko ok wiec dostałam receptę na leki stymulujące (bo nie mam naturalnej owulacji). Miałam je brać 3 do 7 dzień cyklu i wrócić na kontrolę między 10 a 11. Wtedy lekarz sprawdza jakie jest endometrium i czy są pęcherzyki dominujące. Znowu dostałam leki żeby wyregulować to i owo i miałam wrócić za 3 dni, żeby sprawdzić czy któryś urósł więcej alvo pękł. U mnie był ładnie ale nie pękł więc doetalam zastrzyk na pekniecie. A potem po 7 dniach kolejna kontrola czy pekl po zaryzykuje i czy się nie wytworzyła torbiel.

Generalnie to u każdego pewnie inaczej - szybciej lub wolniej :)
Hej.
U mnie jest taki problem.
Staramy się z mężem już 9 cykl.
Poszłam do ginekologa o pomoc. Co jest ze mną nie tak.
Okazało się że mam torbiel na lewym jajniku.
Dostałam luteinę 100mg.2x1 dopochwowo. 16 dostałam @.
10 dnia cylku mam się pokazać u ginekolog na monitoring cylku.
Zobaczymy co tym razem z tego wyjdzie.
 
Witam.
Są może jakieś kobietki , które chodzą na monitoring cyklu ?
Możecie coś napisać na ten temat.

U mnie dziś pierwsza wizyta 11dc , pęcherzyka dominującego brak , następna wizyta za tydzień.

Poniżej lewy i prawy jajnik , moze ktoś umie coś

Ja miałam już kilkukrotnie. Około 10 dnia cyklu zgłaszam się na usg. Kolejna wizyta po kilku dniach. Wychodzi około 4 wizyty w miesiącu.
Ginekolog sprawdza czy pojawiają się pęcherzyki, czy rosną i w końcu czy pękają. Dzięki temu dowiedziałam się, że u mnie pęcherzyki nie pojawiają się, albo nie rosną. I mogliśmy wdrożyć dalsze leczenie
 
Do góry