reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Morfologia i inne badania

reklama
Margolis pisze:
Aga_Mazury pisze:
HBS wyszedł mi (-) ...ufffffffffff

Aga! O co dokładnie chodzi z tym HBS i czy sama robiłaś czy z zalecenia? Ile kosztowało?


lekarz mi zalecił, ale w związku z tym, że chodzę prywatnie to i tak wyniki robię prywatnie....u mnie kosztował niedużo 10 zł...to jest wynik na nosicielstwo żółtaczki jakiejś tam....bo można być zdrowym a być nosicielem i wtedy dzidzia się zaraża przy porodzie i trzeba podać coś tam żeby była zdrowa.....z tego co wiem u mnie przed porodem wszystkie ciężarne robią takie badanie...

miałam stracha jak sobie przeczytałam takie coś....


"Niebawem rodzę. Ginekolog zlecił mi badanie na obecność antygenu Hbs i tu szok - wynik dodatni. Od dwóch dni ryczę i nie mogę się pozbierać. Nie miałam i nie mam żadnych dolegliwości, które wiązałabym z wątrobą. W szpitalu powiedziano mi, że będę rodzić na oddziale septycznym. Czy to konieczne? Jak będzie wyglądał mój poród? Czy będą konieczne jakieś specjalne środki ostrożności?
Dodatni wynik antygenu Hbs świadczy o nosicielstwie wirusa żółtaczki zakaźnej. Zakażenie tym wirusem nie zawsze objawia się dolegliwościami wątrobowymi, czasem przebiega podobnie do grypy lub nie powoduje żadnych objawów. Nosicielstwo wirusa nie musi oznaczać aktywnej choroby, jeśli nie ma Pani dolegliwości, ale będzie Pani musiała chodzić na kontrolę do lekarza zajmującego się chorobami zakaźnymi. Dodatni Hbs nie wpływa na przebieg porodu, nie jest wskazaniem do cesarskiego cięcia. Podczas porodu personel musi jednak zachować szczególną ostrożność, gdyż Pani krew stanowi potencjalne źródło zakażenia dla innych. Ponieważ istnieje ryzyko przeniesienia wirusa w życiu płodowym na dziecko, po porodzie otrzyma ono specjalną immunoglobulinę. Mając dodatni wynik Hbs, można karmić piersią."



 
Ja HBS miałam robione na początku ciąży, było ujemne. Czy to badanie powtarza się przed porodem???? :)
 
Oj to muszę sprawdzić ale nie pamiętam bym robiła je na początku ciąży. Zapytam lekarza czy teraz nie zrobić.
 
reklama
ja mialam hbs robiony dwa razy na poczatku i po 5 miesiacu.po pobycie w szpitalu odstawila mi kaprogest a mam brac fenoterol isopten hydroxizini no i biore witaminki feminatal
 
reklama
Do góry