reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Morfologia i inne badania

Renee29, ja biore Tardyferon Fol raz dziennie, pewnie dlatego, ze w tych drugich witaminkach tez jest zelazo. Kolorek ....tez mam czarny ;D a teraz dzieki forum wiem przynajmniej dlaczego! A tez mnie to meczylo! Tetnem moze i faktycznie niepotrzebnie sie przejmuje ;) A z cisnieniem wiem, ze lepiej miec za niskie niz za wysokie, wiec to mnie nie martwi, w ogole to dobrze sie czuje jak mam niskie, bo jak mi podskoczy to juz gorzej. No, czasem tylko jak za nisko spadnie, np. 70/45-50 to wtedy mnie lekka sennosc ogarnia, ale zdarza mi sie tak moze 2-3 razy w roku.

Dzikuska, rob koniecznie badanie na glukoze 75g! Po 50g mialas zbyt wysokie! Mi wyszlo wtedy 102. I daj znac :D Trzymam kciuki, ze bedzie ok!
 
reklama
Royanno, Ty byłaś tylko senna przy niskim ciśnieniu, a mi się zdarzało kilka razy zasłabnąć, wprawdzie nigdy nie zemdlałam, ale byłam bliska, raz nawet w sklepie.Wystraszyłam ekspedientki :D. Tylko, że wtedy brałam jeszcze tą Diprophyllinum a ona obniżała moje i tak niskie ciśnienie więc dlatego miałam takie cyrki, teraz jak jej już nie biorę jest duuużo lepiej. ;D
 
Jutro nareszcie mam odbor moich wynikow-morfologia i mocz. Troche sie niepokoje, ze cos moze byc nie tak, szczegolnie z moczem, bo nogi mi puchna jak banie! Nawet jesli teraz nie ma upalow! A przeciez cisnienie i glukoze mam ok, no i kilogramow nie mam nadliczbowych za duzo...Wiedzialam, ze nogi beda puchnac, ale czytalam, ze po nocnym odpoczynku powinny wygladac juz ok, a moje rano wygladaja tak samo jak wieczorem! Dwa koleczki!!! :mad: Aby do jutra...
 
Royanna, daj znać jakie masz te wyniki.
Ja mam tylko niskie ciśnienie (jak jest 100/70 to już jest dobre :p), a swoich wyników badań krwi / moczu itp. to jeszcze na oczy nie widziałam, bo moja ginka wyznaje zasadę, że jak są ok. to nie będzie nic mówić i tyle. Taki lokalny zwyczaj...
Żelazo biorę od początku ciąży, bo mi wyszło słabe wtedy, i szczerze nie mam pojęcia czy powtarzała jeszcze w ogóle badania w tym kierunku. Mam wrażenie, że założyła, że mam anemię i tyle :D
 
Ja wczoraj robiłam badania...
morfologia...hemoglibina troszkę się poproawiła od ostatniego badania , ale i tak jest poniżej normy...tak samo czerwone ciałka

HBS wyszedł mi (-) ...ufffffffffff
w surowicy:Kreatynina,kwas moczowy,mocznik i bałko całkowite..wszystko w normie

Niestety mocz coś nie bardzo...ciała ketonowe i leukocyty ...hmmmm...wizyta w piątek....
 
Aga, też miałam wykryte ciała ketonowe i leukocyty (to było w tym czasie, kiedy grzybica mnie dopadła,ale nie wiem czy maiło to jakiś związek). Ja wtedy chyba miałam jeszcze białko w moczu. Ginka stwierdziła,że wyniki nie są najlepsze, dostałam wtedy furagin i urospet i po 3 tygodniach wyniki moczu były już normalne
 
A ja wyniki badań odebrałam wczoraj i dalej mam podwyższone leukocyty i też pojawiły mi się ciałka ketonowe. Obawiam się że grzybicy nie wyleczyłam. Natomiast czytałam o ciałkach ketonowych że częto
pojawiają się u kobiet w ciąży. Świadczy to o tym że wystąpiły wymioty lub nieprawdłowe odżywianie
też głodzenie ::) ja wymiotów nie miałam, a głodzić się ? ja? niemożliwe! :laugh:

Dzisiaj zapytam gina co z tym dalej :p
 
ja w czasie ciąży wymiotowałam tylko dwa razy a o diecie czy nieprawidłowym odżywianiu nie ma mowy :) więc u mnie te ciała ketonowe na pewno nie są z tym związane.
 
Odebralam dzis wyniki i jestem juz spokojna! ;D Mocz mam ok, wszystko w normie lub nieobecne, czyli ok! Morfologia mi sie poprawila w stosunku do poprzedniego badania(w kwietniu) wiec chyba dobrze. W takm razie fakt puchniecia moich nog musze zwalic po prostu na plyny ustrojowe i tyle!
 
reklama
Ja dzisiaj byłam na wizycie. Gin powiedział że ciałka ketonowe to nie jest coś strasznego. Gorsze jest to że mam cały czas wysokie leukocyty :p na następną wizytę gluzkoza naczczo, mocz i morfologia.

chciałam wam polecić jeszcze jeden link gdzie podają normy wszystkich badań i analizy badań krwi, moczu itp http://www.evi-med.pl/?main=rekl&id=1

 
Do góry