reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Morfologia i inne badania

Fajnie Megi , że i Twoje wyniki ok .Zastanawiam się czy sama sobie nie zrobić jeszcze morfologii i moczu za miesiąc.Wydaje mi się , że te wyniki jak dojdzie do porodu to będą już za "stare" żeby je pokazywać.Co o tym myślicie?
 
reklama
JA bym na Twoim miejscu zrobiła....nie jest to wielki koszt a zawsze będziesz spokojniejsza, że masz najnowsze aktualne :)

Ja od początku ciązy za wszystkie wyniki płacę bo wszystkie muszę robić prywatnie...(pewnie na wózek by się nazbierało ;))
 
;DJa dzis robilam wyniki moczu i krwi-odbior w poniedzialek. Mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze-z moczem dotychczas nie bylo problemu ale teraz sie zastanawiam czy wszystko jest ok, bo mi stopy strasznie puchna i nawet nocny odpoczynek nie pomaga a czytalam, ze powinien. Morfologie jak mialam robiona w maju to okazalo sie, ze spadla mi troche hemoglobina(ale niewiele, bo do 11.4, a ja w ogole mam zawsze wyniki blisko dolnych granic, od dziecka) i od tamtej pory przyjmuje TARDYFERON FOL(zelazo+kwas foliowy). Wydaje mi sie, ze ogolnie malo przyjmuje lekow i witamin bo nie ma takiej potrzeby-biore to co zaleca lekarz. Przed ciaza i potem do konca lutego bralam tylko FOLIK, od poczatku marca Folik odstawilam i zaczelam brac FALVIT, no i teraz od konca maja doszedl mi TARDYFERON FOL. Mysle, ze to ok ;D

Bardziej martwi mnie :mad: moje cisnienie, a wlasciwie tetno. Ja jestem niskocisnieniowcem, najczesciej jak mam mierzone u lekarza to wychodzi 110/70, 100/60 (w domu 90/60, 80/60), ale tetno wychodzi wysokie, ostatnio 90 lub nawet 98-czy nie jest za wysokie w stosunku do cisnienia?
 
Royanno, ja też mam przepisany Tardyferon Fol, bierzesz go 1 czy 2 razy dziennie? Czytałaś co dziewczyny pisały o .......kolorku po żelazie ;D, też jest czarny? ;D

Ja niby też mam niskie ciśnienie (gin kazała mi pić co rano kawkę), ale tętnem to chyba nie powinnaś się przejmować, przeciez to wystarczy się tylko lekko zdenerwować, albo wejść po schodach i dostać zadyszki (ja tak mam kilka stopni i zieje jak pies po gonitwie ;D) i już tętno będzie wyższe. Przed chwilą mierzyłam sobie ciśnienie i wyszło mi 118/69, tętno 100. Ja w każdym razie tętnem sie nie przejmuję ;)
 
Ja też mam niskie ciśnienie. Mnie to zastanawiało (bo ja tam nigdy nie zwracałam uwagi na ciśnienie) że miewam w ciaży bardzo niskie dolne ciśnienie, ale gin powiedział że lepiej gdy w ciąży jest niskie niż wysokie ;) co do leków to ja biorę tylko feminatal :)
 
moje ciśnienie (po jednorazowym wybryku 140/90) też jest w niskich granicach,zwykle 110/70 czy120/70.A tetno tez mam wysokie,zwykle ok.90 ginka twierdzi,ze jest oki.
Co do lekow, to ja tez ostatnio (na szczescie) przyjmuje juz tylko witaminki - feminatal (wczesniej prenatal).
 
A ja do feminantalu dorzucę jeszcze magnez i żelazo, chociaż wcześniej było tych specyfików więcej ;)
 
ja tam zawsze cisnienie mialam 90/60 a teraz w czasie ciazy doskonale 120/80 ja wiem ze podwyzszone :p jest gdzies dzial z cukrem i ja go nie widze :> robilam sobie glukoze i po 50 gr mam wynik 200 cholerka troszke duzo :p chociaz zadnych objawow nie mam cukrzycu; spie po 7 godzin na dobe; nic mi nie puchnie ani nie pije za duzo :) no nic jeszcze zrobie glukoze 75 i martwic sie zaczne jesli i ona bedzie podwyzszona;
 
Dzikuska! Strasznie wysoki ten cukier! Rób szybko test 75g i do lekarza bo to groźne! Ja miałam po 50 g 152 cukier i lekarz lekko panikował.
 
reklama
dzikuska jest dział...cukrzyca ciążowa...znam go doskonale bo ja jako jedyna mamuśka wrześniówka....mam z tym problem
 
Do góry