reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Możliwa ciążą?

Dołączył(a)
22 Styczeń 2019
Postów
5
Hej, rok temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, od tamtej pory się nie zabezpieczam. 4 miesiące temu okres spóźnił mi się 3 tygodnie, na ogół miewam regularne miesiączki. Teraz również się spóźnia - 5 dni. Test po terminie spodziewanej miesiączki wyszedł negatywnie. Brak nudności, wymiotów, bóle piersi odczuwalne dopiero od wczoraj. Ma problemy ze snem, często się budzę, mam napady gorąca, ciągle coś mi się śni (jak nigdy), czasem wybudza mnie ból brzucha i podbrzusza - jak w dzień kiedy miałam dostać okres, ból głowy, wzdęcia. Nie jestem chora, nie zmieniłam diety, klimatu a jeżeli chodzi o stres nie był większy niż zwykle. Czy to możliwa abym była w ciąży a test po prostu tego nie wykazał? Po prostu widzę, że mój organizm szaleje i nie wiem czy ciąża może być tego przyczyną.
 
reklama
Może tak być, ale wcale nie musi, organizm mógł dawać Ci znaki, gdybyś była w ciąży, bo np. o tym myślisz, albo chcesz mieć dzidziusia. Najlepiej powtórz test za kilka dni i zrób betę, to najpewniej
 
Hej, rok temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, od tamtej pory się nie zabezpieczam. 4 miesiące temu okres spóźnił mi się 3 tygodnie, na ogół miewam regularne miesiączki. Teraz również się spóźnia - 5 dni. Test po terminie spodziewanej miesiączki wyszedł negatywnie. Brak nudności, wymiotów, bóle piersi odczuwalne dopiero od wczoraj. Ma problemy ze snem, często się budzę, mam napady gorąca, ciągle coś mi się śni (jak nigdy), czasem wybudza mnie ból brzucha i podbrzusza - jak w dzień kiedy miałam dostać okres, ból głowy, wzdęcia. Nie jestem chora, nie zmieniłam diety, klimatu a jeżeli chodzi o stres nie był większy niż zwykle. Czy to możliwa abym była w ciąży a test po prostu tego nie wykazał? Po prostu widzę, że mój organizm szaleje i nie wiem czy ciąża może być tego przyczyną.
Zrób badania hormonów objawy masz takie jak ja kiedy estradiol spadł mi prawie do 0. Obyś nie miała POF. Pozdrawiam
 
Mozesz wykonac badanie z krwi beta hcg, lub wykonac kolejny test by sie upewnic. Ciaza przy rozregulowanych cyklach jest jak najbardziej mozliwa, jestem tego dowodem. Z tym ze bylam pod opieka ginekologa i wiedzialam ze moj cykl jest taki szalony ze wzgledu na to ze skonczylam karmic piersia. Po odstawieniu hormonow rozniez moga wystepowac zaburzenia miesiaczkowania. Jezeli okazaloby sie ze jednak w ciazy nie jestes warto udac sie do ginekologa. On zadecyduje czy w twoim wypadku mozna poczekac az cykl sam sie wyreguluje czy warto juz zrobic jakies badania i farmakologicznie to regulowac.
 
Oczywiście, zrobię badania, chciałam tylko dowiedzieć się czy ktoś odczuwał podobne objawy, czy jest sens robić kolejne badanie czy cierpliwie czekać :)
 
Oczywiście, zrobię badania, chciałam tylko dowiedzieć się czy ktoś odczuwał podobne objawy, czy jest sens robić kolejne badanie czy cierpliwie czekać :)
Ja bym nie czekała tylko poszła do lekarza i kpl badań z betą na czele, jestem na wątku gdzie takie objawy wskazywały na POF a wtedy trzeba szybko działąć. Życzę Maleństwa.
 
reklama
Niestety, jak kobieta chce być w ciąży, to każdy najmniejszy odchył od normy będzie brała za objaw w/w.
Idź na badanie betaHCG i będziesz mieć pewność, szkoda Twoich nerwów na domysły.
 
Do góry