reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mum2Be czyli mamusie w ciazy.

Josia to synuś Ci urósł:tak:w brzuszku.Dobrze że wszystko w porządeczku.Umnie też już torba stoi przyszykowana do szpitala,teraz wizyte w szpitalu mam we wtorek.Też chodziłam do Pani Antypowicz na Usg.Bo w szpitalu mi tylko jedno zrobili na samym początku.
 
reklama
ja mam szpitalna wizyte w poniedzialek. ale watpie, zeby zrobili cos wiecej niz tradycyjny "przeglad". Wczoraj tak sobie pomyslalam, ze wazono mnie tylko raz (moze to i dobrze? hehe). i chyba bede spokojniejsza, jak lekarz, ktoremy ufam podejrzy Malego za pomoca USG. tym bardziej, ze to juz koncowka ;)
 
Witajcie - ja tu tak troszkę nielegalnie, bo ma na razie jesteśmy na etapie starania się, ale to tak na przyszłość - jak to jest z tym USG w polskiej przychodni w Dublinie. Ile kosztuje i na ile wcześniej trzeba się umawiać? No i czy mogłybyście mi podać jakieś namiary na przychodnię (tzn. nr tel. i jakiegoś zaufanego lekarza)?
 
Hej dziewczynki,

dluuuuugo mnie nie bylo, pol dnia nadrabialam czytajac co tam u Was sie dzialo i widze, ze dzieciaczki juz za chwileczke na swiecie beda :)))
Dziekuje Wam za pomoc w zwiazku z posciela dla dzidzi, kupilam w Polsce i jestem zadowolona. Ponadto kupilam 3 metry flaneli w misiaczki i zamierzam sama tez uszyc jeden komplet poszewek - coraz lepiej idzie mi szycie na maszynie wiec pora na dzialalnosc niemowleca ;-)

Josiu mam ten sam problem z "tenteges", bo libido leci na leb na szyje, a jak jest wysokie, to boli i czuje sie jak dziewica again! Cos Ci doradzono w tej kwestii?

karolinko wspolczuje w zw. z maternity :/ dobijaj sie o swoje, skoro Ci sie nalezy.

aga_irlandia kiedy w ogole szpital robi te testy na cukier? w ktorym tygodniu? Mam nadzieje, ze wszystko pojdzie po Twojej mysli, tym bardziej, ze jestes doswiadczona mama. Zazdroszcze pieciu babeczek, kocham duze rodzinki :-)


Przy okazji blagam Was o rade - leze i cierpie na rwe kulszowa. Ciagnie mnie bol okrutny z kosci ogonowej, poprzez posladek lewy i lewe udo. Strasznie kluje, nie moge stac na lewej nodze, chodze po domu jak pirat z drewniana noga ;-( powinnam isc jutro do szpitala w zwiazku z tarczyca, ale nie wyobrazam sobie siebie czlapiacej po ulicach.. jakies sposoby na to cholerstwo?
 
Hej dziewczynki,

dluuuuugo mnie nie bylo, pol dnia nadrabialam czytajac co tam u Was sie dzialo i widze, ze dzieciaczki juz za chwileczke na swiecie beda :)))
Dziekuje Wam za pomoc w zwiazku z posciela dla dzidzi, kupilam w Polsce i jestem zadowolona. Ponadto kupilam 3 metry flaneli w misiaczki i zamierzam sama tez uszyc jeden komplet poszewek - coraz lepiej idzie mi szycie na maszynie wiec pora na dzialalnosc niemowleca ;-)

Josiu mam ten sam problem z "tenteges", bo libido leci na leb na szyje, a jak jest wysokie, to boli i czuje sie jak dziewica again! Cos Ci doradzono w tej kwestii?

karolinko wspolczuje w zw. z maternity :/ dobijaj sie o swoje, skoro Ci sie nalezy.

aga_irlandia kiedy w ogole szpital robi te testy na cukier? w ktorym tygodniu? Mam nadzieje, ze wszystko pojdzie po Twojej mysli, tym bardziej, ze jestes doswiadczona mama. Zazdroszcze pieciu babeczek, kocham duze rodzinki :-)


Przy okazji blagam Was o rade - leze i cierpie na rwe kulszowa. Ciagnie mnie bol okrutny z kosci ogonowej, poprzez posladek lewy i lewe udo. Strasznie kluje, nie moge stac na lewej nodze, chodze po domu jak pirat z drewniana noga ;-( powinnam isc jutro do szpitala w zwiazku z tarczyca, ale nie wyobrazam sobie siebie czlapiacej po ulicach.. jakies sposoby na to cholerstwo?

test na cukier robia okolo 28 tyg ,ale nie wszystkim jak mysle tylko tym co maja obciazenie w rodzinie lub jak cos tam znajda:)
u mnie cukier w moczu pojawial sie juz od 6 tyg ciazy.....a ze obciazenie w rodzinie to test zawsze mi robia.....i cale szczescie....:) przynajmniej mam te cukrzyce pod kontrola:)
 
Katrina, witam :) ja rowniez chodze do dr Antepowicz na "sprawdzenie" co jakis czas, tyle ze do Medicusa. koszt tak jak pisala Gliwa (choc wydaje mi sie, ze za usg placilam 120e). a za usg 3d zaplacilam 150e. z reszta dr Antepowicz polecam goraco - nie tylko w sprawach ciazowych.

Jesli masz prywatne ubezpieczenie - to zawsze mozesz wyslac rachunek (VHI zwraca 50%), jesli nie to zawsze mozesz wyslac do Revenue jako medical expenses (do 20% chyba zwracaja) ;)


Cos Ci doradzono w tej kwestii?

Marakuya, taaa... "leczyc sie na glowe". I GP i polozna w szpitalu powiedzialy, ze problem jest we mnie. w 20tc bylam u dr Antepowicz na badaniu - powiedziala, ze to czasem normalne. i powiedziala, zeby probowac. tylko, ze z prob nic nie wychodzi - bo boli, kazde podejscie konczy sie krzykiem "ala! ala". i dokladnie - jak dziewica... z reszta mojemu mezowi to bardzo na "reke", bo jak mowi syna w glowe stukac nie bedzie. przy najblizszej okazji bede rozmawiac z pania doktor - ale zapewne okaze sie ze bol ma podloze psychiczne - nie fizyczne. zobaczymy. no ale mam nadzieje, ze wszystko do normy wroci po porodzie ;)
 
reklama
GLIWA, josia - jeszcze raz dziękuję, nie wiem czy skorzystam, bo to kawałek od nas - chyba, że przy okazji wycieczki do Dublina. Zastanawiałam, sie tylko nad ewentualnym sprawdzeniem czy ciąża nie jest poza maciczna, a to musi być wykonane w bardzo wczesnej ciąży, żeby w razie czego nie dopuścić do krwotoku itd.
 
Do góry