reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

na którym boku ?

reklama
Diewczyny słyszałam, że w drugiej połowie ciąży lepiej spać na którymś boku:) na którym?
wiecie coś o tym?
czy to ma jakieś medyczne uzasadnienie?
 
hej yoanna 25 :D
lepiej spać na lewym boku! :)jest lepsze ukrwienie a co za tym idzię dzidzia jest lepiej dotleniona i rozluźniaja się mięśnie. ;D
 
ja tez przed ciążą uwielbiałam spać na brzuchu, na początku ciężko mi było się odzwyczaic i przede wszystkim wyspac ale teraz jest ok i się wysypiam :D :D
 
to może wam troszkę rozjaśnie o co chodzi z tym uciskaniem :)

POZYCJA NA PLECACH:
Sprawia, że cała masa ciężarnej macicy spoczywa na kręgosłupie, jelitach, i dwóch głównych naczyniach krwionośnych:
1) aorcie (rozprowadzającej krew z serca po całym ciele)
2) żyle głównej dolnej (odpowiedzialnej za odpływ krwi z całej dolnej części ciała do serca)

Może spowodować:
- ból pleców
- hemoroidy
- mniejszą wydajność ukł. trawiennego
- trudności w oddychaniu i krążeniu krwi
- hipotensję (niskie ciśnienie krwi)

POZYCJA NA PRAWYM BOKU:
Masa ciężarnej macicy spoczywa na żyle głównej dolnej (umiejscowionej po prawej stronie kręgosłupa) mimo wszystko, choć w mniejszym stopniu niż w pozycji na plecach. Może być przyczyną obrzęków i żylaków choć nie musi... Ciśnienie krwi w żyle głównej dolnej jest dużo mniejsze i dlatego mniej opiera się uciskowi ciężarnej macicy.

POZYCJA NA LEWYM BOKU:
Jest najlepsza dla kobiety w ciąży, powoduje odciążenie nerek i lepszy przepływ krwi, dzięki czemu organizm łatwiej pozbywa się obrzęków oraz lepiej usuwa niepotrzebne produkty przemiany materii. Można na lewym boku wspomagać się poduszkami i zakładaniem nogi na nogę :) Ja jak śpię to prawą nogę zarzucam na męża ;) i jest good ;)

POZYCJA NA BRZUCHU:
Tu jak wiadomo dla niektórych kobitek spanie na brzuchu już w trzecim miesiącu było niewygodne, ja się czuję jakbym spała na piłce, dlatego podziwiam Kirę :) Ale jeśli dla Kiry jest wygodna to uważam że nie ma żadnych przeciwskazań żeby na brzuszku dalej spać...

Mam nadzieję że troszkę Wam to wyjaśniłam :p
 
Chcę podtrzymać wątek spania, bo w zasadzie to juz nie ma chyba w moim ciele takiego boku, na którym by mi sie spało dobrze. Brzuch mi nie przeszkadza, ale ten krzyż... ::) Na prawym-boli, na lewym-boli, na pleckach-boli. Nie boli jak stoję, ale na razie nie udało mi sie jeszcze opracować metody spania na stojąco. Czy wam się udaje normalnie zasnąć? Ja się przewalam codziennie do pierwszej, a wstać muszę bladym świtem i potem wyglądam jak cień. I tak w kółko. :( :( :(. Próbowałyście coś z tym zrobić? Poduszkę pod krzyż, czy jak? Tak bym chciała połozyć się i po prostu odpłynąć.
 
ja - leżąc na boku podkładam pod górne kolano dosyć twardą poduchę i tak zasypiam.I spię.Aż do ok 2 kiedy na spiocha ide do wc.Wracam i powtarzam operacje poduchową tylko, że na drugi bok i tak zasypiam.I spię. Aż do ok 5 kiedy na śpiocha ide do wc.Wracam i powtarzam operacje poduchową tylko, że na drugi bok i tak zasypiam.I spię.Aż do wstania do wc :)
 
reklama
Strasznie te twoje noce monotonne, Antares... ;D Spróbuj kiedyś dla odmiany zrobić siusiu bez wstawania na śpiocha do WC ;). Mogą być niezapomniane wrażenia  :laugh:. U mnie jakże popularny w kręgach ciężarnych sposób "poducha pod kolano" NIE DZIAŁA  :mad:. Ani pod prawe, ani pod lewe. Wyginam się, aż zwinę spod siebie całe prześcieradło, poprawiam, i od nowa. Ja chyba zacznę coś ćwiczyc na plecki, bardzo delikatnie, oczywiście. Albo po prostu przeczekam te 4 (oby) tygodnie ;D ;D ;D
 
Do góry