reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Na przeziębienie u dzieci czopki czy syrop?

reklama
Witamina C w większych niż na co dzień ilościach, oczywiście naturalna i nie świństwa typu rutinoscorbin. Witamina D, probiotyk, olejek oregano, dobre odżywianie.
 
Witam,
Z naszą 2 letnią córką mieliśmy ten sam "problem".Początkowo tak do 1,5 roku podawaliśmy czopki,które przyznaje sprawdzały się jednak sprawiały dziecku ból.Dziś podajemy syrop.W apteczce mamy Nurofen,Paracetamol i Milifen.Ten ostatni sprawdził się już kilka razy nie tylko w umiarkowanym leczeniu bólu i gorączki.Jest to ibuprofen w syropie,podawaliśmy małej już od 6 miesiąca,bardzo łatwo go przyjmowała czego też obawialiśmy się z żoną.Wiec odpowiadając na Twoje pytanie: polecam syrop.
 
Rzeczywiście syrop Milifen skutecznie się sprawdził.Odstawiliśmy czopki Nurofen.
Dla szukających tutaj pomocy należy też pamiętać,że dawkę leku należy dopasować do wagi a nie wieku i być pod stałą opieką lekarza gdyż wysoka temperatura może mieć różne podłoże.
 
Dokładnie jak napisała DrAsia - wit C lewoskretna, wit D, naturalnego miodu i naturalnych syropów z czosnku czy cebuli - dla dzieci to co naturalne jest najlepsze i nie ma skutków ubocznych
 
Z informacji jaką przekazała mi lekarka wynika, że czopek działa szybciej ale krócej, na działanie syropu trzeba poczekać nieco dłużej nawet pół godziny ale będzie dłużej działać.
 
reklama
Żeby zablokować rozwój choroby u mojego 4latka stosuje syrop pelavo. Ma dobry skład, same naturalne składniki wiec nie mam oporów przed podawaniem go jak zobaczę, ze zaczyna się katar i pokasływanie.
 
Do góry