reklama

Na przeziębienie u dzieci czopki czy syrop?

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez kafarka, 15 Luty 2015.

1. kafarka

kafarka Początkująca w BB

Co polecacie ,co macie sprawdzone na przeziębienie u dzieci czopki czy syrop?

2. DrAsia

DrAsia Fanka BB :)

Witamina C w większych niż na co dzień ilościach, oczywiście naturalna i nie świństwa typu rutinoscorbin. Witamina D, probiotyk, olejek oregano, dobre odżywianie.

3. reklama
  4. tataeli

tataeli Początkująca w BB

Witam,
    Z naszą 2 letnią córką mieliśmy ten sam "problem".Początkowo tak do 1,5 roku podawaliśmy czopki,które przyznaje sprawdzały się jednak sprawiały dziecku ból.Dziś podajemy syrop.W apteczce mamy Nurofen,Paracetamol i Milifen.Ten ostatni sprawdził się już kilka razy nie tylko w umiarkowanym leczeniu bólu i gorączki.Jest to ibuprofen w syropie,podawaliśmy małej już od 6 miesiąca,bardzo łatwo go przyjmowała czego też obawialiśmy się z żoną.Wiec odpowiadając na Twoje pytanie: polecam syrop.

5. kafarka

kafarka Początkująca w BB

Rzeczywiście syrop Milifen skutecznie się sprawdził.Odstawiliśmy czopki Nurofen.
    Dla szukających tutaj pomocy należy też pamiętać,że dawkę leku należy dopasować do wagi a nie wieku i być pod stałą opieką lekarza gdyż wysoka temperatura może mieć różne podłoże.

6. Cherie87

Cherie87 Fanka BB :)

Dokładnie jak napisała DrAsia - wit C lewoskretna, wit D, naturalnego miodu i naturalnych syropów z czosnku czy cebuli - dla dzieci to co naturalne jest najlepsze i nie ma skutków ubocznych

7. s.michalina

s.michalina Fanka BB :)

Z informacji jaką przekazała mi lekarka wynika, że czopek działa szybciej ale krócej, na działanie syropu trzeba poczekać nieco dłużej nawet pół godziny ale będzie dłużej działać.

8. katrinna86

katrinna86 Zaciekawiona BB

Żeby zablokować rozwój choroby u mojego 4latka stosuje syrop pelavo. Ma dobry skład, same naturalne składniki wiec nie mam oporów przed podawaniem go jak zobaczę, ze zaczyna się katar i pokasływanie.

Poleć forum