reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nabiałowe sprawy

reklama
Jak mój Filip miał dziewięć miesięcy, to już wtryniał twarożki od dawna, tylko się kurzyło!! Uwielbia serki i jugurciki, dostaje Danona serki homo i Danonki, ale też je serek wiejski, a ostatnio smakuje mu Bakuś z biszkoptem. Myślę, że jeśli nie masz alergika, to spokojnie możesz spróbować

pozdrowionka
nikita
 
Tak jak nikita polecam podawać jeżeli nie jest alergikiem, moja w sumie dostała jakby lekkiej wysypki w 8 miesiącu ale okazało się że było to tylko chwilowe, podawać ale z umiarem i starać sie wybierac produkty z atestem jednak :) typu danonki a po 1 roku życia pozostałe serki i deserki :) ja mojej małej mimo że skończyła dwa latka mleka krowiego w kartoniku nie podaję jeszcze.
 
Czytałam w książce o karmieniu dzieci, że serki typu homo lub danonki można dawać od 6 miesiąca życia, także biały ser, w Polsce zaleca się jednak od 9 miesiąca życia, bo występuje u nas duża ilość dzieci uczulających się na krowie mleko i jego produkty. Ja sama stosowałam u mojego synka od 6 miesiąca, bacznie się mu przyglądając.
 
u nas jest dosc dziwne zjawisko dlatego wybieramy sie do alergologa ....Tymoteusz wcina jogurty od 8 miesiaca (tu sa takie babyjogurt ) serek homo tez...uszy sie trzesa a ja sie ciesza ale mleko krowiego nie moze bo wylazi zaraz uczulenie a na dodatek ostatnio po serku wiejskim tez paskudstwo sie pojawilo wiec dziwna sytuacja bo jedno je a drugiego nie...ale generalnie jogurty moze maluszek polykac :lol:
 
Wydaje mi się, że tu chodzi o stężenie białka. W serze i mleku jest go więcej niż w jogurtach i dlatego właśnie tylko po nich dostaje uczulenia.
 
Mój Filip ma już roczek bez paru dni i dostaje jeszcze pierś, ale coś ostatnio wydaje mi się, że tego mleczka w cycku coraz mniej.... nie je też już w nocy. W związku z tym chciałabym Was zapytać, ile takie roczne dziecko powinno jeść posiłków mlecznych dziennie? Gdzieś przeczytałam, że powinno się podawać trarożki i jogurty co 2-3 dni, ale to chyba był błąd w druku? Ja podaję codziennie coś z nabiału, ale zastanawiam się, czy dwa posiłki mleczne( jogurt lub twarożek rano i kaszka mleczno- ryżowa wieczorem) to nie za mało? Gdybym tak nie karmiła wogóle piersią, to czy powinnam zwiększyć ilość nabiału? Teraz co prawda Filip popija jeszcze z piersi, ale chyba długo to już nie potrwa, coś mi się widzi :(...

pozdrowionka
nikita
 
Moj roczniak je 2, 3 mleczne posilki dziennie. Rano kaszka na mleku, albo jakis twarozek wiejski, albo jogurt z owocami (czasem na snidanie nie je mleka tylko np. kanapke z wedlina), w poludnie mleko i na wieczor zageszczone mleko albo Przysmak na dobranoc, gdzie tez jest mleko. No i czasem na deserek tez dostaje cos z nabialem.
 
Nikitkomój Filipek zjada wieczorem kaszkę na mleku, a rano serek więc zjada 2 posiłki mleczne.Nie je juz w nocy od 2 miesięcy-nie chciał.Czasem zjada na podwieczorek danonka :)

dsc034002yc.jpg
 
reklama
Mój syn nie przepada za mlekiem, więc od momentu skończenia roku pije tylko kubek dziennie (wcześniej pierś). Danonek do picia i Actimel rano na II śniadanie. Do tego 2 Danonki wieczorem. I to wszystkie posiłki mleczne. W tej chwili ma dwa lata i rozwija się bardzo dobrze.
 
Do góry