reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nabór 2007/2008 rozpoczęty

makitoza

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Grudzień 2005
Postów
548
Miasto
Górny Śląsk
No to zaczęło się polowanie na przedszkola muszę pójść po kartę. Córka już chodzi do przedszkola to myslę że będzie łatwiej się dostać.
 
reklama
U nas też rozpoczął sie nabór do przedszkola. Właśnie wczoraj pani chciała mi wręczyć wniosek, ale odmówiłam ponieważ mój synek idzie do zerówki szkolnej. Ciekawe jak to będzie. Nie mogę uwierzyć, że mamy już w domu prawie sześciolatka.
 
Ja dziś właśnie zaniosłam wypełniony wniosek. Lista będzie wywieszona 15 maja..... już się zastanawiam, jak to będzie.... czekają nas jeszcze w tym roku zajęcia adaptacyjne, a od września mój synuś będzie prawdziwym przedszkolakiem. Mam tylko jeden problem - w lipcu idę do pracy, a przedszkole w wakacje nie pracuje. Zastanawiam się, jak rozwiązać ten problem. Chyba przyjdzie mi skorzystać z pomocy jakiejś opiekunki. Ciekawa jestem, jak mamy przedszkolaków radzą sobie z okresem wakacyjnym. Może ktoś coś podpowie?

pozdrawiam
nikita
 
nikita u nas było tak, ze przedszkola dyżurowały, tzn. w jedne przedszkole było otwarte w sierpniu, a drugie w lipcu, a następnego roku sie zamieniały ;-) więc nie było problemu, proponuje, abys sie zapytała w przedszkolu :tak:
 
u nas 2kw zaczyna sie nabor wiec po raz kolejny bedziemy skladac podania moze w tym roku sie uda!
 
minka, dzięki za podpowiedź, oczywiście zapytam przy najbliższej okazji. U nas jest tylko ten problem, że przedszkole mamy tylko jedno. Ale mam nadzieję, że przynajmniej przez jeden wakacyjny miesiąc jakieś dyżury są - to by trochę ratowało sytuację...

sylwia, a co u was tak późno, dopiero w kwietniu? Czyżby w zeszłym roku się Wam nie udało? Pewnie za dużo chętnych?

pozdrawiam
nikita
 
wlasnie niewiem czemu w tamtym roku nieprzyjeli 65 przjeto 65 odpadlo.
i teraz w kwietniu sklada sie podania wiec zglosimy go do 4-ro latkow.
 
Witam wszystkich cieplutko, mam na imie Agnieszka i jestem mama Julii, która urodziła sie 30.03.2004 niedługo bedzie miała 3 latka.Mam wobec tego pytanie.Julia na jesien pojdzie do przedszkola-czy zapisac ja do trzech-czy czterolatkow.Prosze o odpowiedz bardziej doswiadczone kobietki w tym temacie.:tak:
 
do Agusia1979 :
Moim zdaniem 3latek rocznikiem powinien byc jednak w 3latkach. Nie jestem za stawianiem dzieciom zbyt wysokich poprzeczek. Zwlaszcza że cała grupa 3 latków będzie raczej nowa czego nie możesz powiedzieć o 4latkach ktore już rok spędziły razem w jednej grupie.

Nie wiem jakie umiejętności ma twoja córcia ale uważam że dziecko powinno być dzieckiem najdłużej jak tylko się da !

pozdrawaim :)
 
reklama
Agusia, mi też wydaje się, że lepiej do trzylatków. Z Filipem miałam podobny dylemat, bo zastanawiałam się, czy nie zapisać go do czterolatków tak, żeby chodził już od marca ( bo w lutym skończył 3), ale pani dyrektor stwierdziła, że lepiej, żeby zaczął od grupy najmłodszej. To bardziej naturalne i mniej stresujące dla dziecka. Jednak dziecko kiedy trafia do grupy dzieci już dłużej chodzących do przedszkola jest w jakimś sensie opóźnione - chodzi mi o zajęcia przedszkolne, o wiele rzeczy, których inne dzieci już się w przedszkolu nauczyły. Oczywiście maluch może nadrobić te wszystkie zaległości w szybkim tempie, ale nigdy nie masz pewności, czy nadrobi, czy też może to będzie dla niego zbyt duży stres, kiedy zobaczy, że odstaje w jakiś sposób od grupy. Wtedy może się zniechęcić do przedszkola, a szkoda by było, prawda?

pozdrawiam
nikita
 
Do góry