reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nagły problem z kupą u 2 miesięcznego niemowlaka, proszę o poradę

Nasturcja91

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Lipiec 2020
Postów
150
Witam, mały od urodzenia jest karmiony piersią. Raczej nie miał problemu z zaparciem, zawsze robił luźne kupy musztardowe, do nawet 3 większych dziennie plus jakieś małe ślady w ciągu dnia. Zawsze się przy tym dużo prezyl I wysilal, czasami był placz Ale po spacerze lub przejazdzce autem zawsze była kupa. Nagle z dnia na dzień przestał robić kupy, najpierw po upływie 24h dostał czopek bo strasznie się prezy I płakał I poszła kupa Ale luźna I niedużo. Teraz od tamtego dnia mija 48h I nadal nie ma nawet śladu kupy. Wolałabym nie dawać mu znowu czopka, co robić? Czy to normalne? Dodam że spaceru I jazda autem nagle przestały pomagać 😔 Blagam was mamy o odzew. Młody reguralnie dostaje biogaja I lefax.
 
reklama
Miałaś rzeczywiście taka sytuację? Lub ktokolwiek?
Moja córka najdłuższa przerwe w kupce miała 11 dni bodajże, ale nic jej nie dolegało, nie była marudna, brzuszek miękki itd więc nie panikowalam tylko spokojnie czekaliśmy. Jakoś po pierwszym miesiącu te kupki zaczęły się w czasie zmniejszać, co drugi dzień, trzeci, czasem raz na tydzień, była jedynie na piersi. Przy rozszerzaniu diety wróciliśmy do kupek jedna dwie na dzień i tak jest praktycznie do teraz a ma prawie dwa latka.
Na piersi niewiele możesz zrobić, masaż brzuszka, termofor, kąpiel a czopek juz w ostateczności. Jeśli dziecko jest spokojne a brzuszek mieciutki to nie ma sensu ingerować i każdego zająknięcia czy marudzenia przypisywać braku kupki. Natomiast jeśli maluch ewidentnie daje znać że występuje dyskomfort no to próbować jak wyżej z masażem, kąpielą itd
 
Miałaś rzeczywiście taka sytuację? Lub ktokolwiek?
Moja córka kp była 3 lata, ale to było 6 lat temu. Nie pamiętam dokładnie, co ile robiła kupę - co 2-3 dni na pewno, ale my szybko musieliśmy dietę rozszerzać że względów medycznych, więc bywało różnie, bywały i biegunki, i zaparcia. Natomiast w tym samym czasie moja chrześnica robiła kupy co 6-10 dni będąc kp i nic z tym nie robiono. Każdy pediatra mówił, że to normalne. Tak jak pisze @Natuś_ka każdego kwękniecia nie warto przypisywać kupie, a w zasadzie jej braku. Jeśli kupa, która zrobi córka jest taka, jak to bywa na kp, to znaczy, że nie ma zaparć, a co za tym idzie problemów z wypróżnianiem.
 
Mały sam z siebie wreszcie rano zrobił kupę, ale za to taką że ledwo pampers wytrzymał. 😆
Obyło się bez czopka na szczęście. Teraz zaczęłam się zastanawiać czy ta zmiana mogła być spowodowana tym że zjadlam 2 kostki czekolady? Może mu to zaszkodziło.
 
Czekolada zjedzona przez Ciebie napewno mu nie zaszkodziła:) nie obwiniaj się bo to naturalne że kupka pojawia się rzadziej, mój syn robił po każdym karmieniu długie miesiące a córka jak pisałam wyżej od pierwszego miesiąca co kilka dni, u żadnego nie było problemów brzuszkowych, taki urok, taki organizm
 
Jest to norma. Moja córka przez długi czas robiła kupę raz w tygodniu:) Mnie osobiście to pasowało, mniejsze ryzyko, że zrobi np. u lekarza czy coś. Syn też miał taki etap, że robił co kilka dni. Dopóki nie widać, że dziecko się męczy, przeszkadza mu to itp, to wszystko jest ok.
 
Witam, mały od urodzenia jest karmiony piersią. Raczej nie miał problemu z zaparciem, zawsze robił luźne kupy musztardowe, do nawet 3 większych dziennie plus jakieś małe ślady w ciągu dnia. Zawsze się przy tym dużo prezyl I wysilal, czasami był placz Ale po spacerze lub przejazdzce autem zawsze była kupa. Nagle z dnia na dzień przestał robić kupy, najpierw po upływie 24h dostał czopek bo strasznie się prezy I płakał I poszła kupa Ale luźna I niedużo. Teraz od tamtego dnia mija 48h I nadal nie ma nawet śladu kupy. Wolałabym nie dawać mu znowu czopka, co robić? Czy to normalne? Dodam że spaceru I jazda autem nagle przestały pomagać [emoji17] Blagam was mamy o odzew. Młody reguralnie dostaje biogaja I lefax.
Moja córka robiła kupy raz na tydzien chyba do 3go miesiaca zycia. Spedzalo mi to sen z powiek, bo ewidentnie meczyly ja gazy, ale jak juz robila kupe to miala dobra konsystencje i kolor, a pediatra mowila, ze na piersi moze tsk byc i dopoki dziecko nie płacze,.nie jest niespokojne, nie wymiotuje to mam byc spokojna.
 
reklama
Mój piersiowy syn, robiący kupki non stop, po ukończeniu 2 .miesiąca z dnia na dzień zaczął robić raz na 7 dni lub nawet 9. Norma. Na początku bardzo się wystraszyłem ale potem.nauczylam się cierpliwie czekać, obserwować. Tak czasem jest.
 
Do góry