reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nagły skok tsh

staraczka_22

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Grudzień 2020
Postów
4 265
Dziewczyny, może coś poradzicie. We wrześniu miałam tsh 3,35 i dostałam euthyrox 25 1 tabletkę dziennie a w weekend dwie, w październiku powtórzyłam wyniki i tsh ładnie spadło do 1,99 i od tego czasu miałam brać euthyrox 25 tylko w weekend po jednej tabletce. 7 stycznia w 20 dniu cyklu byłam na usg (cykle mam długie) i miałam pęcherzyk 14mm według testów owulacyjnych owulacja była w 24 dniu cyklu i 8dpo zrobiłam badanie progesteronu wraz z tsh i progesteron wynosi 14,8 a tsh aż 5,6. Nigdy nie miałam tak wyskiego tsh, skąd taki duży skok? Może miałyście podobnie.
 
reklama
Dziewczyny, może coś poradzicie. We wrześniu miałam tsh 3,35 i dostałam euthyrox 25 1 tabletkę dziennie a w weekend dwie, w październiku powtórzyłam wyniki i tsh ładnie spadło do 1,99 i od tego czasu miałam brać euthyrox 25 tylko w weekend po jednej tabletce. 7 stycznia w 20 dniu cyklu byłam na usg (cykle mam długie) i miałam pęcherzyk 14mm według testów owulacyjnych owulacja była w 24 dniu cyklu i 8dpo zrobiłam badanie progesteronu wraz z tsh i progesteron wynosi 14,8 a tsh aż 5,6. Nigdy nie miałam tak wyskiego tsh, skąd taki duży skok? Może miałyście podobnie.
Moze to przypadek?
Ja raz poszlam badac tsh po poranku aktywnym w ogrodku - taki relaks o swicie wydawalo mi sie, ze zanim otworza punkt to sobie cos w ziemi pogrzebie 😋
Tsh wyszlo duuzo ponad norme. Powtarzalam po odbiorze wynikow i wyszlo juz takie jak zawsze. Dowiedzialam sie, ze wysilek i stres wplywaja na wynik.

Ps. Nota bene mi tsh skakalo w gore jak pojawiala sie ciaza.
 
Wysilek odpada bo nic takiego męczącego nie robiłam, nawet żadnych ćwiczeń ani nic. Mam przez tydzień brać dwie tabletki euthyrox 25 a potem jedna i po 2-3 tygodniach powtórzyć wynik. Odnośnie ciąży to w dniu wyniku byłam 8dpo także nawet jeszcze zarodek mógł się nie zagnieździć także chyba też odpada. Jedynie co mi pozostaje to chyba brać te tabletki i powtórzyć wynik i poszukać dobrego endokrynologa.
 
Wysilek odpada bo nic takiego męczącego nie robiłam, nawet żadnych ćwiczeń ani nic. Mam przez tydzień brać dwie tabletki euthyrox 25 a potem jedna i po 2-3 tygodniach powtórzyć wynik. Odnośnie ciąży to w dniu wyniku byłam 8dpo także nawet jeszcze zarodek mógł się nie zagnieździć także chyba też odpada. Jedynie co mi pozostaje to chyba brać te tabletki i powtórzyć wynik i poszukać dobrego endokrynologa.
Eutyrox bierz bo to wazne. A endo jak zly to zmien.
 
Hej w sumie nie jestem lekarzem, ale jak dobrze zrozumiałam to wcześniej brałaś 6 dni x 25 + 1 dzień 50, a później już tylko 2 dni tabletka x 25 na tydzień?? Czy to nie za duże zmniejszenie dawki. Wcześniej łącznie 200 jednostek na tydzień, a nagle tylko 50 jednostek.
 
Pewnie za duże zmniejszenie dawki, masz rację. Nie byłam tego świadoma bo nigdy nie miałam problemów z tarczyca. Ech mądry polak po szkodzie:(
 
Dziewczyny a powiedzcie mi jeszcze, czy taki duży skok TSH może powodować wydłużenie cyklu o dwa dni i przesunięcie tym samym owulacji?
 
Masz mała dawke jak na taki poziom tsh moim zdaniem. Ja przy takiej tarczycy nawet ciut mniejszej brałam letrox 50 i 75 i dalej byly skoki i wahania dopiero odkąd biore tylko 100 mam tarczyce idealna. Myślę że powinnaś pomyśleć na zmiana lekarza.
 
reklama
Masz mała dawke jak na taki poziom tsh moim zdaniem. Ja przy takiej tarczycy nawet ciut mniejszej brałam letrox 50 i 75 i dalej byly skoki i wahania dopiero odkąd biore tylko 100 mam tarczyce idealna. Myślę że powinnaś pomyśleć na zmiana lekarza.
Wcale nie za mala. Zalezy od organizmu - lekarz wie lepiej. U mnie przy podobnym tsh dla wyrownania starczalo 12.5. W ciazy gdy tsh skoczylo endo na poczatku dala mi 25 potem 50 aby znowu w 3 trym wrocic do 25. Po ciazy znowu dawka zmniejszona.
W moim przypadku to wystarcza zeby tsh zbic w okoloce 2.
W tamtym czasie robilam badanie tsh ft4 i ft3 srednio co miesiac wiec obie z endo wiedzialysmy ze to wystarcza.
Teraz korona wiec dawno nie badalam bo dobrze sie czuje.
 
Do góry