reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Napoje, picie, woda

Zabka77

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
14 Listopad 2006
Postów
117
Kochane mamy,

pytam was co pija Wasze dzieci. Mój synek ma 22 miesiace i pije na ogół soczki przeznaczone specjalnie dla dzieci ale rozrobione z wodą. Wody nie lubi, czasem robię kompoty.
Planuje podawać Kubusie też rozrobione z wodą, ale nie wiemczy juz mogę. Piszę już, bo słyszałam różne opinie, że nie można jeszcze , bo jest na nie za mały, że soczki typu Kubus nie są dobre, bo mają konserwanty itp. Co o tym sądziecie?
A przeciez nie bedę ciągle jechać na Bobovita, Gerbere, HIPP, bo zbankrutuje.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Zabka-tez słyszałam sporo negatywow na temat Kubusiów,Pysiów itp.,ale czasami daje Adasiowi-zadko ale jednak.Dostaje tez czasem soczki kartonikach-hortexu,tymbarka itp:tak:
Na codzien pije herbatki owocowe,zioła-miete,rumianek,melise i uwielbia zielona herbate:tak:ja sie ciesze bo zdrowe,tanie i łatwo zrobic:-)wode pije w lato
 
Kira24 a jakiej firmy dajesz te herbarki. Ile ma miesięcy Twoja pociecha? Kupujesz w aptece, czy te HIPP?
 
Moje dziecko pije herbatki parzone owocowe, kompoty, wszelkiej maści soki z butelek szklanych. Soki zagęszczone rozcieńczane z wodą, domowej roboty albo ze sklepu eko.

Soków w kartonach i plastikach raczej nie podaję, ale jak widzi, że inne dzieci pija to wcale jej nie odmawiam. Kubusie pije jak ma ochotę. :-)
 
Moje dziewczynki pija herbatki hipp,soki do rozcienczania np malinowy z kwiatem lipy:tak:.Raz dziennie dostaja tez soki hipp z czystej marchwi lub morelowe.Wode probuje im czasami dawac ale nie chca mi pic:no:
 
Dziewczyny temat picia to u mnie problem nie lada . Filip ma 2,5roku pije ciągle, duzo, i wszystko co tylko mu daje. Staram się dawac soczki naprawdę różnego typu przeważnie tymbarki, hortexy, nie będę tu wymieniać wszystkich bo by mi nie starczyło czasu. Mój problem jednak jest innego rodzaju a mianowicie Filip pije w nocy dawałam mu wode bo od tego picia to już mu weszła próchnica na zęby:-:)-(ale on wręcz wyje bo chce soczki lub herbatki bobo vita bo to jest po prostu słodkie nie mam pojeci jak mam go tego oduczyc. Przez to jego picie nie wysypia się ani on ani ja a to juz trwa dosyć długo. Tak więc najlepiej przyzwyczajać dziecko do picia wody a soczki i herbatki sporadycznie:tak:
 
Zabka-ja daje zwyczajne herbatki zaparzane-Saga,Herbapol,Lipton:tak:zazwyczaj malina,malina z żurawiną,jabłuszko-te granulowane sa droższe i na dłuższą mete mało opłacalne,
Adas sporo pije no i mają w sobie cukier,a jak jemu smakują te zwyczajne to ok:tak:
Czasem daje tez takie soki zagęszczone:tak:
 
aga i filip moja Helena też do tej pory piła dużo w nocy a czasami to się nawet o mleko upomni :confused: Ale jestem wyrodna matką i nalewam soku, ale 50 ml, nie więcej, wypija szybko i przeważnie usypia z powrotem. Ostatnio nie pije prawie wcale, sukces :-)
 
Grześ tez pije herbatki dla dzieci Bobovita, Hipp, sok z czarnej porzeczki lub malinowy do rozcieńczenia. Ostatnio polubił wodę i wodę z cytryną i miodem. :tak:Czasem dostanie Kubusia lub Pysia ale bardzo sporadycznie
 
reklama
Od kiedy dzieci moga pić kawę inkę? Czytałam w gazecie że dobrze ona działa przy anemii i mozna juz od 2 roku życia, czyli jak skończy dwa lata czy jak skończy rok?
 
Do góry