reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Naprotechnologia

reklama
Rozwiązanie
Ano rzeczywiście. W jednymi drugim przypadku może być potrzebna interwencja medyczna. Bo i jedna i druga przypadłość może prowadzić w konsekwencji do braku upragnionego potomstwa.
Naprotechnologia polega na dokładnej obserwacji cyklu, ciała. Więc jak dla mnie to po prostu zwykle prowadzenie kalendarzyka. Pewnie niektórym parom się udało. Ale polecam poczytać statystyki.
 
Naprotechnolog patrzy na parę w całości, holistycznie. To nie tylko obserwacja cyklu ale i szereg badań diagnostycznych... Od tarczycy po nasienie.
 
Naprotechnologia jest typowo osoadzona i prowadzona według zasad katolickich. Nie znajdziesz tam metod jak insemizacja, in vitro itp. Ale wykonują zabiegi i sprawdzają wszystko. Uczą Cię jak rozpoznawać sygnały, jak działać, jak patrzeć i faktycznie patrzą holistycznie na parę. Sama byłam zapisana do dr Kuźnika, który na śląsku jest bardzo znanym naprotechnologiem, ale wtedy udało się zajść już w ciąże. Więc nie byłam.
Szwagierka chodziła, bardzo sobie chwaliła, nie zaszła w ciąże. Mają z mężem trochę inne problemy na które nie pomoże obecnie naprotechnologia i na razie nikt nie pomógł.
To naturalnie planowanie rodziny. Sprawdzanie cyklu, badania, analiza ... Jak bym miałam możliwość to też bym spróbowała wcześniej. Znam pary, które się leczyły tą metodą i mają dzieci. :)
Ja uważam, że poznanie swojego ciała jest niezwykle ważne, odczytywanie sygnałów, dodatkowo zaangażowaniu tam są dwoje partnerów. Mają robić to razem. Kobieta nie zostaje z tym sama :) Na spotkania przychodzi się w parach :)
 
Naprotechnologia jest typowo osoadzona i prowadzona według zasad katolickich. Nie znajdziesz tam metod jak insemizacja, in vitro itp. Ale wykonują zabiegi i sprawdzają wszystko. Uczą Cię jak rozpoznawać sygnały, jak działać, jak patrzeć i faktycznie patrzą holistycznie na parę. Sama byłam zapisana do dr Kuźnika, który na śląsku jest bardzo znanym naprotechnologiem, ale wtedy udało się zajść już w ciąże. Więc nie byłam.
Szwagierka chodziła, bardzo sobie chwaliła, nie zaszła w ciąże. Mają z mężem trochę inne problemy na które nie pomoże obecnie naprotechnologia i na razie nikt nie pomógł.
To naturalnie planowanie rodziny. Sprawdzanie cyklu, badania, analiza ... Jak bym miałam możliwość to też bym spróbowała wcześniej. Znam pary, które się leczyły tą metodą i mają dzieci. :)
Ja uważam, że poznanie swojego ciała jest niezwykle ważne, odczytywanie sygnałów, dodatkowo zaangażowaniu tam są dwoje partnerów. Mają robić to razem. Kobieta nie zostaje z tym sama :) Na spotkania przychodzi się w parach :)
Dziekuje Ci bardzo. Z naprotechnologia spotkałam się w lutym i tak już zostało. Podobami sie ,ze lekarka szuka przyczyny. Instruktorka tez jest super. Całkowicie sie z Tobą zgadzam. Ale też muszę zwrócić uwagę na to że pomimo iż jestem po rozwodzie ( mąż alkoholik, niebieska karta) i chcemy mieć z partnerem dziecko lekarka nas nie skreśliła , gdzie z założenia pomagają małżonkom . Troszczy się i dodam , że robi to bezpłatnie . A ja jestem zdeterminowana i wierzę , że zostaniemy rodzicami 😊
 
reklama
Właśnie też tak myślałam ale nie . Trafiłam na świetną lekarkę i instruktorkę . Ta metoda polega na obserwacji śluzu a nie żadnej temperatury. Poczytajcie o niej , warto. Myśleliśmy o in vitro ale zmieniliśmy zdanie.
Gdybys miala prawdziwy problem, a nir tylko trudnosci z zajsciem w ciaze to naprotechnologia by Ci nie pomogla.
Invitro leczy bezplodnosc, napro co najwyzej ja diagnozuje.
 
reklama
Gdybys miala prawdziwy problem, a nir tylko trudnosci z zajsciem w ciaze to naprotechnologia by Ci nie pomogla.
Invitro leczy bezplodnosc, napro co najwyzej ja diagnozuje.
In vitro nie leczy bezpłodności. Problem nadal zostaje ale mimo tego jest dziecko. Napro eliminuje przeszkody i problemy na tyle na ile się da, włącznie z przeróżnymi zabiegami.
 
Do góry