reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasilający się ból, czy to może być niebezpieczne?

Tanashiri

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Listopad 2017
Postów
190
Witam, ostatnio bardzo mi pomogłyście, mam nadzieję, że teraz też podzielicie się swoją wiedzą.
Jestem w 12 tygodniu ciąży. To moja trzecia ciąża. Poprzednie dwie zakończone cc. Już w drugiej czułam dziwny ból w okolicach wzgórka łonowego, mniej więcej tam, oczywiście wewnątrz. Nigdy jednak nie nasilał się tak, bym nie mogła funkcjonować i zawsze jakoś przechodził, po wypoczynku, po nocy. Dlatego też wtedy lekarzowi nic nie wspominałam. Po drugim porodzie minęło już trzy lata, w międzyczasie podczas dużej aktywności fizycznej lub noszenia ciężkich przedmiotów ból wracał. Czasem był tak nieznośny, że brałam środki przeciwbólowe. Też zawsze mijał.
Obecnie znów daje mi się we znaki, a unikam dźwignia ze względu na krwiaka w macicy. Mogę jedynie wykonywać drobne prace w domu. Tydzień temu na wizycie u gina powiedziałam o tym, on twierdzi, że to blizna po cc mi dokucza i jeśli dolegliwości się nasilą to będzie ten temat wnikliwiej badał.
Tylko mi ten ból nie pasuje do blizny po cc... wydaje mi się, że jest za nisko. Dodatkowo kiedy narasta czuję go aż w okolicach pochwy i odbytu, nie wiem tylko czy aż tak promieniuje, czy jest tam gdzieś zlokalizowany. Przypomina tępe kłucie i najbardziej dokucza podczas stania i chodzenia. Kiedy siedzę lub leżę przechodzi, ale nawraca podczas wstawania.
Co to może być?
 
reklama
Albo blizna albo spojenie. Trzy ciąże to jednak wysiłek dla ciała, każda swoje piętno odbija więc spojenie jak najbardziej może Ci zacząć doskwierać choć wydaje mi się że troszkę wcześnie. Blizna po CC również może dokuczać, wszystkie mięśnie i macica były nacinane już dwukrotnie, więc teraz bardzo ważne żeby lekarz to często kontrolował, a Ty nie wahaj się informować o każdym niepokojącym sygnale.
 
Też tak mialam w trzeciej ciazy, rowniez po dwoch cc i bylo to spojenie łonowe, innym razem ucisk malucha na jakiś nerw. Generalnie rozne takie pobolewania mi towarzyszyly, bo to w koncu byla trzecia ciaza po dwoch cieciach i rozne dolegliwosci sa mozliwe. Oczywiscie bylam w kontakcie z lekarzem, ktory na biezaco wszystko monitorował. Zawsze warto skonsultowac. Generalnie bol spojenia lonowego nasila sie jak staniesz na jednej nodze, mozesz sprobowac tak sprawdzic czy to to. Wydaje mi sie ze jesli dopiero co mialas badanie i lekarz potwierdzil ze wszystko dobrze i nic dodatkowo niepokojacego sie nie dzieje, to na spokojnie.
 
Miałam takie same bóle w pierwszej ciąży. Nie mogłam funkcjonować. Lekarza sobie wybrałam takiego, co na wszystko mówił, ze w ciąży boli i tyle.:/ Drugi raz tego błędu nie popełnię.... Warto sprawdzić spojenie.
 
Też tak mialam w trzeciej ciazy, rowniez po dwoch cc i bylo to spojenie łonowe, innym razem ucisk malucha na jakiś nerw. Generalnie rozne takie pobolewania mi towarzyszyly, bo to w koncu byla trzecia ciaza po dwoch cieciach i rozne dolegliwosci sa mozliwe. Oczywiscie bylam w kontakcie z lekarzem, ktory na biezaco wszystko monitorował. Zawsze warto skonsultowac. Generalnie bol spojenia lonowego nasila sie jak staniesz na jednej nodze, mozesz sprobowac tak sprawdzic czy to to. Wydaje mi sie ze jesli dopiero co mialas badanie i lekarz potwierdzil ze wszystko dobrze i nic dodatkowo niepokojacego sie nie dzieje, to na spokojnie.
Sprawdzę to. Dzięki. Teraz po nocy jest dobrze, nic nie boli. A jakieś zalecenia miałaś odnośnie bólu spojenia? Czy są na to jakieś ćwiczenia? Czy tylko odpoczynek?
 
Sprawdzę to. Dzięki. Teraz po nocy jest dobrze, nic nie boli. A jakieś zalecenia miałaś odnośnie bólu spojenia? Czy są na to jakieś ćwiczenia? Czy tylko odpoczynek?

Miałam się po prostu oszczędzać, odpoczywać, nie dźwigać, nie zrywać się nagle z pozycji siedzącej lub leżącej. Generalnie lekarz może sprawdzić przez USG czy doszło do rozejścia. Ale nie musi być od razu rozejście. Może być tak, że więzadła się luzują pod wpływem zmian hormonalnych, ucisk na nerw i to że po prostu brzuch rośnie razem z maluszkiem, a Ty jesteś po 2 cięciach. Grunt to być pod kontrolą lekarza, sprawdzać bliznę i czy nie ma rozwarcia. Zdrowia! :)
 
reklama
Miałam się po prostu oszczędzać, odpoczywać, nie dźwigać, nie zrywać się nagle z pozycji siedzącej lub leżącej. Generalnie lekarz może sprawdzić przez USG czy doszło do rozejścia. Ale nie musi być od razu rozejście. Może być tak, że więzadła się luzują pod wpływem zmian hormonalnych, ucisk na nerw i to że po prostu brzuch rośnie razem z maluszkiem, a Ty jesteś po 2 cięciach. Grunt to być pod kontrolą lekarza, sprawdzać bliznę i czy nie ma rozwarcia. Zdrowia! :)
Dzięki, bardzo mi to pomogło :)
Na kolejnej wizycie będę o tym wspominać lekarzowi, bo znów się zaczyna, a ja zawiozłam tylko dziecko do przedszkola i umyłam naczynia.
 
Do góry