reklama

Nastoletnia mama i nauczanie indywidualne

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Chocolate1998, 2 Sierpień 2015.

 1. Chocolate1998

  Chocolate1998 Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Chodzę do 2 klasy technikum , termin porodu mam na marzec, chciałabym chodzić do szkoły tylko pierwszy semestr ze względu na to , że w szkole jest bardzo dużo schodów i był by to spory wysiłek w 8 czy 9 miesiącu, poza tym poród mam w marcu i musiałabym mieć sporą przerwę w nauce więc mogłabym narobić sobie zaległości. Czy jest możliwość załatwienia nauczania indywidualnego w drugim semestrze? Jeśli tak to gdzie należy się zgłosić?
   
 2. happybeti

  happybeti show must go on...

  Najlepsze odpowiedzi:
  42
  Z tego, co wiem, nauczanie indywidualne przyznawane jest uczniom , którzy ze względu na stan zdrowia nie są w stanie uczestniczyc w normalnych zajęciach szkolnych. Potrzebne jest orzeczenie lekarza o koniecznosci nauczania indywidualnego. W poradni pedagogicznej lub wydziale oświaty w twoim mieście możesz zdobyć dokładniejsze potrzebne informacje.
  Znam dziewczynę, ktora urodziła w styczniu . Cały czas chodziła normalnie do szkoły, w tym samym roku zdała maturę. Ciąża to nie choroba. Nie rozumiem, dlaczego miałabyś nie chodzić normalnie do szkoły, jeśli ciąża nie jest zagrożona i nie musisz leżeć. To taka polska "moda", "iść na zwolnienie", gdy tylko jest się w ciąży. Tu, w Danii, gdzie mieszkam, dziewczyny normalnie pracują do 8go miesiąca, od 9go zaczyna im się urlop macierzyński. Żaden lekarz nie da zwolnienia tylko dlatego, że jest się w ciąży- musi być naprawdę poważne wskazanie medyczne do tego. Ja sama, choć młoda już nie jestem (najmłodszą córeczkę urodziłam w wieku 42 lat), do końca prowadziłam normalny tryb zycia - robiłam wszystko, jeździłam na biwaki, pikniki itp.

  Poza tym, nawet, gdyby tak było i ze względu na stan zdrowia w ciąży miałabyś przyznane to nauczanie indywidualne, to i tak powód, czyli stan zdrowia,zagrożenie ciąży, istniałby tylko do porodu. A termin masz, jak piszesz, w marcu . Więc i tak Cię to nie "urządza" .
  Chyba lepiej pomyslec nad pomocą przyjaciół i nauczycieli, jeśli nie chcesz miec zaległości i normalnie, w terminie skończyć szkołę.
  Albo na ten jeden semestr przenieść się do szkoly wieczorowej- jeśli, oczywiście, popołudniami miałby kto opiekować się dzieckiem. Na przykład tatuś ;).
   
  Ostatnia edycja: 3 Sierpień 2015
 3. reklama
 4. ∆lidia

  ∆lidia Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Spokojnie możesz starać się o indywodualne nauczanie, tylko dowiedz się jak to jest u Ciebie w szkole. Ja normalnie chodziłam cały rok, mimo że proponowali mi, ale ja wolałam być wśród ludzi. Tylko wcześniej porozmawiaj też ze swoim lekarzem, czy istnieje taką szansa. Będzie dobrze;) powodzenia
   
 5. Megami

  Megami Bóg jest szaleńcem ;)

  Najlepsze odpowiedzi:
  11
  Jest jeszcze edukacja domowa, ale musiałabyś uczyć się we własnym zakresie i zdawać pod koniec roku egzaminy z przedmiotów. Nie potrzeba opinii lekarza, wystarczy opinia z poradni psychologiczno-pedagogicznej.
  Powodzenia
   

Poleć forum