reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasza waga

A ja 164 cm, 54 kg w 5 tygodniu, ale czasem czuję że brzuszek mi się powiekszył, może to tylko złudzenie, ale jeansy nieco mnie uciskają wiec w nich nie chodzę.
 
reklama
No u mnie chyba z 56 kg i połowa 6 tygodnia.
Widzę, że stara znajoma z poprzedniej ciąży pozdrowienia Madzia_33 :)
o rzeczywiście długo karmiłaś Julkę ja Jowi skończyłam jak miała 8 miesięcy... ale za to figura do pozazdroszczenia.... ja w każdym razie niezmiennie jak przed pierwszą ciążą 55 kg i 165cm więc na razie 1 kg do przodu :)
 
Cammi jak miło Cie widzieć:) również pozdrawiam!!! Julka do tej pory jeszcze coś tam ze mnie wydusi od czasu do czasu..
 
Ja ważyłam się codziennie w pracy i miałam 56 kg przy wzroście 175 cm. Wczoraj u lekarza ważyłam już 58 hehe. Mi się też wydaje że brzuszek mi urósł może dlatego że jestem szczupła i miałam zawsze płaski brzuszek ;)
Jestem w piątym tygodniu. Z jeansami mam taki sam problem jak ty marylion74
 
Witam:) jestem dopiero w pierwszych tygodniach ciazy. ile powinnam przytyc w pierwszych 2 miesiacach?? teraz mam 165 cm wzrostu i waze 50 kg, narazie nie przytula ani kilograma a apetyt mam coraz wiekszy...
 
Dynamika przybierania na wadze w czasie ciąży:
1-16 tydzień + ok 2kg
12-22 tydzień + ok 2 kg
23-26 tydzień + ok 2 kg
27-39 tydzień + 500 g na tydzień

zależy też od BMI przed ciążą: BMI= masa ciała / wzrost w metrach do kwadratu

jeżeli uzyskany wynik BMI jest mniejszy niż 19,8 (niedowaga) przyrost masy ciała w ciąży może wynieść 12,5-18 kg
jeżeli wynik mieści sie pomiędzy 19,8 a 26 (masa prawidłowa) to przyrost w ciązy może wynosić 11,5 - 16 kg
Kobiety z BMI pomiędzy 26 a 29 (nadwaga) powinny mieć przyrost masy ciała 7 - 11kg
powyżej 29, przyrost nie powinien przekraczać 7 kg
 
Przed ciążą 58,5
Pierwsze tygodnie 59,5
na dzień dzisiejszy - 9 tydzień - dociągam do 60kg
czyli około 1,5 kg na plusie - mały rośnie :)))
 
reklama
Do tej pory ważyłam między 50 a 55 kg.
Ostatnio dawno się nie ważyłam ale patrząc po ubraniach to brzuszka już mi nieco przybyło :-D
Ciekawe jak będę wyglądała na koniec - zawsze byłam chudzielcem :rofl2:
 
Do góry