reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze forumowe maluszki - radości i troski związane z wychowaniem bliźniąt.

iws to ty możesz kupować dla Julci większy rozmiar ubranek a potem Maja będzie nosiła po siostrze:-) Ale wymyśliłam :)

Powoli zaczynam tak robić bo jż się nie da tego samego rozmiaru niekidy. Biedna Majcia - zawsze będzie donaszać? Mama nie pozwoli na to :)

A potem (jak nie zapomnę) to sprawdzę. Małe usneły a ksiażeczki sa w szufladce w ich pokoju :)
 
reklama
alex ja wiem, jak wychodziłam ze szpitala to obie miały po 2200g czyli były naprawdę malutkieeee calineczki. Potem tak się rozpedziły że zaczęły po kg na miesiąc tyć:-D A i napiszę jeszcze że urodziłam w 36tc więc niby donoszone...
 
ale z tym donoszeniem to tez jest roznie bo ja 2 starszych dzieci urodzili sie wczesniakami i lekarze mi mowili ze ciaza donoszona nie zalezy tylko od tygodnia ale i od wagi dziecka.

a niektore dzieci tak jak twoje corcie rodza sie z niska waga a potem to nadrabiaja a niekture utrzymuja ta niska wage
 
Moje w 34 tc mały 2020 i 1870 więc kruszynki. U nas też w pewnym momencie zaczęły tyć a teraz staneło i ruszył wzrost. :)
 
Rainmanka-to niezła masakra w nocy.ja radze jak cos sie dzieje nie dzwonic ani na 112 ani na 999 tylko łapac dziecko i do najblizszego szpitala jechac,bo na karetke sie mozna nie doczekac..ostatni przykład:moja ciocia i wujek zatruli sie tlenkiem wegla,dzwonili po karetke 3 razy i 3 razy dyspozytor odmówił wysłania.wiec ciocia zadzwoniła po prywatna domowa wizyte.i gdyby ta kobieta nie przyszła to dzis by juz nie żyli...

Leo-6700 kg,Max-6500 kg i tez czuje duża róznice :)

i jeszcze sie chciałam podzielic wiedza co robic w razie zakrztuszenia sie badz zadławienia dziecka.Najpierw trzeba spróbowac wydobyc to co zatyka drogi oddechowe.jesli sie to uda a oddech nie wraca,wykonac masaz serca,poprzedzony 2 wydechami (2 wdechy,30 ucisniec).jednak moze sie okazac ze nie jest mozliwe wydobycie tego co blokuje drogi oddechowe.i wtedy sztuczne oddychanie nie pomoze.aby nie tracic cennego czasu w tym przypadku trzeba zrobic domowa tracheotomie,czyli zrobic sztuczny otwór w tchawicy,np.igłą.(tuz pod grdyką).moze brzmi to dramatycznie i ekstremalnie ale chyba warto to wiedziec.
 
U nas stacja skad wyjeżdza karetka jest niedaleko, szpital troche dalej.... ale w karetce lekarza nie ma, wiec dziecko zawieźliby do szpitala... oby wiecej sie to nie powtórzyło.
 
reklama
Onna co do poszukiwań,to ja już naprawdę nie rozumiem tego prawa.Garda wkroczyła po 4dniach i dali tylko 3policjantów.Do tego czasu zbierali się tylko znajomi i szukali...Po 5dniach dali 2psy,które i tak nie znalazły tropu.Od tego czasu jakoś bardziej się przejęli,bo codziennie szukają.Wydaje mi się,że na początku to olali.Słuchajcie mój Landlord pracuje na Gardzie 9km.od nas i nic o tym nie słyszał.Po tyg.nagłośnili sprawę w mediach.I to dopiero po tym jak nagłośniliśmy sprawę w polskim konsulacie.Myślę,że oni to ruszyli.Ahhh,szkoda słów...Za godz.znajomi,wyruszają,tym razem będą szli brzegiem oceanu...

Co do moich maluchów,to rozwijają się naprawdę dobrze.Obydwoje już chodzą,ładnie jedzą,więc to chyba naprawdę geny.Martwią mnie tylko te ząbki...

Małgoń WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA MALUSZKÓW:-D
Co do nocy to powiem Ci,że moje do tej pory,całkiem przespały może 4noce:szok:Nie wiem od czego to zależy...

Iws,no właśnie ja mam dokładnie tak samo.Dalej noszą rozm.6-9m-ca,gorzej z mamusią,bo w 38(tak jak kiedyś)się nie mieści,hihi:-D

Moje przy urodzeniu ważyły 2160 i 2380,także były maleńkie a urodziłam w połowie 37tyg.
Jak miały 5m-cy,to ważyły troszkę ponad 4kg.

Pozdrawiam Was gorąco i Zyczę miłego dnia;-)
 
Do góry