reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze forumowe maluszki - radości i troski związane z wychowaniem bliźniąt.

reklama
Marta na ciężarówkach - okazało się że fantazjowa i ona to te same osoby:no:


A wiecie co te moje bliźniaczki dzis odstawiły? Szykowałam ubranka do sprzedaży i wyciągnęłam pół szafy a między ubraniami były koszulki z hello kitty. Maja zdjęła swój sweterek i leci do mnie z koszulka żebym ją ubrała. Jak ją ubrałam to wzięła drugą i pokazuje na Lenę żebym i jej założyła...ale się usmiałam - niecałe dwa latka a już wiedzą co chcą na siebie włożyć.
 
Ostatnia edycja:
mamusie mam pytanie ile godz śpią Wasze maluchy w ciągu dnia i ile spały jak miały po 4 miesiące?ile mają dżemek po ile? i o której kąpiecie maluchy i o której idą spać???bo u nas jakoś czasowo to wszystko nie wychodzi:crazy: dzieciaki nie chcą mi same spać w ciągu dnia i muszę ich jakoś usypiać tylko nie wiem kiedy i na ile, w sumie to spią tylko na spacerze ok 1 - 1,5godz (do 14) a potem już nie i jest masakra o 18 bo są tak zmęczeni że płaczą i kąpiel to istny koszmarrrr

i też pytanie jak później ma wyglądac spanie dzieci już troszkę wiekszych, ile powinny w dzień spać?bo jakoś wiedzy na ten temat nie mam:no:dzięki za pomoc

i jeszcze mam pytanie czy Wasze maluchy śpią w dzień razem czy jedno spi a drugie się bawi?
 
Ostatnia edycja:
Jaaaaaaaaaaa wiedzialam!!!! Tez wiedzialam! Chcialam napisac do ciebie Yen ale ciagle cos!
Wieedzialam ze to trole.Te ciagle historie..Zastanawiam sie czy to nie moj " znajomy troll" ta wyobraznia cos mi podpowiada.

A tak wogole witam .U was juz 24.15 hihi szykuje sie do spania.Ostatnio mam ciezkie dni.
Dziewczynki jakies wymagajace:-(Ale was czytam :-)
 
Gosia prawda jest taka że Marta już wcześniej mi zwracala uwagę na tą magicworld i faktycznie po przyjrzeniu sie jej okazało się że laska jest jakaś dziwna - ta historia jej życia była aż nieprawdopodobna, ale regulaminu nie łamała a potem nagle zniknęła. Potem okazalo się że pojawiła się jako fantazjowa. Ja nawet nie wiedziałam że ona spodziewa się trojaków! Byłam przekonana że będzie miała bliźnięta...ech - pokręcone to wszystko...
Oby ciężkie dni minęły Gosiu!
 
Karola moje chłopaki jak byli mniejsze to spali 3, później 2 a teraz 1 raz (zawsze raczej razem).
2 razy tak spali chyba od 6 czy 8 miesięcy. Rano wstawali o 7 póxniej szli spać tak ok 10 do 11.30 a drugi raz tak ok 16 do 17.
Teraz jak śpią jeden raz zaczeli tak chyba od 15 miesięcy to rano wstają o 6.30 a śpią później tak od 11 do 14 no i wieczorem idą spać tak ok 20. Chociaż niestety tak się zdarza że Kamil w ciągu dnia nie śpi.
 
Hej dziewczyny;-)Ja już padam...W nocy nie możemy spac...Cała 4ka kaszle okropnie,jakiś koncert normalnie...Najgorzej maluchy,kręcą się,odkopują,płaczą.Rozumiem je,bo jeszcze niedawno ja to przechodziłam...tak mi ich szkoda.Gorączka co prawda pojawia się sporadycznie ale ten kaszel:-(M ma 2gie zmiany,dziś jak przyszedł w nocy to wziął Zuzię,tak kaszlała i płakała i położył się z nią na dole.Kacper śpi ze mną.Wiem,że później znów ciężko będzie go od tego odzwyczaic ale czuję się lepiej jak jestem blisko niego.Ale mamy podział...Zuzia teraz z tatą odsypia a ''my''już po kawce...Czas się wziąśc za sprzątanie...Pozdrawiam!
 
Karola2112- moi chłopcy przez 2 tygodnie spali po 2-3 godziny w ciągu doby!!Totalna masakra,płacz nieziemski...zmieniliśmy mleko i uspokoili się..Od tamtej pory spią 2 razy dziennie..tak między 10 a 12 śpią 30min do godziny...A po zupce gdziesz od 13-14 do 16-17:-)Wieczorkiem kąpiel ok 20-20;30(zalezy jak mąż z pracy wróci bo on kąpie chłopców) maluszki dostaja butle i do łóżeczka-śpią.Nauczyli sie spac na boczku,nie chcą spac na pleckach więc przewracają sie na boczek,smoczuś w buzi i śpią do 5 nad ranem:)) o 5 mleczko i dalej śpią do 7-8:00:-)
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny;-)Ja już padam...W nocy nie możemy spac...Cała 4ka kaszle okropnie,jakiś koncert normalnie...Najgorzej maluchy,kręcą się,odkopują,płaczą.Rozumiem je,bo jeszcze niedawno ja to przechodziłam...tak mi ich szkoda.Gorączka co prawda pojawia się sporadycznie ale ten kaszel:-(M ma 2gie zmiany,dziś jak przyszedł w nocy to wziął Zuzię,tak kaszlała i płakała i położył się z nią na dole.Kacper śpi ze mną.Wiem,że później znów ciężko będzie go od tego odzwyczaic ale czuję się lepiej jak jestem blisko niego.Ale mamy podział...Zuzia teraz z tatą odsypia a ''my''już po kawce...Czas się wziąśc za sprzątanie...Pozdrawiam!

współczuje, biedactwa. Nie macie czegoś w tej Irlandii typu Diphergan albo krople Sinecod cos co podane na noc hamuje odruch kaszlu? Bo niewyspane organizmy nie będą miały siły walczyć z chorobą.

Karola ja z moimi nigdy w dzień nie miałam problemu ze spaniem za to w nocy było i jeszcze czasem jest nieciekawie. Jak byli malutcy to spali książkowo, później spali podobnie jak Zośki a teraz śpią raz ok 11.30 do 14.00 czasem krócej i spać idą o 20.00, budzą się różnie ale przeważnie o 7.30 z przerwami nocnymi na darcie się :-) Zawsze spali w tym samym czasie
 
Ostatnia edycja:
reklama
A ja mam problem. Od jakiegos czasu Julce zdarza się wymiotować. Wieczorem jak juz niby zaśnie albo rano po śniadaniu (np. w przedszkolu kilka razy). Nie ma objawów choroby ani rzadszych kupek, objawów alergii, wszystko jest ok. Zauwazyłam, że to w czasie gdy piła mleko. Czy myślicie, że nagle po prawie dwóch latach jej żółądek się zbuntował i nie toleruje mleka? Może to zbieg okoliczności? Wieczorem i dziś rano nie dąłam i poprosiłam żeby w przedszkolu też nie dali i będę obserwować. Ale dzieco jest jak zdrowe?
 
Do góry