reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze przepisy :) Smacznego

Składniki na kruche ciasto (duża forma):2, 5 szklanki mąki pszennej3/4 szklanki cukru3/4 kostki margaryny2 całe jajka1 łyżeczka proszku do pieczeniaMasa budyniowa:3 budynie czekoladowe, ugotowane według opakowania.Składniki na masę serową:1 kg sera twarogowego z wiaderka (mielony), może być serek „Mój Ulubiony”100 g margaryny3/4 szklanki cukru (kryształ)4 jajka1 cukier waniliowy2 płaskie łyżki mąki ziemniaczanej (można dodać budyń śmietankowy, ale jeśli budyń śmietankowy jest z cukrem to lepiej jest zmniejszyć ilość cukru w przepisie,  np. na 2/3 szklanki cukru)Wszystkie składniki na kruche ciasto mieszamy razem, zagniatamy, wałkujemy i wykładamy formę do pieczenia.Na wyłożone kruche ciasto wylewamy gorący , ugotowany budyń. Budyń lekko stygnie, a w tym czasie przygotowujemy masę serową.Żółtka oddzielamy od białek, dodajemy cukier i miksujemy na puszystą masę, następnie stopniowo dodajemy na przemian ser i margarynę, miksując na mniejszych obrotach miksera. Jeszcze tylko mąka ziemniaczana i cukier waniliowy.Tak przygotowaną masę serową wylewamy na budyń.Piec na zloty kolor, ok. 1 godz., w temp. 180 stopni. 
 
reklama
Akatsuki spadaj na bambus, nie moge patrzec na Twoje dania, może wpadniesz mi troche pogotowac :)
 
dolga a może troche gnocchi w sosie pomidorowo-bazyliowym? ;)
 

Załączniki

  • 1431201676298.jpg
    1431201676298.jpg
    23,2 KB · Wyświetleń: 58
Akatsuki, ty nie powinnaś czekać na prośby tylko od razu do każdej foty dodawać przepis :)
Ale skoro muszę, to ... BŁAAAGAM o przepisik na gnocchi w sosie pomidorowo-bazyliowym :rofl2:
 
gnocchi to praktycznie to samo co kopytka ;) ja jestem leniwa i kupuje pakowane prozniowo bo kosztują grosze, więcej by mnie materiał kosztował ;)
 
Akatsuki prawie robi wielka roznice ;) pierwszy raz jadlam je jak bylam na nartach we Wloszech, a ze lubie takie kluchy rozne to pokochalam :) jak jest tydzien wlsoki w lidlu to dobre mozna kupic :)
 
reklama
Do góry