reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze przepisy :)

reklama
Ja robię tarta marchewkę do obiadu z chrzanem nie wiem czy tak robicie trę marchew na drobnych oczkach mieszam chrzan z sokiem z pomarańczy pieprz sól trochę oliwy mieszam odstawiam na chwile jeszcze raz sprawdzam smak pomysł ukradziony z knajpy Gesslerowej :)
 
Sylka, dzięki za dodanie wątku (właśnie otworzyłam komp miałam dodać a tu już jest - super! ) :)

Pierwszy pomysł ode mnie (niestety zdjęcia nie mam):
PLACUSZKI Z CUKINII
1-2 cukinie
1 cebula
2 jajka
czosnek
6 łyżek mąki pszennej
pieprz, sól, tymianek
olej

Cukinie należy zetrzeć na tarce o grubych otworach. Cebulę kroimy w drobną kostkę, łączymy wszystko razem. Dodajemy jajka, czosnek (przeciśnięty przez praskę), przyprawy (do smaku). Na koniec dodajemy mąkę (ja na oko - tak aby konsystencja była mniej więcej jak na placki ziemniaczane). Smażymy na oleju, odsączamy.
Podajemy z sosami: do wyboru: śmietanowym, czosnkowym, koperkowym.
SMACZNEGO :)
 
Ja tez robię placusKi z kukurydza ciasto jak na naleśniki tylko trochę gęstsze plus kukurydza gotowana lub z puszki i smażę takie małe moje dzieci maja hopla na punkcie rożnych takich to często robię wymieniam tylko warzywa
 
Ja jem ze śmietana kwaśna jak placki są na słono a jak na słodko to śmietana kremówka lubię tez takie z borówkami albo z bananem dzieci jedzą takie suche szczególnie starsze u mnie to restauracja bo każdy czegoś nie lubi :) ale młode zjedzą wszystko normalnie odkurzacze
 
Podoba mi sie ten wątek :) placki z cukini uwielbiam. Ja dzis na obiad lososia w sosie teriyaki brokuły i kartofelki młode. Marchewki z chrzanem nie jadłam u mnie zawsze po starodawnemu z porem i jablkiem.
 
Mąż mi przypomnial ze w zeszlym roku zrobilam mu pyszny koktajl. Moze i wam podpasuje w upalne dni. Skład banalny. Arbuz, limonka i lód :) z arbuza wydlubujemy pestki albo jak kto woli może zmiksować. Do tego wciskamy limonki wedle uznania blendujemy i dodajemy lod najlepiej kruszony. Arbuz jest jedynym owocem ktorego nie lubie ale w polaczeniu z duza iloscia limonki wypije szklaneczke :) Jutro kupuje arbuza bo mnie zameczy ten mój luby ;)
 
reklama
Do góry