reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarz, USG ...:)

A Wasze suwaczki sa wg OM czy wg przewidywanej daty porodu z USG?
U mnie wg OM to juz tydzien wiecej dokladnie a wg USG tak jak w suwaczku...
 
reklama
Tylko daty z usg się trzymam.
U mnie też będzie 5 tyg. Z tym, ze ja serce sprawdzam regularnie. Inaczej byłabym juz z dwa razy dodatkowo na usg.
Dominika w poniedziałek będzie wielki dzień.
Wiklinka no to troszku ale Ty byłaś ostatnio hihi.
Keejti Ty też niedawno po scanie szczesciaro.
Princeseczka dokładnie, bardzo podobny rozkład.. Liczę, że mi aż tak się ciągnąć nie będzie..
 
Aob ja to Ci zazdraszczam tych podgladan!
Na parentingu;

Normy NT
Badanie przezierności karkowej wykonuje się pomiędzy 11 a 14 tygodniem ciąży, gdy długość ciemieniowo – siedzeniowa (CRL) waha się od 45 – 84 mm. Wraz ze wzrostem wartości pomiaru tego ultrasonograficznego markera wzrasta ryzyko występowania u płodu nieprawidłowości chromosomowej, wad sercai innych chorób uwarunkowanych genetycznie.

  • NT = 3 mm wiąże się z trzykrotnym wzrostem ryzyka.
  • NT = 4 mm wiąże się z osiemnastokrotnym wzrostem ryzyka.
  • NT = 5 mm wiąże się z dwudziesto ośmiokrotnym wzrostem ryzyka.
  • NT > 5 mm wiąże się z trzydziesto sześciokrotnym wzrostem ryzyka.
Normy NT obejmują ciąże od początku 11 tygodnia do końca 13 tygodnia ciąży:
Dla CRL=45mm (11 t. c.) mediana wynosi 1,2 mm, a 95 centyl 2,1 mm.
Dla CRL=84mm (14 t. c.) mediana wynosi 1,9 mm, a 95 centyl 2,7 mm.

Wiec mozexstad różnica?


Keejti to który tydzień będziesz miała? ja już takdlugo malucha nie widzialam.. Dokładnie w 8+1 bo tego w 9 nie liczę.. A zobaczę w 13+3..
No ja wlasnie to czytalam i moj mial 55mm wiec ta wartosc z dzis by sie zgadzala tylko to 0,6mm nie wiem co to.. ale grunt ze jest oki :-)
 
Dzoasia Sonoline B. W obecnej 8+2 /3 juz nie pamiętam. Z synkiem w 8+5 ale wtedy przyszedł wiec nie wiem jakby było wcześniej.
Chcesz kupić?
Nie drogi jest ale też u Ciebie juz 11tc??
 
reklama
Do góry