reklama

NDT-Bobath

Temat na forum 'Wcześniaki' rozpoczęty przez FraniowaMama, 17 Sierpień 2010.

 1. FraniowaMama

  FraniowaMama mama Natalki i Frania

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Zgodnie z zapowiedzią w wątku vojtowym zakładam watek bobatowy, żeby bałaganu nie było.
  Mój Franula po 5 mies Vojty przeszedł na NDT-Bobath. Właśnie ćwicząc tą metodą osiągnął najwięcej. Byc może zbiegło się to w czasie z efektami Vojty? Tego nie wiem. Wiem, że bobatowanie nam bardziej odpowiada:)
   
 2. mamaPaulinki

  mamaPaulinki mama kochanego śmieszka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Moja córcia bobathowana jest od 2 miesiąca życia jeszcze w szpitalach, ale dopiero w domowych warunkach ruszyła do przodu. Teraz rozwija się jak na wiek korygowany odpowiednio a chwilami nawet do przodu. :tak::-)
   
 3. reklama
 4. FraniowaMama

  FraniowaMama mama Natalki i Frania

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Ale to w szpitalu zadecydowano o bobatowaniu? Mieliscie inny wybór? W pierwszym szpitalu mojego Frania w ogóle do dzieci nie przychodzili rehabilitanci (nie ma po prostu takowych, a OIOM ma najwyższy stopień specjalizacji!!:wściekła/y: skandal), natomiast w ostatnim przychodziła pani od wojtowania i nie było po prostu wyboru. Po wyjsciu ze szpitala tak naprawdę myślałam że "Wojtek" to jedyne dobro na tym swiecie a bobatowanie to taka zabawa bez sensu..
   
 5. rubi

  rubi wakacyjna mama ;-)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  u nas było podobnie - tylko o Vojcie słyszałam...

  wydaje mi się ze w warunkach szpitalnych Vojta jest "wygodniejszy"... hokus pokus i po cwiczeniu a bobathy sa jednak czasochlonne...potrzebne sa walki, pilki i inne pomoce....
   
 6. mamaPaulinki

  mamaPaulinki mama kochanego śmieszka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  W Sosnowcu powiedzieli, że nie mają przekonania do Vojty i to u takich maluszków, które i tak przecież mają stres od urodzenia, zwłaszcza oderwanie od matki. Powiedzieli mi, że u nich dzieci małe czy duże są bobathowane bo tylko ta metoda daje konkretne szybko widoczne efekty i dzieciaczki się jej nie boją. Jak nas przenieśli do Częstochowy usłyszałam to samo i od razu była kontynuacja ćwiczeń. Nasza p rehabilitantka przychodziła na oddział i ćwiczyła z maluszkami, które miały ok 1,5kg :szok: widziałam na własne oczy. Jak wyszliśmy do domu robiłam te same ćwiczenia, codziennie nawet zmieniając pieluszkę ćwiczyliśmy sobie np. zginanie i prostowanie nóżek. Cieszę się że mała miała taki start i choć rehabilitanci i neurolog byli zaniepokojeni jej rozwojem to teraz nie mogą się nadziwić jak nadrabia. :-)
   
 7. mamaPaulinki

  mamaPaulinki mama kochanego śmieszka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  To się nazywa stymulacja wczesnorozwojowa, te ćwiczenia które my mamy. Są robione przez okienka w inkubatorze u maluszków, nie wymagają żadnych dodatkowych sprzętów. Nie rozumiem czemu u was nie było wyboru. A wystarczył taki start... My teraz mamy dołożone 2 nowe ćwiczenia no i masaż shantall, który mała uwielbia a jedyne ćwiczenia ze sprzętem to na piłce.
  I teraz myślę, że te proste ćwiczenia (a też myślałam - co to da?) są rewelacyjne, jak mi dziecko wykombinowało, że może się obrócić z brzuszka na plecy, efekt jednego z ćwiczeń :-)
   
  Ostatnia edycja: 18 Sierpień 2010
 8. FraniowaMama

  FraniowaMama mama Natalki i Frania

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Ja myślę, że przez te 2 mies bez żadnej stymulacji Franek jest teraz tak daleko do tyłu:( Krasnal jest gdzieś z 4 mies do tyłu w stosunku do wieku korygowanego:( Masakra, co? No a na Wojtka Franek reagował pawieniem. Dobrze, że sprowadziła sie w pobliże nas (18 km w 1 str) kobietka od bobatowania i PNFu. Czasem dopada mnie taki stresior jak czytam, że prawie wszystkie wczesniaki idą zgodnie z wiekiem korygowanym a w okolicach roczku doganiają urodzeniowy..
  Ale widze też, że już po kilku spotkaniach z tą nową rehabilitantką są postępy - próby unoszenia dupci no i te stópki w buziaku:))) One ciesza mnie najbardziej bo to b ważny warunek by robaczek uciekł przed MPD..
   
 9. mamaPaulinki

  mamaPaulinki mama kochanego śmieszka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Ja miałam to szczęście, że was podczytywałam i wiedząc jakie efekty daje NDT bobath nie dyskutowałam. Cieszyłam się, że będzie to miała już w szpitalu. Jak sobie przypomnę asymetrię, wyginanie w lit C, albo jak na brzuszku leżała i wyginała się w łódkę, brrr... Najczarniejsze myśli miałam. Bałam się Vojty jak nie wiem co. Szkoda, że Franek nie miał szczęścia trafić od razu na tę metodę, trochę czasu zmarnowanego, a i nacierpiał się pewnie. Czytałam że porezerwowałaś terminy turnusów na przyszły rok, jak 2 tyle mu dały to trzeba wierzyć, że następne tylko przybliżą go do celu :tak:
  My mamy wpisaną obserwację w kierunku MPDz ale mam nadzieję, że to się nigdy nie potwierdzi.
  A na rehabilitację jeździmy do szpitala, 25min autobusem i tylko raz w tyg bo wszystko robię sama w domu. No ale bez porównania, bo my to się tak trochę bawimy, a u was to ciężka praca. Jak mała pójdzie do góry z wagą to pewnie nam dołożą ćwiczeń ;-)
   
 10. reklama
 11. rubi

  rubi wakacyjna mama ;-)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0

  wiesz... wydaje mi się że u nas to wynika z tego ze jest jedna rehabilitantka na szpital i przychodnię... Przychodzi na oddziały jak ma wolną chwilkę w poradnie albo po zamknięciu poradni... przyjdzie pokazac co i jak, następnego dnia sprawdzi czy mama sobie dobrze radzi i potem są kontrole w poradni...

  inna rzecz ze "vojtowcy" mają jakby klapki na oczach i nie są skłonni do odsyłania dziecka na rehabilitację inna metodą. Szpital w Opolu jako jeden z pierwszych wprowadził Vojtę na OPNiW i trzymają się swego...

  na szczęście w Opolu mamy co najmniej 4 miejsca gdzie można rehabilitować dzieciaczki i z wyborem nie ma problemu :-) chociaz...najpierw trzeba wiedziec ze jest jakaś alternatywa....
   
 12. mamaPaulinki

  mamaPaulinki mama kochanego śmieszka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Nasza rehabilitantka miała umowę z poradnią do końca lipca. Musieliśmy poczekać tydzień, bo nie wiedziała czy jej przedłużą umowę :baffled: A jest ich tylko 2, z czego jedna ma pacjentów na kilka miesięcy na przód zapisanych. Na szczęście p Agnieszka została :-)
  No właśnie, ja wiedziałam, dzięki wam, że jest jakaś alternatywa :-)
   

Poleć forum