reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nerwowy niemowlak?

Dołączył(a)
6 Maj 2020
Postów
2
Witam serdecznie!
Pisze z prośbą o pomoc w zwiazku z zachowaniem mojej 2 miesięcznej dziewczynki, mianowicie, od jakiegoś nie pokoja mnie jej odruchy, które mam wrażenie świadczą o tym że jest nerwowa. Mogę sie mylić jako że jest to moje pierwsze dziecko nie bardzo wiem czy jest to normalne u dzieci w tym wieku czy jednak może coś być nie tak. Od jakiegoś czasu Olimpia zaczęła jedną rączka drapac sie po główce a drugą intensywnie wciskać do buzi, bardzo często kończy sie to płaczem, co wygląda mi na to że robi sobie krzywdę albo przez mocne drapniecie główki albo podniebienia. Zachowuje sie tak nawet po zjedzeniu więc wiem ze to nie powód głodu. Oprócz tego podczas jedzenia 'cmoka',kręci sie a i czasem zaczyna płakać. Próbowałam juz uzywac innych smoczkow i nic nie pomaga. Dodam jeszcze ze mleko odciagam ponieważ od urodzenia nie potrafila chwycic sutka. W domu jest spokojnie i bez nerwów, jest dzieckiem usmiechnietym i rozgadanym. Proszę o radę co mam zrobic bo serce sie ściska jak widze ją taka nerwową! Z góry bardzo dziekuje!
 
reklama
Rozwiązanie
Znalazłam sposób na swojego - daję mu ręcznik kuchenny do poszarpania - zero złosci i zaciekawienie, że jednaksię da. tylko trzeba pilnować, żeby nie wylądował w dziobie :D
Hmmm... Przejdzie jej to drapanie po glowce. Moja /4miesiace konczy/ robi tak gdy jest senna /od niedawna zaczela tez wtedy trzec piastkami oczy/. Kiedys konczylo sie to zadrapaniami ale teraz juz nic sobie nie robi.
Kreci sie podczas jedzenia? Rozprasza ja otoczenie - dostrzega wiecej i jest ciekawa - moja robila tak samo i powiem Ci ze bedzie jeszcze 'gorzej' - sa dni, ze zeby w dzien ja nakarmic musze bujac albo chodzic :). Za to w nocy zjada na spiocha i wtedy nadrabia to czego w dzien nie dojadla ;).

Wg mnie nie jest nerwowa tylko rozwija sie - uczy siebie i swiata.
Poczytaj o skokach rozwojowych - mozliwe, ze Twoja corka wlasnie jakis przechodzi.

Ps. Ja tez karmie odciagnietym mlekiem.
 
A wciskanie raczki do buzi... Coz dziasla pewnie ja swedza. Moja robi tak juz dwa miesiace i nie rozni sie w tym od rowiesnikow:) co wiecej u niektorych z nich juz wychodza zeby.
Wiec uzbroj sie w cierpliwosc i sliniaki oraz gryzak, ktory poczatkowo pewnie bedziesz trzymac Ty bo sobie z nim nie poradzi.

Glowa do gory i nie swiruj! ;)
Pozdrawiam!
 
To jest normalne dzieci w tym wieku poznają swoje ciało, to że wkłada rackzi do buzi i się nimi nawet bije lub drapie jest normalne, świadczy o prawidłowym rozwoju. Dodatkowo możliwe, że swędzą ja dziąsła.
 
A co powiecie na to drogie Mamy - synek 4 mc gdy dostaje jakąś zabawkę, szmacianą, silikonową itp robi wszystko by ją rozszarpać, lub włozyc sobie w całości do buzi. Jako, że nigdy mu się to nie udaje, kończy się dramatycznym płaczem...
 
reklama
A co powiecie na to drogie Mamy - synek 4 mc gdy dostaje jakąś zabawkę, szmacianą, silikonową itp robi wszystko by ją rozszarpać, lub włozyc sobie w całości do buzi. Jako, że nigdy mu się to nie udaje, kończy się dramatycznym płaczem...
Mój ma 5/3 i też wszystko co znajdzie się w jego dłoniach ląduje w paszczy. Nie widzę tutaj chęci rozszarpania, to naturalny etap rozwoju. Może już swędzą go dziąsła i stąd płacz, a może płacz nie ma związku z pchaniem przedmiotu do ust. Może to znudzenie/głód/senność?
 
reklama
A co powiecie na to drogie Mamy - synek 4 mc gdy dostaje jakąś zabawkę, szmacianą, silikonową itp robi wszystko by ją rozszarpać, lub włozyc sobie w całości do buzi. Jako, że nigdy mu się to nie udaje, kończy się dramatycznym płaczem...
U nas podobnie (5 miesięcy) bawi się zabawka a potem złości się na nią, krzyczy i płacze 🤷‍♀️ I tak reaguje na każdą zabawkę 🤷‍♀️
 
Do góry