reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nie chce mleka !!Pomocy!

Dołączył(a)
30 Kwiecień 2013
Postów
12
Kochane mój synek 14go sierpnia będzie miał 9 miesięcy. Obecnie jest na mleku bebilon pepti 2 ponieważ jest Atopowcem,fakt ostatnio jadl zupke ze smietana ,troche danonka i nie zauwazylam zmain na skorze... Od paru dni nie chce pic mleka zje tylko kaszke .Co mam robić? Boje sie ze jak sie nie napije mleka to bedzie glodny w ciagu dnia oczywiscie je obiadki,deserki,owoce,chrupeczki ,kaszke,ale czy to nie jest za malo? Co dawac synkowi na sniadanko ,kolacje? Nie zapominajcie moje drogie ze synek jest atopowcem.Licze na was.Pozdrawiam.
 
reklama
Moje córeczki właśnie w wieku 9 miesięcy przestały pić mleko. Nie chciały go też się martwiłam ale pediatra mnie pocieszyła że jeśli je jogurty normalne obiady to nie musi pić.
 
W tym wieku nie musi pić mleka. Kaszka, jogurt (naturalny), serek(biały) (ale na litość ... nie danonek) ro wszystko produkty mleczne. Zresztą jest duża szansa że mu się jeszcze sto razy odmieni. Takie duże dziecko nie musi jeść non stop jak niemowlak. Potrafi nie jeść dużą część dnia i zapominać o jedzeniu.
A dawaj mu to co Ty sama jadasz. Na śniadanka owsianki, kaszki z owocami (wcale nie muszą być kupne możesz gotować pęczaka np. z jabłkami, gryczaną niepaloną, jęczmienną gotowane na wodzie) za miesiąc jajka i kanapki. Na kolacje sinlac, kisiel, kleik.
 
dokładnie, mleko możesz inaczej przemycać do jadłospisu. kaszka to dobry pomysł. ale skoro jest alergikiem to jogurciki i inne tego typu jedzonka wprowadzaj bardzo powoli. my również jesteśmy na pepti ale jeszcze nie mamy pozwolenia na jogurty itp :(
 
Spróbuj może jeszcze zmienić mleko. Może też prze te upały nie chce pić mleka. Z pewnością mu się odmieni jeszcze i zatęskni za butelką.:tak:
 
my tez na pepti, maly najpierw pil peptu 1 pozniej probowalismy przejsc na bebilon i nie dalo rady. wrocilismy do pepti ale nie chcial pic wiec pije tylko kasze rano i wieczorem, a w nocy mleko samo- ale dolewam bobofruta albo kubusia bo inaczej nie wypije- smak juz mu nie pasi. Ale ja sie nie przejmuje je kaszki jest ok. Poza tym je juz jogurty i ryz na mleku
 
Mój synus też nie bardzo za mlekiem teraz ja daję mu jak spi na śpiaco zjada butle inaczej jest problem .
 
Moaj corka tez w podobny sposob odstwila mleko, miala wtedy okolo roku, pobowalam kilka razy do niegow wrocic ale sie buntowala, pediatra powwiedzial ze ma jesc jogurty i inne produkty mleczne i tak zrobilam. Dzis ma 2 latka i jest ok pije krowie mleko a jako niemowlak tez byla podejrzana o alergie. Pozdr
 
przede wszystkim mleko można przemycać pod postacią właśnie kaszek, kleików, budyniu itp. oczywiście z jogurtami trzeba uważać, no i sama nie podawałabym absolutnie danonków itp. to chyba najgorszy syf dostępny ze sklepu, być może jednak smykowi nie odpowiada po prostu smak tego mleka, nie wiem czy są dostępne tego typu mleka smakowe ale jeśli tak to może warto spróbować? poza tym warto też odwiedzić zaufanego pediatrę i poprosić o radę, bo jednak co lekarz to lekarz a moim zdanie mleko dziecko powinno pić bo zawiera dużo wapnia a skoro synek jest atopowcem to sery itp. odpadają, ewentualnie jeśli możesz spróbuj podawać kozie lub sojowe ... jeśli będziesz chciała kiedyś spróbować podawać mu mleko krowie (ja podałam dopiero w wieku 2,5 lat) to polecam z serca prawdziwe mleko od gospodarza a nie takie z kartonu, ja synka w ogóle nie musiałam przestawiać i od razu pił takie prawdziwe mleczko (rozwodnione oczywiście) i nic mu nie było a po mleku ze sklepu od razu miał okropne biegunki
 
reklama
7613033381041-nestle-500g-sinlac-bezglutenowy-produkt.jpgNESTLE 500g Sinlac Bezglutenowy produkt zbożowy po 4 miesiącu, Sklep, Cena - Tanio, Kaszki i kleiki - Supermarket Internetowy * Zakupy z Dostawą Do Domu - bdsklep.pl

Możesz wypróbować Nestel Sinlac. jest całkowicie bezpieczny dla alergików. moja przyjaciłka daje to 6-cio miesiecznemu synkowi i nic sie złego nie dzieje.
 

Załączniki

  • 7613033381041-nestle-500g-sinlac-bezglutenowy-produkt.jpg
    7613033381041-nestle-500g-sinlac-bezglutenowy-produkt.jpg
    18,3 KB · Wyświetleń: 73
Do góry