reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nie wiem czy to kolka, czy mój syn jest chory

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

pretywomen

Początkująca w BB
Dołączył(a)
25 Styczeń 2007
Postów
23
Witam jestem mamą Wiktorka, który 24 stycznia skończył 9 miesięcy. Od 3 tyg. życia Wiktorek ma kolkę (tak twierdzi pediatra), dodatkowo miał refluks żołądkowo- przełykowy tz. ulewanie to trwało do 6 miesiąca. Po skończeniu pół roku nadal karmiłam piersią ale też zaczełam synkowi podawać zupki, deserki i od tej pory noce stały się koszmarem. Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy to przez stałe pokarmy ale Wiktorek zaczoł źle spać. Często nad ranem a nieraz przez całą noc zrywa się z płaczem, wierci się, kręci, chodzi po całym łóżku, płacze też przez sen. Potrafi się tak budzić co godzinę aż wkońcu zasypia jak popadnie albo muszę go wziąć na ręce i utulić. Często też w czsie spania "udeża" głową w poduszkę lub w ramię, jeśli nie zdąże go jeszcze położyć. To tak wygląda jak by chciał wstać ale jest zbyt zmęczony i śpiący. W dzień też śpi dwa razy może po godzinie, więc to chyba nie za wiele? Nasza pani pediatra twierdziła, że kolka ustąpi do osmego miesiąca a tu dziewięć skończył i jak było tak jest. Ja już nie wiem co mam robić:no: , czy czekać nadal na poprawę, czy iść do innych lekarzy i szukać przyczyny takiego zachowania. Nie chciałabym też narażać go na jakieś bolesne badania bez potrzeby. Jeśli macie podobne doświadczenia to piszcie. Czekamy ja i Wiktorek !!!
 
reklama
pretywomen jak dla mnie to nie jest normalne zachowanie w nocy Twojego synka.Jak by miał kolki to by się zachowywał tak też w dzień i by go brały ataki kolki.Ja bym Ci poleciła iść z Wiktorkiem do innego lekarza co jeden lekarz to inna opinia jest.Albo Twojemu synkowi tez wychodzą ząbki dlatego tak sie zachowuje i budzi sie w nocy.
Nad wszystkim można gdybać.
Moim zdaniem przejdź się z dzieckiem do innego lekarza niż dotychczas chodzić i powiedz jak się dziecko zachowuje.
Pozdrawiam Rybcia_21 z Dominika
 
Pretywomen może małemu szkodzi coś z tego co mu podajesz do jedzenia, często alergia pokarmowa objawia się bólami brzuszka przpominającymi kolke. U nas było bardzo podobnie po wprowadzeniu marchewki, z każdym dniem sypiał coraz gorzej, budził się co chwila z krzykiem, na początku myślałam że to ząbki, bo nie było żadnych innych objawów nietolerancji, któregoś dnia pojechaliśmy do rodziców i zapomnieliśmy zabrać słoiczka z marchewką, Kubuś przez cały dzień dostawał tylko mleko i znów przespał całą noc, wtedy było już wszystko jasne. Teraz gdy wprowadzam nowe produkty a mały zaczyna gorzej spać od razu eliminuje je z diety, jednak w większości nietolerowanych przez Kube produktów najpierw występuje reakcja skórna.
Najlepiej skonsultuj się z innym lekarzem, nie ma co czekać aż samo przejdzie.
 
Pretywomen Niektore dzieci w ten sposob moga odreagowywac emocje.Ale moze to byc rowniez przyczyna nietolerancji pokarmowej.Zgadzam sie z dziewczynami ze powinnas zmienic lekarza.Dziecko sie meczy 9 miesiecy a lekarka mowi ze to minie...niezle podejscie:wściekła/y:
 
Pretywomen najlepiej idz do innego lekarza jak piszą dziewczyny i bedziesz miała inną opinie,pediatra i alergolog by się przydał.Ja nie miałam z moim problemów,nawet jak był malutki i nie wiem co to kolka-naszczęście.
 
Byłam u pediatry tym razem powiedział, że to koszmary senne. Podobno dzieci od 6 miesiąca przeżywają wszystko w snach. Nadmiar emocji w ciągu dnia czy ból wywołany ząbkowaniem czy zwykła kolka może powodować, że dzieci w nocy nie śpią spokojnie tylko wiercą się lub budzą się z płaczem. Tylko nie wiem czy to możliwe, żeby dziecko właściwie co noc tak marudziło ???
 
Pretywomen moja Dominika też czasem sie budzi z płaczem w nocy.Ale nie tak jak Ty piszesz ze Twój synek co noc się tak budzi.A koszmary nocne mają dzieci powyżej 6m-c życia.Nie każde dziecko musi mieć te koszmary.
 
Pretywoman, a czy Maluszek ogląda tv? tak się tylko zastanawiam, niektóre dzieciaczki są bardzo wrażliwe na wszelkie bodźce, a czy w tym okresie wyjeżdżaliscie gdzieś? czy nic się nie zmieniało?????????
a może spróbuj puszczać delikatną muzykę (w tle) bardzo cichutko, uspokajającą), muzyka bobasa, mini kołysanki ??
 
Nie Wiktorek jeszcze nie ogląda telewizji, i nie przeprowadzaliśmy się. Pediatra stwierdził, że jak na dziecko 9 miesięczne to Wiktorek ma dużo ząbków bo aż 6 i to jest pewnie główna przyczyna tak złego spania. Ale czy to prawda to nie wiem.
 
reklama
A czy próbowałaś dawać panadol dla dzieci?????????? akurat w naszym przypadku działa rewelacyjnie. są też w czopkach.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry