reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niedobór hormonu wzrostu

reklama
Witam i ja:-)
Moj synek ma 17 miesięcy i wazy 6, 5 kg i ma 72, 5 cm wzrostu.
Bylismy na badanich w szpitalu w tamtym tygodniu.....mial robiony wyrzut i faktycznie hormon jest niski.Mial tez robiony wiek kostny-jutro wyniki.
Ale Hormon Wzrostu mozna podac dopier d 4 roku zycia- na razie ejstemsy po kontrola endokrynologa.
Ma podejrzenie zespołu Russela-Silvera Syndrome

Sory ze sie wtrąciłam, bo nie jestem z Łodzi ani okolic ale temat jak dla mnie.
ESTERA
Moje dziewczynki mialy badane tsh i jest ok.Wieku kostnego jeszcze nie mialy badanego ale tez sa mega malutkie
Po bilansie dwulatka wyszło Im tak
Wiktoria 7230 i 73 cm
Klaudia 7250 i 71 cm
 
Zgadzam się z REGLI. Nam również powiedziano, że jeśli tylko diagnoza się potwierdzi i organizm zareaguje na test (przez tydzień podaje się dziecku hormon wzrostu) i w wynikach wyjdzie reakcja na niego, wskaźniki się podnoszą. To kolejny krok to wnioski do NFZ o refundację i machina rusza. Nikt nam nie mówił, że po 4 roku.
 
ESTERA
Moje dziewczynki mialy badane tsh i jest ok.Wieku kostnego jeszcze nie mialy badanego ale tez sa mega malutkie
Po bilansie dwulatka wyszło Im tak
Wiktoria 7230 i 73 cm
Klaudia 7250 i 71 cm



Bardzo malutko.............. nas TSH w normie ale nie w normie jest IGF-1jest bardzo niskie a to mozna dopiero stwierdzic robiac badania w szpitalu.tzw wyrzut nocny no i wiek kostny duzo mowi
 
przepraszam że sie wtrącam ale mam wielki problem moja córka ma niedobór hormonu wzrostu i ma 14 lat ja chciałam was sie spytac jak wyglądają te badania bo dzis dostałam list z instytutu pomnik CZD z wawy i moja córka jak poszła do gimnazjum popadła w naług i paliła papierosy ja nic o tym nie wiedziałam i chciałam was sie spytac czy tam są robione jakieś badania na to czy ta osoba która ma badania na ten niedobór paliła papierosy bo mam tam znanych lekaży i to był by wstyd:no:proszę o odp:angry:pozdrawiam:-(
 
Do góry