reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niejadek!!

Dołączył(a)
30 Lipiec 2013
Postów
2
Witam, proszę o poradę, mój 14 m-czny synek jest NIEJADKIEM. Problem z jedzeniem zaczął się gdy wyszły pierwsze ząbki, ok. 9 m-ca życia. Synek w ogóle małe ilości jadał, urodził się z podejrzeniem Hipotrofi asymetrycznej, ważył 2750 g. Bywają dni że nie zje nic innego niż 3 porcje mleka po 150 ml i kilku chrupek, ciastek. Jeżeli już ma lepszy dzień to zje kilka łyżeczek zupki a drugie dania sporadycznie, czasami zje owoca, serek, jogurt. Nie napiszę jakie są to ilości bo trudno ocenić ale niewiele. Próbowaliśmy już różnych sposobów: posiłki o stałych porach, samodzielne jedzenie, przy stole, pokrojone, udekorowane, przy bajkach, bez bajek, ostatnio zje coś jak jest w ruchu...ogólnie je wtedy kiedy to się jemu podoba!! Zauważyłam również, że synek woła mniam mniam, dam mu to co pokazuje a on tylko przykłada pokarm do ust i udaje że je. Przybiera ok 200 g miesięcznie, w ubiegłym roku w grudniu była robiona morfologia - wyszła super, mocz kilka miesięcy temu i też OK. Mój pediatra mówi aby poczekać że wyrośnie z tego, nic niepokojącego się nie dzieje, no ale jak się nie denerwować. Może Pani coś nam doradzi, co można zrobić??
 
reklama
Do góry