reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niejadek

reklama
Głównym objawem jest ulewanie. Ponadto może pojawić niechęć do jedzenia. Ból brzucha/przełyku. Dziecko jest niespokojne. Łapczywie je. No i jeszcze może pojawiać się czkawka.
U nas objawy były w zasadzie od urodzenia. Mogą też się pojawić ok 3-4 miesiąca.
Jeśli pojawią się po 6 miesiącu, to nie będzie już refluks fizjologiczny, a najprawdopodobniej uczulenie lub nietolerancja jakiegoś pokarmu.
 
U mnie niespokojne jedzenie było już od samego początku. Dziecko miało czkawke, wogóle nie spało, wciąż kaszlalo, słychać było jak połyka ślinę ale na początku nie ulewalo. Dopiero od 3 miesiąca zaczęło ulewac. Ale wiem ze istnieje tzw refluks ukryty gdzie dziecko nie ulewa a ma wszystkie pozostałe objawy. Pokarm wtedy podchodzi do góry ale nie wydostaje się na zewnątrz.
 
Moje maleństwqo też dość często ma czkawke, sa momenty ze je niespokojnie i je duzo (mm), a ulewc sie uleje ale sporadycznie? co radzicie, do jakiego lekarza sie przejsc i czy w ogole to robic?
 
A co się dzieje jak odkladasz dziecko do łóżeczka? Zasypia spokojnie? Powiem tak od samego początku szukałam u lekarzy co się dzieje z moim dzieckiem. Wszyscy mówili że to kolki i ze po 3/4 miesiącach minie. Owszem kolki były ale ja wiedziałam że coś się jeszcze dzieje bo moja mała bywała ze nie spala 24h. Byłam u czterech pediatrow. Żaden z nich nawet nie próbował pomyśleć o czymś innym niż kolki. Minęły 4 miesiące i ja wróciłam znów do pediatrow. Na moja sugestie ze może to refluks nawet nic sobie z tego nie robili. A nieleczony refluks prowadzi do gorszych chorób. Także ja wybrałam się do pediatry/gastroenterologa. Nie wiem czy u ciebie to regluks. Sama czkawka to za mało. Do 3 miesiąca moje dziecko też dużo jadło, później wogóle nie chciało.
 
andzelika87 Spokojnie możesz jeszcze poczekać. I nie panikuj. Nawet dzieci niemające refluksu czasem ulewają. Trzeba czasu, by układ pokarmowy dojrzał. Z mego młodego to momentami aż chlustało... Jak pójdziesz na kolejne szczepienie, to wspomnij o tym lekarzowi. Dopóki dziecko ładnie przybiera na wadze, nie powinnaś panikować. Jeśli się martwisz, że może to być refluks, to przynajmniej przez pół godziny po jedzeniu, trzymaj dziecko tak by miało wyżej główkę (możesz też podnieść materac w łóżeczku, żeby leżało pod kątem).
 
reklama
Aha, no to faktycznie sie wstrzymam choc szczepienie bedzie mial dopiero 20.04 ale sie powstrzymam i bede dalej go obserwowac, ogolnie noce ladnie przesypia, potrafi spac 10 godzin:) z jedna przerwa na karmienie i o dziwo nie placze tylko slysze jak kciuka ciagnie:)
 
Do góry