reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niejadek

Od marchewki bym nbie zaczynała.
Wbrew pozorom, to BARDZO uczulające warzywo, a ból brzuszka po niej może wskazywać, że dziecko nie toleruje jej. Jesli chcesz podać warzywo, zacznij od puree z ziemniaczka z mlekiem .
By dziecko "podtuczyć", polecam SINLAC - kaszka z ryżu i "chleba swiętojańskiego", do kupienia w zasadzie w każdym dużym markecie i Rossmanie. "Przyjazna" dla wrażliwych brzuszków, można podawać od 4 mca. Gdy dziecko tak słabo przybiera na wadze, rób mu na mleku, nie na wodzie. Po prostu dodawaj miarke do butelki- to zagęści mleczko, sprawi, że będzie ono dziecku bardziej smakowało.
Gdy dziecko jest wcześniakiem i słabo przybiera na wadze, zalecane jest też karmienie nocne - staraj się podawać mu butelkę również w nocy . W Waszym wypadku akurat przesypianie całej nocki NIE JEST zaletą :-(...Nieprawda, że gdy nie będzie jadło całą noc, obudzi sie głodne- jak widać, nie w tym rzecz.
I jeszcze jedno- być może spróbuj zmienić dziecku mleko- być może inne bardziej mu posmakuje ?
Warto tez być może pomyśleć nad zmianą smoczka butelki.
Może dziecku ciężko ssać przez tak mały otwór, może warto kupić smoczek "o numer większy" , z większym otworem, by mleczko wypływało swobodniej?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mały jest na mleku zagęszczonym a ona jest ponoć bardziej syte, a po za tym do tej pory ładnie przybierał i ładnie jadł..... Zmiana mleka hm... Miał zmieniane 5 razy! I po kazdym było cos nie tak dopiero to jest ok. Butelki zmieniam i smoczki nie jesteś jakaś tępa i wiem ze smoczki nalezy zmieniać na wieksze!
 
Dziecko rodzi się z instynktem, który odpowiada za zaspokojenie potrzeb. Zdrowe dziecko je kiedy jest głodne. Jeśli nie chce jeść to najpierw trzeba wykluczyć problemy zdrowotne - bóle brzuszka, bóle gardła, złe samopoczucie. Kiedy je mało według nas ale przybiera ładnie na wadze - nie ma powodu do zmartwień. Dzieci są różne i różne mają apetyty. Tutaj jest sytuacja taka, że dziecko i nie chce za bardzo jeść i je mało. Według mnie są to problemy zdrowotne. Razem z dobrym pediatrą powinno się szukać źródła tych problemów. Poza tym mimo wszystko nie spieszyłabym się z podawaniem pokarmów stałych (chyba, że to zalecenie pediatry choć trudno mi w to uwierzyć) bo można dziecku rozwalić układ pokarmowy i wydalniczy a przez to narobić szkód co będzie owocowało w przyszłości problemami z żołądkiem, jelitami, trawieniem, alergiami pokarmowymi. Można zwiększać kaloryczność mleka dodając do niego np. kaszki ryżowe.

Może dziecko mieć też skazę białkową, więc żadnego "normalnego" mleka nie będzie tolerować.
 
No właśnie ale on jest pogodny śmieje sie i wgl ale jesc nie chce i martwię sie tym , we wtorek mam wizyte u pediatry zobaczymy co powie
 
W 4-5 miesiącu dziecko powinno podwoić wagę urodzeniową - więc podwoiło. Tak? Poza tym z tego co pamiętam, to dziecko też nie przybiera na wadze stopniowo i identycznie w każdym tygodniu tylko skokami.

Jeśli nie ma problemów zdrowotnych, nic mu nie dolega, kupy są ok a nie np. zielone ( co świadczyć może o alergii pokarmowej) a wagowo jest w normie to chyba nie powinnaś się zamartwiać. Zobaczysz co lekarz powie. Choć szczerze to ciężko o dobrego pediatrę. Przerobiłam kilku i tylko jedna kobitka wzbudziła moje zaufanie. Niestety mieszkam od kilku lat w innym mieście i nie znalazłam tu tak dobrego lekarza. Na szczęście syn nie choruje prawie wcale, więc nie muszę póki co szukać dalej :)
 
maly nadal mało je... Ale chyba zaczyna sie jakaś choroba, infekcja ..... 37,7 stopni- mamusie kiedy podajecie lek przeciwgorączkowy ? Bo słyszałam rożne opinie jedno mówią 38 drudzy 38,5
 
A może ząbkuje? Dość szybko ale bywa :) Stąd brak apetytu :) Albo infekcja - co również sprzyja brakowi apetytu. Pilnuj by dziecko dużo piło.

Ja podawałam takiemu maleństwu paracetamol w czopku odpowiednim do wagi dziecka jak miało 38 stopni.
 
No tez myslalam ze ząbkuje bo wkłada wszystko do buzi a najbardziej lubi swoje piąstki ale sąsiadka mowi ze za mały na ząbkowanie.... Heh no właśnie najgorzej jest jak ma sie koło siebie taka sąsiadkę i ciagle mi mowi zrób rozrób tamto... Nie moge być w pełni matka hehe jak bym potrzebowała rady to bym spytała tak jak tu no ale ...... Czasem czuje sie jak bym była zła matka
 
reklama
Do góry