reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niemowlak w chuście

Ja noszę od noworodka w Hoppendiz (chustomania wszystko o chustach) i jestem wniebowzięta.
Jak była mniejsza to po 2 minutach zasypiała, teraz ten numer nie przechodzi, woli oglądać świat. Teraz jak mała ząbkuje i jest w podłym nastroju przestaje płakać i ciekawie rozgląda się dookoła. Od kiedy jest ciepło wychodzimy na krótkie spacerki w chuście (ze względu na wagę dziecka nie mogę na długie) i Lena uwielbia te przechadzki, rozgląda się ciekawie, dotyka listków, gałązek itd. A na codzień - sprzątamy w chuście, gotujemy w chuście, bujamy się w chuście... WYPAS NORMALNIE :rofl2:

a, ortopeda powiedział, że noszenie w chuście w pozycji "żabki" to najlepsze co mogę zrobić dla prawidłowego ukształtowania bioderek...
 
reklama
Hej :)
Ja właśnie przymierzam się do kupienia chusty i muszę przyznać, że tyle się na ten temat naczytałam, że już głupieje.... :baffled:
Np. o tej pozycji żabki wypowiadał się Zawitkowski, "naczelny" fizjoterapeuta kraju, że jest zupełnie fizjologicznie nieuzasadniona... Przodem do świata też nie można nosić... to w końcu jak?? :confused:
Jak Wy nosiłyście swoje 3 - 4 miesięczne dzieci, które już jakoś trzymają główkę ale jeszcze nie siedzą? W pozycji fasolkowej ?
Moja Maja uwielbia być noszona bużką do świata i wydaje mi się, że do żabki jej nie przekonam... a może się mylę....:rofl2: fasolka też będzie jej się nudzić skoro wszystko musi obserwować :tak: Może taka półsiedząca fasolka??
Help!! ;-)
 
nie wiem jakiego typu masz chustę,w bebelulu która posiadam i jestem z niej b. zadowolona mozna nosic szkraba na conajmniej 5 sposobów.
Maja teraz tylko na siedząco chce na moim bioderku(na boczku)
Szkoda tylko, bo waga już nie noworodkowa a kręgosłup nie wyrabia,przymierzam sie teraz do nosidła z krzyzakiem na plecach co by mi troszku kręgosłup odciążył...
jak pytałam naszego lekarza o opinie na temat noszenia dzieci w chustach to powiedział,że absolutnie jest przeciwnikiem, zapytałam dlaczego i wg niego chodzi o rozsądne korzystanie z chusty, jest przeciwnikiem bo jak twierdzi chusty są wygodne dla rodziców i ''nadużywają chusty''. ja mu na to ,że czasem Majkę w taka chustę wkładam albo jak muszę wylecieć do sklepu albo jak spacer robimy w warunkach bezdrożnych:) powiedział,że jak tak to jest za!
chuste zabieramy na wszelakie wyjazdy bo często cięzko po lasach ,grodziskach i różnych innych pieknych miejscach wózkiem jeżdzić.przydała sie też gdy Majka przechodziła trzydniówkę maruda była niesamowita a w chuście przy mamie pełnia szczęścia...
 
Nie wiem dlaczego lekarze w Polsce z teka nieufnoscia podchodza do chust - przeciez we wszystkich kulturach gdzie nosi sie w taki sposob dzieci nie czegos takiego jak zwichniecie stawu biodrowego!! Mieszkalam kilka lat w Korei Poludniowej gdzie dzieci sa w ten sposob transportowane i nie jest to nic nadzwyczajnego. Podobno dawniej w Polsce tez korzystano z chust ale zwyczaj ten zanikl.

Jezeli chodzi o pozycje to zalezy od nastroju - jak chce sie poprzytulac to lubi byc przodem do mnie w pozycji zabki. Jak woli pozwiedzac to lepiej na biodrze lub na plecach mamy (tu musi dziecko pewnie siedziec). Generalnie pozycja tylem do mamy jest niewskazana ale mysle, ze jezeli nosi sie tak przez chwile to nie powinno byc jakiegos wiekszego problemu....
 
nie wiem jakiego typu masz chustę,w bebelulu która posiadam i jestem z niej b. zadowolona mozna nosic szkraba na conajmniej 5 sposobów.
Maja teraz tylko na siedząco chce na moim bioderku(na boczku)
Szkoda tylko, bo waga już nie noworodkowa a kręgosłup nie wyrabia,przymierzam sie teraz do nosidła z krzyzakiem na plecach co by mi troszku kręgosłup odciążył...
jak pytałam naszego lekarza o opinie na temat noszenia dzieci w chustach to powiedział,że absolutnie jest przeciwnikiem, zapytałam dlaczego i wg niego chodzi o rozsądne korzystanie z chusty, jest przeciwnikiem bo jak twierdzi chusty są wygodne dla rodziców i ''nadużywają chusty''. ja mu na to ,że czasem Majkę w taka chustę wkładam albo jak muszę wylecieć do sklepu albo jak spacer robimy w warunkach bezdrożnych:) powiedział,że jak tak to jest za!
chuste zabieramy na wszelakie wyjazdy bo często cięzko po lasach ,grodziskach i różnych innych pieknych miejscach wózkiem jeżdzić.przydała sie też gdy Majka przechodziła trzydniówkę maruda była niesamowita a w chuście przy mamie pełnia szczęścia...
 
od niedawna wiążę i jestem z tego bardzo zadowolona (moja Agatka także) - mam tkaną 4,6 m girasol. bałam się, że małej się nie spodoba, bo ma już 5 m-cy i uwielbia jak ją tatuś nosi przodem, ale wiązanie koala bardzo jej się spodobało (to chyba ta żabka, ale w mojej instrukcji nazywa się koala) i z ciekawością rozgląda się po świecie. Dzieciaka przecież nie mosisz godzinami - moje wysiedzi conajmniej 30 minut i później się wierci i próbuje się wydostać (i tak nie da rady :), ale to może dlatego, że narazie zakładałam chustę jak szłam na zakupy, a mała nawet w wózku nie lubi chodzić po sklepie. pozdrawiam i życzę przyjemnego wiązania
 
dziewczyny do jakiego wieku dzieciaczka mozna uzywac takich chust? moj maly ma 4,5 miesiaca, wazy 7,5 kg. myslicie ze jeszcze mogloby sie nam udac chustowanie?
 
Z tego co wiem, możesz chustować nawet z kilkuletnim dzieckiem - o ile je udźwigniesz :-) Ważne, żeby dziecka starszego niż 6 tygodni nie nosić w pozycji kołyski ze względu na bioderka. W starszym wieku chusta pomaga w pozycji na biodrze (odciąża ręce). Oblukaj sobie info na stronie chustomania wszystko o chustach :tak:
 
dziewczyny , zastanawiałyście się czy będziecie nosić w chuście swoje dzieciaczki??
Ja swoją dwójke wynosiłam i nie wyobrazam sobie jak mogłabym sobie poradzić Bez :) :-)
 
reklama
planuje chustować :-)

upatrzyłam sobie chustę w cudnym dla mnie kolorze, i trzeba ją będzie zanabyć.
to zdaje się od początku można...?
 
Do góry