reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niemowlę 3, 5 miesiąca bardzo senne

Martauparta29

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
20 Czerwiec 2022
Postów
31
Dziewczyny mój synek ma 3,5 miesiąca i zauważyłam że od czasu do czasu ma bardzo senne dni. To znaczy z reguły w dzień ma 3 drzemki po godzinie , półtorej . okna aktywności około 2h , ale są dni kiedy po godzinie jest już senny izaczyna marudzić więc go usypiam. Czy to jest normalne że dzieci mają takie dni kiedy ciągle śpią? Dodam że nie ma wtedy temperatury i je normalnie oraz moczy pieluszki
 
reklama
Dziewczyny mój synek ma 3,5 miesiąca i zauważyłam że od czasu do czasu ma bardzo senne dni. To znaczy z reguły w dzień ma 3 drzemki po godzinie , półtorej . okna aktywności około 2h , ale są dni kiedy po godzinie jest już senny izaczyna marudzić więc go usypiam. Czy to jest normalne że dzieci mają takie dni kiedy ciągle śpią? Dodam że nie ma wtedy temperatury i je normalnie oraz moczy pieluszki
Tak, są takie dni kiedy każdy czuję się senny i przespałby cały dzień. Nigdy tak nie miałaś? Bo ja takie dni czasem miewam 😊. Tak samo maluszek może mieć takie dni, nic mu nie dolega. Po prostu zmiana pogody, albo ciśnienia, itp. i maluszek jak to mały człowiek, też to odczuwa i raz jest bardziej żywiołowy, a czasem bardziej senny. Moja maluszek super czuję się gdy jest na dworzu po około 20 stopni, ale gdy były upały była, marudna i nic jej się nie chciało... 😊.
PS. Okna aktywności to też nie są ściśle zasady, moje okno aktywności jednego dnia wynosi 16 godzin, a drugiego wstanę o 6, a o 8 mam drzemkę czyli moje okno aktywności było tylko 2 godzinne. Czy to znaczy, że coś ze mną nie tak?
Tak samo maluszek ma prawo mieć gorsze i lepsze dni, nie możemy się sztywno trzymać reguł, że wytrzyma zawsze 2 godziny, je prawidłowo, moczy pieluszki, nie kaszle, nie kicha, prawidłowo przybiera na wadze. Spokojnie napewno jest wszystko ok. 😊
 
A ja zbadałabym krew. Morfologię, żelazo i mocz. Może to być początek anemii. Więc lepiej dmuchać na zimne.
 
Oczywiście przebadać zawsze się można, ale przy anemia jest słaby przyrost masy i jak naciśniemy delikatnie paznokieć maleństwa to nie robi się od razu różowiutki tylko blady, dodatkowo maluszek też jest bledszy niż był, a i często występuje też wtedy suchość ustek, a nawet pękanie kącików ust, ale jak najbardziej zbadać krew zawsze można, gorzej z moczem u takich maluszków, bo nie zawsze chcą współpracować z nami... 😊
 
Dziewczyny mój synek ma 3,5 miesiąca i zauważyłam że od czasu do czasu ma bardzo senne dni. To znaczy z reguły w dzień ma 3 drzemki po godzinie , półtorej . okna aktywności około 2h , ale są dni kiedy po godzinie jest już senny izaczyna marudzić więc go usypiam. Czy to jest normalne że dzieci mają takie dni kiedy ciągle śpią? Dodam że nie ma wtedy temperatury i je normalnie oraz moczy pieluszki
Mój synek ma prawie 15 miesięcy, ma jedną drzemkę.
Ale jak przyjdzie taki dzień to ma dwie drzemki po 2 godziny.
A w twoim wieku gdy był, a nawet i w późniejszych miesiacach to tak samo, zdarzały się dni gdy miałam wrażenie że cały dzień był senny.
 
Oczywiście przebadać zawsze się można, ale przy anemia jest słaby przyrost masy i jak naciśniemy delikatnie paznokieć maleństwa to nie robi się od razu różowiutki tylko blady, dodatkowo maluszek też jest bledszy niż był, a i często występuje też wtedy suchość ustek, a nawet pękanie kącików ust, ale jak najbardziej zbadać krew zawsze można, gorzej z moczem u takich maluszków, bo nie zawsze chcą współpracować z nami... 😊
Niekoniecznie. Mocz można pobrać do specjalnego woreczka.
 
Oczywiście przebadać zawsze się można, ale przy anemia jest słaby przyrost masy i jak naciśniemy delikatnie paznokieć maleństwa to nie robi się od razu różowiutki tylko blady, dodatkowo maluszek też jest bledszy niż był, a i często występuje też wtedy suchość ustek, a nawet pękanie kącików ust, ale jak najbardziej zbadać krew zawsze można, gorzej z moczem u takich maluszków, bo nie zawsze chcą współpracować z nami... 😊
 
reklama
Do góry