reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niemowlę nie chce jeść nic oprócz cyca POMOCY!!

Dołączył(a)
15 Styczeń 2012
Postów
9
Drogie mamy, jestem mamą po raz pierwszy i mam wiele pytań i wątpliwości.
Jednak najbardziej potrzebuje pomocy w sprawie żywienia 8 miesięcznego niemowlaka!
Mój synek Mikołaj urodził się z wagą 3350 mając 8 miesięcy waży 7020 wydaje mi się że bardzo mało w porównaniu do innych dzieci w jego wieku! Problem tkwi w tym że niuniuś nie chce jeśc nic poza cycem a w nich zaczyna brakować juz mleka! Każda próba karmienia butlą kończy się totalnym płaczem usta zaciśnięte nie ma mowy o jakimkolwiek napiciu się! kaszki zje mi dwie góra trzy łyżki i na tym koniec. Zupek ze słoiczków w ogóle nie ruszy jeszcze do nie dawna jadł deserki a teraz nawet patrzeć na nie nie chce! nie wiem co robić byłam u pediatry i ta nastraszyła mnie że jak tak dalej będzie skonczyć się to możę anemią! PROSZĘ O POMOC!
 
reklama
Może warto by było odciągać mleko i dawać butelką żeby się do butelki przyzwyczaił. Potem można mieszać naturalne melko ze sztucznym, aż przejdziesz na sztuczne. Może bardziej zasmakowałaby mu rzadsza kaszka którą można wypić. Ja tez na poczatku mieszłam mleko z obiadkami słoikowymi- pół na pół. Powodzenia,
 
Ja wiem, że to zabrzmi brutalnie, ale przerabiałam podobną sytuację z podopieczną - mama musiała wracać do pracy, odciągała pokarm, ale malutka nie chciała jeść z butelki w ogóle - poskutkowało dopiero przegłodzenie dziecka :( Na każde żądanie dostawała butelkę, ew. deserek/kaszkę/obiadek. Płakała niemiłosiernie (a ja z nią, tak mi jej było żal :(), wypluwała, ale po kilku godzinach takiej męki była już na tyle głodna, że się poddała i zjadła z butelki. Potem były jeszcze cztery dni zanim się przyzwyczaiła i przestała buntować, ale jak już się przełamała, było łatwiej.
 
Mojego pokarmu nie odciągnę zbyt dużo bo naprawdę już mam tak malutko mleka że każde odciąganie kończy sie krwawieniem z piersi. Będę kombinować. A tak sobie myślę czy to że nie chce jeść z butelki nie jest spowodowane spuchniętymi dziąsłami bo chyba zapowiada się że górne ząbki niedługo się pojawią!
 
pewnie z powodu ząbkowania nie ma apetytu, jak ząbki są na" wyjściu" to u nas też tylko cyc.
od kiedy nie chce nic poza karmienie piersią? ja to parę dni, to mu minie, tak jest w tym okresie.
Nie stresuj się jego wagą, 7kg to nie tak mało, poprostu ma taką urodę, nie każdy jest słodką kluską.
A na odciąganie mleka jest inny patent, przed karmieniem(wystarczy ze 2 razy na dzień) ,odciągnij trochę, tak ze 20ml, po paru dniach mleka powinno być więcej.Albo odciągnij na pusto, a jak Ci sutki krwawią to znaczy,że siła ssania jest za duża, zmniejsz, nie powinno boleć odciąganie
Zrób mu kaszkę na swoim mleku,będzie wodnista(niestety).Mleka z piersi nie miesza się z mm, bo nie ma po co.

a ten Twój lekarz oprócz nastraszenia to dał jakieś rady? bo straszyć potrafi każdy głupi,a znać rozwiązanie już nie..
 
Ostatnia edycja:
kiedyś w podobnej sytuacji zastosowałam brutalną metodę- wzięłam dziecko głodem, jak ominie kilka posiłków nic się nie stanie, a jak zgłodnieje to może chociaż ociupinkę innego jedzona weźmie


warto położyć np banana lub marchewkę, może smyk z rączki samodzielnie zje?
 
albo przełóż słoiczek (kaszkę, owoce) do miseczki, daj łyżeczkę i niech próbuje sam
pewnie wiekszość spadnie na ziemię, ale może coś trafi jednak do buźki i poprzez zabawę posmakuje, że jedzonko nie jest takie złe i polubi
dziewczyny maja rację, że przegłodzenie pomoże
moja mala kaszkę zjada ładnie, owoce też, ale np. obiadków juz nie
trzeba ją przegłodzić i troche sie nagimnastykować, żeby zjadła, im bardziej jest głodna, tym więcej zje
 
nie tylko nastraszyła nas ale i przepisała humane i powiedziała że tak jest udzieci dlugo karmionych tylko piersią ja przyznam sie że bałam sie podawać mu inne mleko bo okoł 3 miesiąca tak go wysypało ze az zastrzyk musiał dostac okazalo się że to skaza białkowa ja jadłam za duzo mlecznych produktów a z mlekim z cyca przechodziło wszystko na mikołaja. A czy możliwe jest że na raz wyjdzie więcej niż jeden ząbek?
 
z zabkami możliwe, u nas tak jest- wychodzą dwa równocześnie
a tak jeszcze mi przyszło do głowy, może niech ktoś inny go nakarmi, a nie Ty
od Ciebie on chce cyca i koniec ;)
 
reklama
Moje dziecko miewa dni, że ode mnie nie chce żadnego jedzenia tylko mleko. Nie ma tego problemu, gdy jestem w pracy, bo doskonale radzi sobie z jedzeniem wszystkiego podawanego przez nianię albo tatę.

Ja się nie zgodzę z radami o przegłodzeniu dziecka. Dziecko nowości jedzeniowe traktuje na początku jako zabawę i nie kojarzy ich z napełnianiem brzuszka. Jako jedyną metodę zaspokajania głodu kojarzy pierś. Gdy dajesz głodnemu dziecku jakąś nowość do jedzenia to ono jest zirytowane, bo działa to tak jak dawanie głodnemu dziecku nowej zabawki. Gdy dziecko jeszcze nie zdążyło zgłodnieć jest większa szansa, że potraktuje nowe jedzenie jako zabawę, a z czasem zacznie kojarzyć, że to powoduje napełnianie się brzuszka :)

Tak z ciekawości, po czym wnioskujesz, że masz mało mleka? Bo to, że nie dajesz rady go odciągnąć nie znaczy, że dziecko tego nie potrafi. A mleko w piersiach nagle się nie kończy, dziecko "ssaniem" zamawia sobie kolejne porcje.
 
Do góry