reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nieregularne miesiączki a ciąża

Dołączył(a)
26 Kwiecień 2020
Postów
7
Witam piszę do was w ten niedzielny wieczór licząc na jakieś słowa pozytywne aczkolwiek zależy mi na waszych ocenach sytuacji ...
Chodzi o to ,że moje cykle od zawsze były nieregularne , od jakiegoś czasu staramy się z mężem o dziecko . Potrafiłam nie mieć miesiączki nawet 3 miesiące udałam się do lekarza , który skierował mnie na badania hormonalne na wynikach okazało się , że mam bardzo niski poziom progesteronu przepisał mi luteinę pod językowo.
Teraz moje cykle są prawie książkowe trwają 29 dni , zamierzam wykonac testy owulacyjne , dwóch lekarzy oceniło mnie jako zdrową płodną kobietę jeden stwierdził , że nigdy nie będę miała dzieci na co mój lekarz zaaregował smiechem że jak mógł tak powiedziec 22 latce dobra ale do rzeczy mam dwa pytania
Czy któraś z was po braniu luteiny zaszła w ciąże ?
Czy te moje cykle mogą już swiadczyć o tym , że owulacja występuję ? dziekuje !!!!!!
 
reklama
Rozwiązanie
Hej, tez mieszkam we Francji w 77.
Mozesz dodatkowo mierzyć temperaturę spoczynkowa da ci to obraz co z twoim progesteronem i zobaczysz czy bedzie ci sie pokrywał test z temperatura
Czesc, ja z dep.37 :) mierze temperature mierze, i faktycznie w tym cyklu testy owulacyjne byly negatywne i temperatura ciala w II fazie cyklu nie byla ani troche podwyzszona. Takze pewnie potwierdzaloby to brak owulacji w tym miesiacu..
Ja miałam nieregularne cykle, w ciążę zaszłam bardzo szybko i przez to że nie przebadalam się wcześniej miałam właśnie problem z progesteronem, z niedoborem, brałam go później całą ciążę... Wydaje mi się, ze dobrze, że go bierzesz, że to moze jedynie pomóc ;-)

Także trzymam kciuki, powodzenia :-)
 
cześć! Ja miałam bardzo nieregularne miesiączki. Miałam średnio raz na pol roku lub nawet na rok. Mam również niski progesteron i od roku brałam duphaston. Cykle miałam różne, ale raz w miesiacu miesiączka była. W styczniu skonczyly mi się tabletki. Zapisałam się do mojego lekarza prywatnie, ale i tak musiałam czekac na wizytę aż do marca. Od stycznia nie miałam miesiączki. Byłam pewna, ze jak nie biorę duphastonu to znów się rozregulowałam. Na wizycie okazało się ze jestem w 6 tygodniu ciazy :). Dodatkowo mam PCOS, IO i niedoczynnosc. Zaszłam w ciaze mając TSH 4,8. Także na pewno się uda :). Trzymam kciuki!
 
Tak jak mowi @jasani luteina to jedna kwestia (regulacja cyklu) a owulcja to druga. Ja mam nieregularne cykle i czesto bezowulacyjne ale progesteron w normie - przynajmniej w I fazie cyklu. Wiec lekarz narazie nie dal mi nic na regulacje cyklu, raz mialam monitoring by zobaczyc czy dochodzi do owulacji ale tuz przed dniem przewidywanej owu zamknieto gabinet (COVID-19), wiec teraz w oczekiwaniu na ponowne otwarcie robie w domu testy owulacyjne z apteki.
 
Tak jak mowi @jasani luteina to jedna kwestia (regulacja cyklu) a owulcja to druga. Ja mam nieregularne cykle i czesto bezowulacyjne ale progesteron w normie - przynajmniej w I fazie cyklu. Wiec lekarz narazie nie dal mi nic na regulacje cyklu, raz mialam monitoring by zobaczyc czy dochodzi do owulacji ale tuz przed dniem przewidywanej owu zamknieto gabinet (COVID-19), wiec teraz w oczekiwaniu na ponowne otwarcie robie w domu testy owulacyjne z apteki.
Ale test owu nie da ci 100% pewności że owu jest w danym cyklu. One tylko mówią czy jest pik LH hormon który jest potrzebny do pęknięcia pęcherzyka graafa i uwolnienia komórki jajowej aby doszło do zapłodnienia.
 
Tak, wiem, niestety na ten moment nie moge sprawdzic czy do samej owulacji dochodzi, ale przynajmniej moge obserwowac hormon - np wiem, ze w ostatnim cyklu owulacji nie bylo na pewno, bo nawet hormon nie podskoczyl i testy owu wychodzily negatywne. To juz zawsze daje jakies informacje, z ktorymi pozniej bede mogla wrocic do lekarza :)
 
reklama
Tak, wiem, niestety na ten moment nie moge sprawdzic czy do samej owulacji dochodzi, ale przynajmniej moge obserwowac hormon - np wiem, ze w ostatnim cyklu owulacji nie bylo na pewno, bo nawet hormon nie podskoczyl i testy owu wychodzily negatywne. To juz zawsze daje jakies informacje, z ktorymi pozniej bede mogla wrocic do lekarza :)
No tak teraz ciężko z wizytami u lekarzy bo przyjmują tylko pilne przypadki a u gin tylko ciężarne. Ja też mam zamiar robić testy owu ale tylko tak dla obrazu zobaczyć czy będą pozytywne testy. Kiedyś robiłam pół roku i tylko w 1 cyklu był pozytywny test owu a w zeszłym roku używałam clearbleu różowe i zaszłam ale niestety w 9tc dowiedziałam się że CB
 
reklama
No tak teraz ciężko z wizytami u lekarzy bo przyjmują tylko pilne przypadki a u gin tylko ciężarne. Ja też mam zamiar robić testy owu ale tylko tak dla obrazu zobaczyć czy będą pozytywne testy. Kiedyś robiłam pół roku i tylko w 1 cyklu był pozytywny test owu a w zeszłym roku używałam clearbleu różowe i zaszłam ale niestety w 9tc dowiedziałam się że CB
Przykro mi..
Z testami to tak jak u mnie, narazie na 4 cykle jeden byl z wynikiem pozytywnym. U mnie we Francji kwarantanna ma byc stopniowo znoszona od 11 maja, wiec polozna z gabinetu usg kazala mi dzwonic 12/05 zapytac, czy wznawiaja prace gabinetu i mozemy zaczac na nowo monitoring.
 
Do góry